sadsad x
asdasd
Toplam 12 Ürün Bulundu
Görünüm :

Kedi Tarak ve Fırçaları

Bir kediye sahip olmanın birçok avantajı olsa da en büyük problemleri arasında tüy dökmeleri gelir. Her ne kadar bir kedi kendi kendini tımarlamada iyi olsa da etrafa çok fazla tüy bırakabilir. Kediler günün büyük bir çoğunluğunu kendilerini temizleyerek geçirseler de bazen yardıma ihtiyaç duyabilirler. Kedi tarakları kullanarak sevimli dostlarınızın kendilerini daha rahat bir şekilde temizlemelerine yardımcı olabilirsiniz. Kedi fırçaları kendi içinde farklı ihtiyaçları karşılayacak biçimde çeşitlendirilir. Bu sayede farklı cinsteki kedilerin gereksinimlerini karşılamayı başarır. Her kedinin tüyü benzersiz bir yapıda olduğu için tek bir fırça hepsinin ihtiyaçlarına yanıt veremeyebilir. Markamama sayesinde en iyi kedi tarakları modellerine uygun fiyatlarla ulaşabilir, tüylü dostunuz için ideal fırçaya kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Kedi Tarak ve Fırça Modelleri

Kedi tarağı kategorisi farklı özelliklere sahip olan ürünlerden oluşur. Farklı tasarımlara sahip olan ürünler, her kedinin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Aşağıdaki listeden kedi fırçası modellerini inceleyebilir, sevimli dostunuzun günlük hayatını kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz.

 • Kedi tüy topak açma tarağı, uzun şeritlere sahip olan modellerden oluşur. Paslanmaz çelikten üretilen ürünler, yuvarlatılmış uçları sayesinde kedilerinizin canını yakmaz. Sağlam bir yapıda olduğu için topaklanmış tüylerin daha rahat bir şekilde açılmasına yardımcı olur. Uzun olduğu için de kedilerin tüylerini zorlanmadan taramanızı mümkün hale getirir. Sıklıkla tüyleri karışan bir kediniz varsa topak açma tarağı edinmeniz önerilir.
 • Tüy toplayıcı olarak isimlendirilen fırçalar, sizin günlük hayatınızı kolaylaştırabilir. Kıyafetlerinize yapışan ya da koltukların üzerinde kalan tüy kalıntılarını zorlanmadan almanıza yardımcı olur. Özellikle dışarı çıkarken kedinizi sevdiyseniz kıyafetinizi bu toplayıcı yardımıyla anında temiz hale getirebilirsiniz.
 • Köşeli bir tasarıma sahip olan kedi masaj fırçası, duvara monte edilebilen yapısıyla öne çıkar. Sizin taramanızı istemeyen ve kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılamak isteyen kediler için idealdir. Ayrıca kedinizi taramak için çok fazla vaktiniz yoksa bu ürünü duvara yerleştirerek kedinizin kendi kendini fırçalamasını sağlayabilirsiniz. Esnek fırçasıyla işlevsellik kazanan ürün, kedilerin sürtünerek kendilerini taramasını mümkün hale getirir.
 • Taraklar kısa kürklü ve uzun kürklü kediler için ayrı yapıdadır. Kısa kürklü kediler için özel olarak üretilen fırçalar, tıraş makinesini andırır. Kedinizin cildine batmayacak kısa uçlara sahip olduğu için fırçalama işlemini kısa süre içinde gerçekleştirmenizi sağlar. Aynı zamanda can yakmayan yapısıyla tüylere zarar vermeden kedilerinizi rahatlatır.
 • Uzun tüylü olan kedi tarakları da kısa tüylü olanlarla benzer etkiyi gösterir. Kaliteli uç yapısı ve rahat kullanımıyla öne çıkar. En uca kadar ulaşabilen yapısı sayesinde evcil hayvan sahiplerine pratiklik sunar.

Nasıl bir kedi fırçası istediğinize karar verdikten sonra Markamama’dan incelemeye başlayabilirsiniz. En ucuz kedi tarakları ve fırçaları ile sevimli dostlarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.

