sadsad x
asdasd
Toplam 65 Ürün Bulundu
Görünüm :
1.399,00 TL
1.099,00 TL
1 2

Kedi Tırmalamaları

Kedinizin içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılamak için edinmeniz gereken bazı eşyalar vardır. Kedi tırmalama tahtası, sevimli dostlarınızın stresini azaltmalarına yardımcı olan ürünler arasında bulunur. Avlanma güdülerini ve ihtiyaçlarını keşfetmelerine yardımcı olan tırmalama tahtaları, kedilerin günlük hayatına heyecan katabilir.

Kedi için tırmalama tahtası çeşitleri, sevimli dostlarınızın egzersiz yapmasını sağlayarak aşırı kilo alma problemlerinin de önüne geçer. Bununla beraber tırmanma tahtaları, kedilerinizin pençelerini korumaya ve sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Ayrıca bacaklarını esneterek güçlendirir.

Bu sayede fiziksel ihtiyaçlarının karşılanmasını mümkün hale getirir. Farklı tasarımlara sahip olan ürünler arasında kediniz için ideal olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Markamama’daki kedi tırmalama tahtası fiyatları ve modellerini inceleyerek aradığınıza kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Kedi Tırmalama Tahtası Modelleri

Kedi tırmalama ürünleri farklı tasarımlarıyla herkesin aradığını rahatlıkla bulmasını mümkün hale getirir. Seçenekleri incelediğinizde malzeme ya da dizayn bakımından birbirinden farklı alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Kedi tırmalama tahtası çeşitleri şu şekildedir:

 • Bazı ürünler üç katlı olacak şekilde tasarlanır. Tırmalama evi olarak da isimlendirilen ürünler, kedilerin ihtiyaç duyabileceği alanlar içerir. Katlar arasında içine girebilecekleri yumuşak bir alan bulunur. Kedilerin kendilerini rahatlatmalarını sağlamak için tasarlanır. Peluş kaplamaya sahip olan üç katlı tırmalama tahtaları, dayanıklı yapısı sayesinde konulduğu yerde sağlam bir şekilde durur.
 • Tırmalama tahtalarının bazıları oyuncak şeklinde tasarlanır. Dört tarafında delikler bulunan tahtaların içinde dörder tane top bulunur. Dışarı çıkmayacak şekilde yerleştirilen toplar, kedilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Kedileriniz bu toplarla oynarken orta bölümdeki parçada tırnaklarını tırmalar.
 • Modeller arasında iki bölümden oluşan kedi tırmalama tahtaları da bulunur. Ahşap tablaya sahip olan ürünler, keten halatla sarıldığı için kedilere ağaç dokusu sunar. Rampa şeklindeki alan, kedilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Ayrıca silindir bölümün ucunda kedilerin yakalamaya çalışacağı bir oyuncak içerir. Böylece kediler tırnaklarını tırmalama bölümünde törpülerken aynı zamanda oyuncağın keyfini çıkarabilirler.

Kedi tırmalama malzemeleri farklı tasarımlara sahip olduğu için her kedinin hoşuna gidebilecek dizayndadır. Tırmalama tahtasını yerleştireceğiniz alanı göz önünde bulundurarak seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Markamama sayesinde birçok alternatif arasından hoşunuza gidene anında erişebilirsiniz.

Kedi Tırmalama Tahtası Kullanmanın Avantajları

Kedi tırmalamaları sevimli dostlarınızın gün içinde vakit geçirmekten hoşlanabilecekleri alanlar yaratmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda hareket halinde kalmalarını sağlayarak aşırı yağlanma problemlerinin önüne geçer. Böylece kedilerinizi daha zinde kalmalarını sağlar. Ürünlerin sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenebilir:

