sadsad x
asdasd
Toplam 17 Ürün Bulundu
Görünüm :

Kedi Ödül Maması

Ek besin olarak öne çıkan kedi ödül maması çeşitleri, kedileri bir duruma teşvik etmek, eğitmek ya da motive etmek için kullanılır. Kediler de her canlı gibi ödüllendirme ile motive olur. Farklı markalar tarafından üretilen ödül mamaları, kedilerin severek tükettiği besinler arasındadır. Farklı mama içerikleri ve boyutları ile her kedinin ihtiyacına yanıt veren seçenekler, kedilerin sağlığına ve gelişimine destek olur. Beslenme rutinine katkıda bulunan ödül mamalarının içeriğinde kedilerin gereksinim duyduğu yağ, protein, vitamin ve mineraller optimum seviyede kullanılır. Sağlıklı ve dengeli içeriklere sahip kedi ödül maması çeşitleri, özel sağlık durumları dışında tüm kediler tarafından tüketilebilir. Sağlığa zararlı hiçbir koruyucu ve kimyasal madde içermeyen ödül mamaları, evcil hayvanınızı eğitirken bir yandan da lezzetli gıdalar ile buluşmasını sağlar. Kedi ödül maması seçenekleri, kediniz ile aranızdaki sevgi ve dostluğu artırır. Belirli aralıklarla kedinize ödül mamaları verebilir, keyifli ve mutlu bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz.

Bakımı en zor olan hayvanlar arasında yer alan kediler, huyları gereği her ne kadar vurdumduymaz olsalar da çoğu zaman ödüllendirilmek hoşlarına gider. Ödül mamaları ile olumlu davranışların ödüllendirilmesi kedileri eğitmek için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Kedilerin eve alışma sürecinde ve eğitilmesinde kedi ödülü mamaları önemli bir rol üstlenir. Her yaştaki ve cinsteki kediler için uygun olan kedi ödülü mamaları, daha kolay ve daha verimli bir eğitim verilmesini sağlar. Kedinizin damak zevkine göre çeşitlilik içerisinde hazırlanan ödül mamaları, kuru ve yaş olmak üzere iki farklı türde üretilir. Kedi ödül maması türlerinin porsiyon sıklığı kedinin günlük aktivite seviyesine ve ağırlığına göre belirlenir. Yavru kediler için özenle hazırlanan ödül mamaları, onların yaş ve gelişimlerine uygun yiyeceklerle beslenmesini kolaylaştırır. Bunun dışında kısır ve yetişkin kedilere özel ödül mamaları da bulunur. Birçok marka yetişkin ya da yavru evcil dostlarınızın ihtiyaçları olan mineral ve vitaminlerin yer aldığı ödül mamaları geliştirir. Markamama farklı markalara ait zengin kedi ödül maması çeşitlerini sizin için bir araya getirir. Ürün çeşitliliği ile kedinizin damak tadına uygun ödül maması bulmanız kolaylaşır.

Kedi Ödül Maması Çeşitleri

Farklı damak tatlarına hitap eden kedi ödül maması seçenekleri, iştah sıkıntısı olmayan ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan evcil dostlarınız için özenle üretilir. Ödül mamaları, olumlu davranışları pekiştirmek için kullanılır. Her kedi sahibinin ödül mamalarını, yavru döneminden başlamak üzere yetişkinlik durumu ve sonrasına kadar düzenli ve belirli ölçüde kullanması gerekir. Kedi ödül maması ürünleri pozitif davranışların tekrarlanmasını ve devamlılığını sağlar. Kedilerinizi mutlu etmek için verebileceğiniz ödül mamaları; içerik, yaş grubu ve kilo gibi unsurlara bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Kedi ödül maması; tavuk etli, sığır etli, otlu, ciğerli, peynirli, kümes hayvanlı, hindi etli, naneli, ördekli, somon balığı, sütlü ve yengeç etli gibi farklı lezzetlerde satışa sunulur. İçerikleri, formları ve besin değerleri ile farklılaşan ödül mamaları, evcil dostunuzun yeme alışkanlığına ve damak zevkine bağlı olarak değişir. Fileto, sıvı, stick ya da tablet şeklinde olan ödül mamalarını detaylı bir şekilde inceleyerek ve her formundan azar azar alarak kedinizin yeme tercihini ve damak zevkini keşfedebilirsiniz.