Avantajlarıyla Kedi Tarak ve Fırçaları

Kedi tarakları kullanarak tüylü dostunuzun ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ürünlerin sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Bir kediyi düzenli olarak tımar etmek, tüy dökülmesini, keçeleşmiş tüyleri ve tüy yumaklarını azaltabilir.
 • Topak hale gelmiş ve sertleşmiş tüyleri temizlemede yetersiz olan kedilerinizi taraklar sayesinde karışmış tüylerden kurtarabilirsiniz.
 • Kedi tarağı kullanmak, sevimli dostlarınızın cilt ve tüy sağlığını korumanıza yardımcı olur. Ciltlerinde bulunan doğal yağı bütün vücutlarına dağıtmanızı mümkün kılar.
 • Belirli aralıklarla kedilerinizi tararsanız oluşabilecek karışıklıkları önceden önleyebilirsiniz.
 • Kedinizi taramak için harcağınız zaman, sevimli dostunuzla aranızdaki bağı güçlendirebilir.
 • Sıklıkla taranan kedi, ele alınma konusunda huysuzluğunu bırakır.
 • Kedi fırçaları ile sevimli dostlarınızı ne kadar tararsanız tüy yutma ihtimalleri o kadar azalır.
 • Bu ürünler, gevşek tüyleri ve kepekleri sevimli dostunuzun kürkünden rahat bir şekilde toplar. Düzenli bir şekilde kullanıldığında evcil hayvanınızın tüy dökme oranını düşürebilir.
 • Düzenli olarak kedilerinizin tüylerini tararsanız kürkündeki pireleri ya da pire pisliklerini daha rahat bir şekilde tespit edebilirsiniz. Böylece küçük böcekleri sevimli dostunuzun kürkünde kamp kurmaya başlamadan önce defedebilirsiniz.

Kedi tarağı kullanmak hem sizin hem de kedilerinizin günlük hayatını kolaylaştırabilir. Markamama’daki seçenekleri inceleyebilir, uygun kedi tarakları fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan kedilerinize ihtiyacı olan bakımı sunmaya başlayabilirsiniz.

Kedi Tarak ve Fırçaları Nasıl Kullanılır?

Genellikle kediler taranmayı sevse de bazen bu süreci zorlaştırabilirler. İlk başlarda ne olduğunu anlamakta zorlanan sevimli dostlarınız sonrasında bu işlemden keyif almaya başlayabilir. Onları fırçalama rutinine nasıl alıştıracağınıza dair ipuçları şu şekildedir:

 • Başlamadan önce kedinizin dokunulmaya açık olduğundan emin olmanız gerekir. Hırçın ve huysuz bir ruh hali içindelerse onları taramakta zorlanabilirsiniz. Kendilerini sevdirmek isteyen kediler, başlamak için ideal noktadadır.
 • Fırçalama işlemini yavaş hareketlerle yapmanız gerekir. Kedinizi fırçayla tanıştırmak için ilk önce hafif hareketlerle başlamalısınız. Kedinizin muhtemelen sevilmekten hoşlandığı sırtını ya da çenesinin altını fırçalayarak başlayabilirsiniz.
 • Kedinizin fırçalanma hissine alıştığını fark ettiğinizde yavaş yavaş göbek gibi daha hassas bölgelere doğru ilerleyebilirsiniz. Karınlarını fırçalarken sizi tırmalamaya ya da ısırmaya çalışırlarsa tekrar kaşınmaktan hoşlandıkları bölgelere geçiş yapabilirsiniz. Zamanla aranızda fırçalama sırasında bir güven oluştukça karın gibi dokunulmasını istemedikleri bölgeleri taramanıza izin vereceklerdir.
 • Kedi tarağı ve fırçalarını kullandıktan sonra kedilerinize ödül vererek bu süreci onlar için keyifli hale getirebilirsiniz. Sevdikleri yemekleri ya da yaş mamaları onlara sunarak tarama işlemini ödülle taçlandırmanız tavsiye edilir.

Her kedi farklı bir yapıda olduğu için fırçalama anında nasıl bir yaklaşıma sahip olmanız gerektiğini deneyimleriniz yoluyla zamanla anlayabilirsiniz. Kedi tarağı ihtiyacınız için online pet shop mağazamızdaki  alternatiflere göz atabilir diğer tüm kedi eşyalarını incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.