sadsad x
asdasd
Toplam 86 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Kedi Oyuncaklarının İşlevleri ve Faydaları

Kedi oyuncakları, patili dostlarınızın harika vakit geçirmesi için en etkili tercihtir. Ancak kedinizin seveceği oyuncağı bulmak çok önemlidir. Kendiniz için en doğru kedi oyuncağını bulmak ne tür bir kediniz olduğuna bağlıdır. Yani, oyuncak alışverişi yaparken bir kedi gibi düşünüp onun en çok eğleneceği oyuncağı bulmaya çalışmalısınız.

Bunların yanı sıra, bilindiği gibi kedilerin diğer hayvanlardan asıl farkı, kendilerine özgü kişiliklere sahip olmalarıdır. Bu sebeple çoğu kediler, sevmediği şeyleri yapmazlar. Örneğin sevmedikleri mamayı yemezler veya her oyuncağı oynamayabilirler. Ona oyuncak seçerken onun karakterini düşünerek karar vermelisiniz. Bunun için de onu iyi gözlemlemelisiniz.

Kedinize En Uygun Oyuncağı Nasıl Seçebilirsiniz?

Kediniz evde nasıl oynuyor? Eğer ipli giysilerinizin peşinden koşan ve yakalamaya çalışan bir kediniz varsa ona alabileceğiniz en ideal oyuncak, püsküllü ve ipli oyuncaklar olabilir. Örneğin, kedi oltaları onlar için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca kedi oltaları sizin de oturduğunuz yerden kedinizin oyununa eşlik edebilmenizi sağlar.

Eğer evinizdeki sinekleri kovalayan, sürekli camdan bakıp kuşları izleyen bir kediniz varsa ona alabileceğiniz en ideal oyuncaklar fareler, balıklar ve toplardır. Böylece kovalayarak oynayabileceği bir oyuncağı ona hediye etmiş olursunuz.

Eğer kediniz evinizdeki sandalyeleri tırmalamaya bayılıyorsa onun için en iyi seçim, tırmalama oyuncaklarıdır.Kediniz evdeki kutulara veya torbalara mı giriyor? Öyleyse onlar için en iyi seçim, kedi tünelleri!

Çoğu kedi içgüdüsel olarak kovalamaya ve yakalamaya odaklanır. Doğalarında avcılık vardır. Bu sebeple onlara hareketli oyuncaklar almanız, onları harekete geçirecek ve güzel vakit geçirmesini sağlayacaktır. Kedi tünelinin ortasına en sevdiği mamayı koyarak onun tünele girmesini ve oynamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca mama yakalama oyuncakları alabilirsiniz.

Peki Kedinize Oyuncak Almanız Neden Gerekli?

Kediler, yapıları gereği oyuncu ve avcı canlılardır. Tıpkı biz insanlar gibi onlar da eğlenmeye ve enerjilerini atmaya ihtiyaç duyarlar. Onların mutlu olmaları siz kedi sahiplerini de mutlu eder. Kedinize onun oynayabileceği oyuncakları hediye ederek onunla aranızda daha güçlü bir bağ oluşturabilirsiniz.

Kedi Oyuncaklarının Kediniz için Faydaları

 • Avcılık becerilerini geliştirmesini sağlar.
 • Saldırganlığın serbest bırakılmasını sağlar.
 • Aranızdaki güven duygusunu güçlendirir.
 • Egzersiz yaparak daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Stresi ve can sıkıntısını giderir. Mutlu olmasını sağlar.
 • Kedinizi zihinsel olarak uyarır.
 • Kedinizle güçlü bir bağ kurmanızı sağlar. Size karşı güven duygusu güçlenir.