Farklı lezzetlerde sunulan kedi ödülü mamaları vitamin ve protein açısından zengin içeriklere sahiptir. Mama aromalarında beyaz etlerden kırmızı etlere kadar pek çok lezzet bulunur. Zengin ve lezzetli içerikler kedinizi eğitirken aynı zamanda sağlığını muhafaza eder. Farklı ve besleyici özelliği ile yüksek enerji sağlayan kedi otlu ödül mamaları da ürün çeşitliliği içerisinde yer alır. Kedi otlu ödül maması seçenekleri; yüksek lif, yeterli yağ ve protein barındırır. Kedi otlu ödül mamaları dengeli içerikleriyle sindirim sistemini de destekler. Kolay sindirilebilir formülü ile kısır kedi ödül maması ürünleri de çeşitlilik içerisinde kendine yer bulur. Kedi ödül mamaları kuru ve yaş seçenekleriyle kullanıcı karşısına çıkar. Kedilerin sürekli katı ödül mamaları ile beslenmesi bağırsak problemlerini meydana getireceğinden sıvı kedi ödül mamaları da üretilir. Kedilerin diş sağlığı ve kemik gelişimi için önemli olan özel takviyeler, ödül mama içeriklerinde yer alır. Kalsiyum ve fosfor içeren özel takviyeler, yaşı ilerlemiş kedilerde kemik erime riskinin azalmasını sağlar.

Kedi Ödül Çubuğu Nedir?

Yumuşak dokuya sahip olan kedi ödül çubuğu, ödül mamalarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Gerek lezzeti gerekse de görüntüsüyle kedilerin ilgisini çeken ödül çubukları, stick ödül maması kategorisinde yer alır. Çubuk formunda olan stick ödül mamasının içeriğinde kırmızı et, beyaz et ya da deniz ürünleri bulunur. Kedi çubuk ödül maması seçeneklerinin aşırı miktarda tüketilmesi kedilerin sindirim sistemini ve diğer faaliyetlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Çubuk ödül mamasının evcil dostlara en fazla günde bir, haftada ise 5 adet verilmesi tavsiye edilir. Evcil dostunuza ne kadar stick vermeniz gerektiğini hesaplamak oldukça kolaydır. Günlük tüketmesi gereken kalori miktarının %10’unu aşmayacak şekilde sevimli dostunuza kedi ödül çubuğu verebilirsiniz.

Kedi ödül çubuğunun yanı sıra sıvı, tablet ve fileto ödül mamaları da bulunur:

 • Fileto ödül mamaları: Lezzetli içerikleri ile öne çıkan fileto ödül mamaları, tuzlu ve etli gıda tüketme isteğini karşılar. İçeriğindeki yüksek et oranı ile tercih nedeni olan ödül mamaları, tek başına tüketileceği gibi kuru mama içerisine karıştırılarak da verilebilir. Kedinizin tüy sağlığını destekleyen ödül mamaları, istemediğiniz davranışlarda uyarırken caydırıcı olabilir.
 • Sıvı formdaki ödül mamaları: Kedilerin en sevdiği yiyecek türlerinden biri olan sıvı ödül mamaları, doğaları gereği su tüketmeyen kedilerin sıvı ihtiyacını karşılar. Sıvı formdaki ödül mamaları süt tozu, puding, krema ya da yumuşak tahıllar gibi farklı formlarda olabilir. Kedinin diyetinde de tamamlayıcı bir rol üstlenen sıvı atıştırmalıklar, oldukça sindirilebilir yumuşak yiyeceklerdir.
 • Tablet formundaki ödüller: Bilhassa diş sağlığı için önem taşıyan tablet formundaki ödül mamaları, evcil dostunuzun dişlerini temizleyen pürüzlü ve sert bir dış katmana sahiptir. Diğer ödül maması türlerinde olduğu gibi günlük kalori ihtiyacının %10’unu geçmeyecek şekilde tüketilmesi önerilir.