 • Kedi tırmalama tahtaları, kedilerinizin kendi başlarına pençe bakımlarını yapmalarına imkan tanır. Törpüleme görevi gören bölümler sayesinde kedilerinizin tırnaklarının çok fazla uzamasının önüne geçer.
 • Tırmalama doğal bir kedi davranışıdır. Dikey ya da yatay yüzeyleri tırmalamak, sadece kedilerin tırnaklarını manikür etmelerini sağlamaz. Aynı zamanda patilerinde bulunan feromonlar aracılığıyla iletişim kurmalarını da sağlar. Kedi tırmalamaları edinmezseniz sevimli dostlarınız bu ihtiyaçlarını mobilyalarınız üzerinde gidermeyi deneyebilir.
 • Kedi tırmalama tahtaları sayesinde koltuklarınızın ya da sandalyelerinizin deforme olmasının önüne geçebilirsiniz. Halının yerine tırmalama tahtalarını tercih eden kediler, tırmalama tahtaları sayesinde eşyalarınıza zarar vermekten vazgeçebilir.
 • Bazı modellerde kedilerinizin içine girebileceği alanlar bulunur. Bu alanları, sevimli dostlarınız kendileri için saklanma zamanları olarak değerlendirebilir. Tırmalama tahtalarındaki delikli bölümler, evin gürültüsünden uzaklaşmak istediklerinde kediler için konforlu bir alan yaratılmasına yardımcı olur.
 • Kediler, rahatlık, eğlence ve egzersiz için yüksek alanlara bağımlıdır. Kedinizi sıklıkla dolapların üzerinden almak zorunda kalıyorsanız bu tünekler sayesinde onlara hoşlarına gidebilecek alanlar sunabilirsiniz.
 • Birden fazla kediniz varsa kademeli tırmalama tahtaları sevimli dostlarınız arasındaki kavgayı azaltabilir. İki kedi arasında daha yüksek dereceye sahip olan tırmanma tahtasının en üstüne çıkarak üstünlüğünü dövüşmek yerine bu şekilde gösterebilir. Böylece evde yaşanabilecek karışıklığın da önüne geçebilirsiniz.
 • Tırmalama tahtaları, ürkek olan kediler için de bir saklanma alanı oluşturur. Eve misafir geldiğinde kediniz saklanmak için yer arıyorsa tırmalama tahtası sayesinde kendini daha güvende hissedebilir. Tahtanın sadece kendine ait olduğunun bilincinde olan kedi, bu ürünü kendini korumak için kullanabilir.
 • Ağaç hissi veren tırmalama tahtaları, kedilerin doğal ihtiyaçlarını karşılama konusunda size yardımcı olur.
 • Tırmalama tahtaları sayesinde kedinizi odanın içinde daha kolay bir şekilde tutabilirsiniz. Sıklıkla sizden kaçan ve odanın farklı yerlerine saklanan bir kediniz varsa tırmalama tahtaları, onların daha sabit bir yerde durmalarını sağlayabilir.

Petshop’umuzdaki kedi tırmalama fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sevimli dostunuz için önemli bir eşyayı edinebilirsiniz. Farklı modeller arasından eviniz için en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kedi Tırmalama Tahtası Nereye Konmalı?

Kedi tırmalama tahtası almaya karar verdikten sonra onu nereye yerleştireceğinizi belirlemelisiniz. Kedi ağaçları kediniz için iyi bir yatırım olsa da onları iyi bir yere koyarak ürünlerin avantajlarından daha iyi bir şekilde yararlanabilirsiniz. Kedinizin evinizde özellikle vakit geçirmekten hoşlandığı bir yer varsa tırmalama tahtasını oraya koymayı düşünebilirsiniz. Ürünler, kedilerin bölgelerini işaretlemelerine ve favori alanlarını daha rahat bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Kediler, yemek yedikten sonra uyumaya meyilli olduğu için tırmalama tahtalarını yemek alanlarının yakınlarına da yerleştirebilirsiniz. Böylece tahtaları benimsemelerini de sağlayabilirsiniz. Bununla beraber kedilerinizle daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız tahtayı sıklıkla vakit geçirdiğiniz odaya yerleştirebilirsiniz.

Özellikle ürkek bir kediniz varsa ya da yeni sahiplendiğiniz sevimli dostunuza kendinizi alıştırmak istiyorsanız tırmalama tahtalarını en çok vakit geçirdiğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Yerleştireceğiniz yeri belirledikten sonra Markamama’dan kedi tırmalama tahtası fiyatları ve alternatiflerine göz atmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm kedi için gerekli malzemeleri görebilirsiniz.

Kedi Tırmalama Tahtası Nasıl Alıştırılır?

-Kediniz tırmalamaya ilgi göstermiyorsa üzerine birazcık kedi otu sıkabilirsiniz. Kediniz bu kokuyu aldığında tırmalama tahtasını sevecek ve tırnaklarını geçirmeye başlayacaktır.

Kedi Tırmalama Tahtası Ne İşe Yarar?

-Kedilerin tırnaklarını törpülemelerine, gerinmelerine, tırmalanmalarına yardımcı olur. Evdeki eşyalara takılıp tırnakların kırılmasına engel olur. Eşyaları kedilerden korur.

Kedi Tırmalama Malzemeleri Nelerdir?

-Kedi tırmalama malzemeleri polyester, naylon, friz halılardır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.