sadsad x
asdasd
Toplam 40 Ürün Bulundu
Görünüm :

Topaklanan Kedi Kumları

Titizlikleri ve temizlik alışkanlıkları ile bilinen kediler en sevimli evcil dostlar arasındadır. Temiz olmalarının bilinen en yaygın sebeplerinden biri ise tuvalet ihtiyaçlarını karşılama yöntemleridir. Kediler, evlerde kendilerine ayrılan alanlarda ve tuvalet kabına koyulan topaklanan kedi kumu sayesinde tuvalet ihtiyaçlarını giderir. Kedi kumlarının ise çeşitli özellikleri ve seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunur. Kedi kumunu özenle araştırıp seçmek, hem şirin dostlarınızın hem de sizin konforunuz açısından oldukça önemlidir.

Topaklanan Kedi Kumu Nedir?

Kediler tuvaletlerini kuma veya toprağa yapar. Evlerde beslenen evcil kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını toprağa yapma şansı olmadığı için kum seçenekleri bu aşamada kolaylık sağlar. Kedi kumları, farklı özelliklerine göre çeşitli gruplara ayrılır. Topaklanan kedi kumu yapısal olarak bentonit, sepiyolit ve diatomit gibi doğal maddelerden imal edilir. Topaklanan kedi kumu seçenekleri ince ya da kalın taneli olmak üzere farklı büyüklüklere sahip olabilir. Evcil kedinin tuvalet ihtiyacını karşılamasının ardından kum, suyu ve kokuyu emme özelliği ile birlikte topaklaşmaya başlar. Topaklanan kedi kumu, hem idrar ve dışkının kabın içinde kalan diğer kumlara yayılmasını önler hem de kedinin konforu ve sağlığı için kullanımı rahattır. Düzenli aralıklarla topaklanan kumların temizlenmesi sayesinde geriye kalan kum bir süre daha kullanmaya devam edilir.

En ucuz topaklanan kedi kumunu temin etmek için bir süre araştırma yapmak yerinde bir davranış olur. Zaman zaman markaların duyurusunu yaptığı indirim kampanyalarını takip etmek ve bu fiyat avantajlarından yararlanmak bütçe kontrolü açısından yararlı bir seçenek olabilir. Temel beklentiyi ve ihtiyaçları karşılayan kumlar daha ucuz ya da ekonomik olarak satın alınabilir. Ancak topaklanan kedi kumu en ucuz fiyat ile satın alınırken öncelik yine kedinin rahatlığı ve hijyeni olmalıdır. Kedinin sağlığı ve tuvalet ihtiyacını giderirken rahat etmesi de göz ardı edilmemesi gereken kritik detaylardır.

Topaklanan Kum ile Topaklanmayan Kum Farkı Nedir?

Kedilerin evlerde tuvalet ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamalarını sağlayan kum, topaklanma özelliği yanı sıra topaklanmayan yapıda da olabilir. Silika ismiylede bilinen kristal kedi kumu, topaklanmayan bir kum türüdür. Silika jelinden imal edilmesi sebebiyle görünümü şeffaf yapıda olan kristal kedi kumu da koku ve nemi hapsetme özelliğine sahiptir. Bentonit, sepiyolit ve diatomit gibi doğal madenlerden üretilerek elde edilen topaklanan kedi kumu, söylendiği gibi topaklanması sayesinde pratik bir kullanım sunar. Topaklanan kedi kumu, kedilerin kum kabında rahat hareket etmesine kolaylık sağlar. Kedi tuvaletinin temizlenmesinde de kolaylık sağladığı için konforlu bir tercih olabilir.

Topaklaşan Kedi Kumu Kullanımı Nasıl Olmalı?

Topaklaşan kedi kumu kullanımı oldukça pratiktir. Kedinin tuvalet kabına konulan kumun, her tuvalet ihtiyacı sonrasında içerisinde topaklanan kısımlar birikmeye başlar. Düzenli aralıklarla kumun içerisindeki toplanan topaklaşan parçalar geriye kalan temiz kumdan küçük bir kürek yardımıyla uzaklaştırılmalıdır. Zamanla tuvalet kabı içinde miktarı azalarak bitmeye başlayan topaklaşan kedi kumu çok uzun süre geçirilmeden yenisiyle değiştirilmelidir. Kedinin yaşı, kilosu ve sağlık durumu gibi çeşitli faktörler tuvalete çıkma alışkanlığına yön verir. Bu nedenle kedinin davranışları takip edilerek tuvalet kabı ve kum temizliği yapılmalı, uzun süre boyunca kirli parçalar kumun içerisinde bırakılmamalıdır.

Kirli kumları boşaltılan tuvalet kabını yeni kum eklenmeden önce hijyen koşullarını sağlamak için yıkamak gereklidir. Yıkadıktan sonra iyice kurulanan kabın içerisine topaklaşan kedi kumu eklenerek temiz bir şekilde kullanmaya başlanır. Kedi kumu temizlenirken güvenlik ve sağlık açısından bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin veya hamilelerin kirlenen kumla temas etmemeleri oldukça önemlidir.

En İyi Topaklanan Kedi Kumu

Kediler titiz ve hassas hayvanlardır. Sokak kedileri veya evcil kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra özellikle dışkıyı ortada bırakmama, toprağın ya da kumun altına saklama içgüdüleri bulunur. Kum satın alırken sadece fiyat faktörü değil aynı zamanda kumu kullanacak olan evcil kedinin hassasiyeti de dikkate alınmalıdır. En iyi topaklanan kedi kumunu temin etmek için çeşitli detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Hızlı topaklanma özelliği sunan bentonit maddeden imal edilen kedi kumu kullanım açısından rahat bir deneyim sunar. En iyi topaklanan kedi kumu araştırması yapılırken tozlanma yapmayan, kokulu seçenekleri olan kum türleri değerlendirmeye alınabilir.

Topaklanan Kedi Kumu Fiyatları

Topaklanan kedi kumları, çeşitli fiyatlarla satışa sunulur. Bazı kum çeşitleri sabun kokulu, pudra kokulu ya da ferahlık veren aloe vera gibi kokular ile imal edilir. Topaklanan kedi kumunun barındırdığı özellik sayısına göre fiyatları da değişiklik gösterir. Ayrıca markaların belirlediği fiyat aralıkları da birbirinden farklı seviyelerde olabilir. Bu nedenle topaklanan kedi kumu satın alınırken marka bilinirliği, kullanıcı yorumları, imal edilirken kullanılan maddelerin ve tanelerin yapısı, koku özelliği gibi etkenlerin yanında fiyat aralıklarının da detaylı araştırılması faydalı olur. Siz de Markamama’daki topaklanan kedi kumlarını inceleyerek, ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun seçeneği kolayca bulabilir ve satın alabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.