sadsad x
asdasd
KEDİ TUVALET EĞİTİMİ VE TEMİZLİĞİ

KEDİ TUVALET EĞİTİMİ VE TEMİZLİĞİ

28 Temmuz 2017

  2 - Onların rahat olabileceği kum kaplarını deneyin. Bazı kediler üstü açık kaplardan daha çok hoşlanır ve rahat eder.

kedi

3 - Bazı kedilerse kapalı kedi tuvaletlerinden daha çok hoşlanır. Ayrıca kapalı kedi tuvaletleri, kedinizin tuvaletini kapatması sırasında kumların dışarı çıkmasını engelleyecektir.

 .

4 - Kediniz tuvaletini yaptıktan belli bir süre sonra muhakkak tuvaletini temizleyin.Kediler aşırı titiz olduklarından tekrar aynı kuma yapmak istemeyebilir.

  .

5 - Kedinize uygun kedi kumu seçin. Yavruyken ince taneli, yetişkin döneminde biraz daha kalın taneli seçmeye özen gösterin.Bazı kediler kokulu kumlardan hoşlanırken, bazıları hiç hoşlanmayabilir. Kedinizin karakterini analiz etmeye çalışın.

.

6 - Düzenli olarak kedi tuvalet kabını temizleyin. Belli bir süre sonra dışkı kokusu kaba sinebilir veya bakteri üretimi olabilir. Kediniz buraya tuvaletini yapmak istemeyebilir.

.

7 - Bu kadar dikkat etmenize rağmen kediniz, dışkınısı, idrarını dışarıya yapıyorsa sizle ilgili bir sorunu olabilir yada kendi sağlığı ile ilgili bir sıkıntısı olabilir.Veteriner hekiminize danışmanızda fayda olacaktır.

n

8 - Böyle durumlarda onu korkutmayın. Agrasif davranmanız bir işe yaramayacağı gibi onu kendinizden daha çok uzaklaştırabilirsiniz.

n

Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz. Kedi tuvaleti ile ilgili ihtiyaçlarınız için ;

Kedinizin açık ve kapalı kedi tuvaletlerine buradan ulaşabilirsiniz : https://goo.gl/MU2rca

Kedi kumlarına ise buradan ulaşabilirsiniz : https://goo.gl/pJ08AC

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.