Kedi Ödül Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevimli dostunuz için birçok farklı türde ve formda kedi ödül maması üretilir. Onlarca ürün arasından en iyi kedi ödül maması seçeneğini bulmanız zor olabilir. Evcil dostunuz için ödül maması seçmeden önce onun gereksinimlerini, günlük aktivite durumunu, kilosunu, sevdiği besinleri, cinsini, hastalıklarını ve yaşını bilmek size yardımcı olabilir. Aşağıda kedi için ödül maması seçiminde size yardımcı olacak önerileri bulabilirsiniz:

 • Her yaştaki kediler için farklı içeriklere sahip kedi ödül maması hazırlanır. Bundan dolayı kedi ödül maması satın alırken kedinizin yaşına dikkat etmeniz önemli bir husus teşkil eder.
 • Yavru kediniz için yavru kedi ödül maması seçeneklerine göz atabilirsiniz.
 • Kedi ödül mamaları arasından bir seçim yaparken ürünün içeriğini detaylı olarak incelemeniz gerekir. Ödül mamasında yer alan besinlerin evcil dostunuza uygunluğunu kesinlikle araştırmalısınız.
 • Ödül mamasının kalori değerini araştırmalı ve buna bağlı bir seçim yapmalısınız. Yüksek kalori değerine sahip ödül mamalarını kedinize kontrollü vermeniz önerilir.
 • Seçim aşamasında katkısız içeriklere göz atabilirsiniz.
 • Kedinizin tüylerinin uzunluğu da seçim aşamasında önem kazanır. Kedinizin tüyüne uygun ödül maması seçimi, sindirim ve boşaltım sistemine katkı sağlar.
 • Kedinizin sindirim problemleri yaşamaması ve rahat hareket edebilmesi için laktoz içermeyen ödül mamaları arasından tercih yapabilirsiniz.
 • Satın alacağınız ödül mamasının son kullanma tarihi de önemli bir konudur.
 • Kedi ödülü markaları hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Böylece markaların hangi besin kaynaklarını kullandığını görebilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz ödül mamasının içeriği ve markası hakkında kararsız kaldığınızda kedi ödül maması tavsiye, yorum ve değerlendirme yazılarına göz atabilirsiniz.

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Kedi ödül maması fiyatları; ürünün miktarına, boyutuna, markasına, içeriğine ve özelliklerine göre farklı seviyelerde belirlenir. Ödül mamasının formu da fiyat belirleme noktasında dikkate alınır. Her marka kedi ödül mamalarının içeriğinde farklı formüller kullanır. Bundan dolayı markalar tarafından ihtiyatla üretilen ödül mamaları geniş fiyat aralığında satışa sunulur. Her yaştan kedinin kullanımı için ödül mamaları yavru ve yetişkin kedilere uygun olacak şekilde üretilir. Kedi ödül mamaları, farklı lezzetler ile tatlandırılır. Ciğerli kedi ödül mamasının fiyatı ile somonlu kedi ödül mamasının fiyatı değişkenlik gösterir. Çeşitli gramajlarda karşınıza çıkan ödül mamaları da farklı bir fiyat etiketine tabi tutulur. Siz de evcil dostunuzun hangi yaş grubunda olduğuna, hangi kiloya sahip olduğuna ve hangi lezzetten hoşlandığına dikkat ederek bir seçim yapabilirsiniz. Markamama en iyi markaların ödül mamalarını evcil dostlarınız için bir arada sunar. Kedi ödül maması çeşitlerini inceleyerek evcil dostunuz için en uygun ödül mamasını kolayca belirleyebilir, hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.