Kedinizin Oyuncaklarıyla Daha İyi Oynayabilmesi için Birkaç İpucu

 • Onunla oynarken avını yakalamasına arada bilerek izin verin. Bu onun özgüvenini yükseltecektir.
 • Kedinizin ilgisini çekmek için kediye doğru küçük hareketlerle başlayın ve ilgisini çektiğinizde oyuncağı ondan biraz uzaklaştırın. Sonrasında kediniz içgüdüsel olarak avının peşinden gitmeye çalışacaktır. Örneğin bir kedi oltası ile oynuyorsanız, oltayı sabit tutmayın. Sık sık sallayın ve havaya kaldırıp indirin. Bu kedinizin daha çok hareketlenmesini sağlayacak ve bu da onun oyuncağa olan ilgisini ve heyecanını artıracaktır. Eğer bir top ile oynuyorsa topu alıp uzak bir yere atarak onun topun peşinden gitmesini sağlayabilirsiniz. Bir kedi tüneli aldıysanız, önceden de belirtildiği gibi tünelin içine bir mama koyabilirsiniz. Böylece kediniz mamaya ulaşmak için tünelin içine girecek ve tüneli keşfedecektir.
 • Ayrıca kedinizin en çok neyi sevdiğini öğrenmek için birçok farklı oyuncak denemek önemlidir. Sabah, akşam geç saatlerde veya yemekten önce olsun, kedinizin günün hangi saatinde oynadığını gözlemleyin ve oyuncaklarını o saatlerde onun yakınında bulundurun.
 • Kedinizle oynarken onu aşırı heyecanlandırmayın. Bu, bazı ağrılı çiziklere ve ısırıklara neden olabilir. Bu sorun ortaya çıkarsa, bir süre ara verin ve kediniz yeterince sakinleştiğinde tekrar deneyin.
 • Kedinizle oynamayı bitirdikten sonra, onlarla ilgilenmeyi sürdürmeniz önemlidir. Siz ona bakmadığınız sırada, bir şeyi yutmasını engellemek için onun oyuncaklarını kaldırıp saklamalısınız.
 • Oyuncakları sık sık değiştirin. Kediniz bir oyuncakla uzun süre oynamaktan sıkılabilir. Bu sebeple ona seveceği yeni oyuncaklar satın alın ve ilgisini kaybettiği bir oyuncağını bir ay kadar saklayın ve bir ay sonra tekrar ortaya çıkarın, böylelikle onunla yeni bir oyuncak gibi oynadığını göreceksiniz.

Canınız kadar çok sevdiğiniz patili dostlarınızı mutlu etmek için onlara kedi oyuncakları hediye etmenizin ve onların günlerini güzelleştirmenizin şimdi tam zamanı. Emin olun, bu hediyenize bayılacaklar! Ayrıca kediler en çok karanlıkta aktiflerdir. Vahşi doğada bir kedi için bu, avlarını takip etmek ve avlamak için en ideal zamandır. Ancak ev kedinizin vahşi doğada olmaması, aynı içgüdülere sahip olmadıkları anlamına gelmez. Kediniz bu oyuncaklarla eğlenecek, enerjisini atarak yorulacak ve böylece siz de biraz dinlenebileceksiniz.

Uygun fiyatlı, güvenilir markaların çeşit çeşit oyuncak seçeneğini bulubileceğiniz Markamama “Kedi Oyuncakları” kategorisine hemen göz atın ve kedinizin en seveceği oyuncağı satın alın! Unutmayın, o sizin ailenizin bir üyesi ve onun mutlu olmasıyla evinizdeki mutluluk enerjisi artacak, neşesi size yansıyacak. Ayrıca patili dostunuzla birlikte daha güzel vakit geçirecek ve eğleneceksiniz.


Kediler En çok Hangi Oyuncağı Sever?

-Kedilerin vazgeçilmezi olan oyuncaklardan bazıları şunlardır:
Toplar, kedi oltaları, kedi tünelleri ve lazer oyuncaklardır.

Kedi Oyuncakları Nelerdir?

-Kediler için birçok çeşitten fazla oyuncak bulunmaktadır. Bunlardan kimileri üç katlı kedi oyuncağı, kedi oltaları, kedi tünelleri, tırmalamalı kedi oyuncakları ve lazer oyuncaklardır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.