sadsad x
asdasd
Toplam 199 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3 4 5

Kedi Yaş Mamaları

Patili dostlar için özel olarak formüle edilen kedi yaş mamaları hem ev ortamında hem de sokakta yaşayan kedilerin doğal beslenme dengesini korumalarına yardımcı olur. Birbirinden lezzetli ve besleyici içerikleri ile ön plana çıkan ürünler, hayvan sahipleri için pratik besleme olanağı sunar. Ayrıca kediler için ödül maması niteliği de taşıyan kedi yaş mamaları, enfes lezzetleri ile tüm kedilerin damak tadına hitap etmeyi başarır. Kümes hayvanlarının etinden üretilen konserveler arasında tavuk, ördek, hindi etleri bulunur. Kırmızı et grubunun kullanıldığı içerikler ise kuzu, dana, sığır, tavşan eti kullanılarak hazırlanır. Beyaz et sınıfına giren yaş kedi maması bileşenleri incelendiğinde ise somon ve ton balığı çeşitlerinin yanı sıra alabalık, karides, sardalya, hamsi gibi yüksek proteinli et kaynaklarının da yer aldığı alternatifler dikkat çeker. İçerdikleri zengin nem miktarı sayesinde tüylü dostunuzun iştahını açan besin türleri, aynı zamanda ek gıda vazifesi de görür. Siz de Markamama sayesinde en iyi yaş kedi maması tercihinizi yaparak tüylü dostlarınızın beslenme programına destek verebilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Kedi Yaş Mamaları Çeşitleri

Patili arkadaşınızın yavruluk döneminden kullanmaya başlayabileceğiniz kedi yaş mamaları yetişkin, yaşlı ve kısır kediler için de metabolizmalarına uygun seçenekler sunar.

Ham maddesi ve yoğunluğu beyaz ya da kırmızı et olan yaş mama alternatifleri, içerisine eklenen farklı bileşenlerin ardından keti türlerine ve sağlık kriterlerine elverişli hale getirilir. Alabalıktan sardalyaya, ton balığından hamsiye, karidesten ton balığına kadar zengin gıdalarla formüle edilen kedi yaş mamaları, kedilerin hayır diyemeyecekleri lezzetli gıdalar arasındadır. Yüksek protein gücünü kuzu, sığır ve dana etlerinden alan formüller adeta patili canlar için enerji deposudur. Tavşan, ördek ve hindi eti oldukça besleyici ve lezzetli kırmızı etler grubunda olmakla birlikte yağ miktarları düşüktür. Tavuk eti başta olmak üzere hindi ve ördek etlerinin de lezzetiyle güçlendirilen ürünler, patili canların doğal yaşamdaki beslenme düzeninin aynısıdır. Hem farklı tatları hem de enfes aromaları sayesinde kuru mama tüketen kediniz için ek menü seçeneği oluşturan kedi yaş mamaları aynı zamanda ara öğün niteliğinde mükemmel bir ödüldür. Sindirim kolaylığını yumuşak ve sulu kıvamından alan konserve yaş kedi maması tahıllı ve tahılsız seçeneklerde üretilir. Ayrıca sade, jöleli ya da soslu şekilde hazırlanan formüllerin içerisinde havuç, bezelye, aloe vera, pirinç, deniz bitkileri gibi besleyici gıdalar bulunur.

Besleyici Yavru Kedi Yaş Mamaları

Hazmı kolay besin ögelerini içeren kedi yaş mamaları özellikle anne sütünden yeni ayrılan yavru kedilerin ilk aylarında tercih edilmeye başlanır. Bu sayede sindirim metabolizması desteklenen ve sağlıklı biçimde yapılanan organları, minik patilerin sindirim sistemi rahatsızlıklarına yakalanma riski minimum düzeye iner. Ortalama iki aylık yavruluk döneminden itibaren düzenli beslenme alışkanlığı kazanan yavruların, bir yaşına kadar gereksinim duyduğu yüksek enerji, yaş kedi maması çeşitleri ile sağlanabilir. Soslu ya da jöleli formları sayesinde yumuşak bir forma sahip olan ürünler sayesinde yavruların çiğneme sorunu da ortadan kalkar.

Özel vakumlu ambalajı ya da teneke kutusu açıldıktan sonra tazeliğini kısa sürede kaybeden kedi yaş mamaları birkaç gün içinde tüketilmelidir. Söz konusu tüketim zamanı buzdolabında muhafaza edilen ürünler için üç günü aşmamalıdır. Ancak kedi yaş mamaları hava almayan vakum kapaklı saklama kutularında 5 veya 7 güne kadar buzdolabında saklanabilir. Islak mamaların hem lezzetini ve aromasını hem de tüketim kolaylığını oldukça cazip bulan kedinizi beslerken uygun miktarın aşılmaması fazlasıyla önemlidir. Taze et içeriği nedeniyle kuru mamalara göre konserve kedi maması seçeneklerini daha hızlı ve fazla miktarda yiyen tüm kedilerde, aşırı kilo alma sorunlarının meydana gelme olasılığı yüksektir.

Maksimum Enerji Veren Yetişkin Kedi Yaş Mamaları

Kaliteli, zengin formüllü, lezzetli ve olabildiğince doğal bileşenli kedi yaş mamaları, yavru kedilerin olduğu kadar daha büyük evcil dostlarınızın da olmazsa olmazıdır. Yeterli düzeyde protein, vitamin, mineral, enzim ve yararlı yağ asitleri gibi değerlere sahip olan ürünler, sevimli evcilinizin enerjisine maksimum destek verir. Kolay çiğnenebilen yumuşak kıvamıyla evcil dostların vazgeçemediği kedi yaş mamaları, öğünleri en iyi şekilde tamamlar. Kedilerin kalıtsal hastalıklarına bağlı olabilen ya da ilerleyen yaşlarında ortaya çıkan diş ya da diş eti rahatsızlıkları, onlar için kuru mamalarının tüketimini zorlaştırabilir. Bu durumda yaş mamalar kedilerin beslenme düzeninde tamamlayıcı rol oynar.

Islak kedi maması seçeneklerini tercih eden patili dost gönüllüleri, sevimli canların ağız sağlığını geri kazanıncaya kadar, kaliteli içeriklerle eksiksiz bir beslenme programı sürdürebilir. Ayrıca yavru, yetişkin, kısır veya yetişkin olması fark etmeksizin çok yeme alışkanlığı oldukça seçici bir kediniz olabilir. Böyle durumlarda kuru mama çeşitlerinin kedi yaş mamaları ile birlikte karıştırılarak verilmesidir. Veteriner hekimin tespitleri ve önerileri doğrultusunda doğru miktarda ölçülendirme yapılarak kademeli geçiş tekniği sonrasında karma besleme uygulamasının devamlılığı mümkündür. Kedinizin sağlık durumuna uygun şekilde veterinerinize danışarak yaş mama seçimi yapabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedilere Özel Yaş Mamalar

Farklı kedi ırklarının ve metabolizma özelliklerinin gereksinimi dikkate alınarak formüle edilen kedi yaş mamaları, kısır kediler için de uygun içeriklere sahip olacak şekilde hazırlanır. Kısırlaştırma operasyonu geçiren patili dostunuz için yüksek standartlarda üretim yaparak kalitesini ispatlamış en iyi ıslak kedi maması alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Tahılsız üretimi sırasında somon balığı ile ile zenginleştirilen ürünler sevimli kedinizin enerji ihtiyacını karşılayacak protein, vitamin ve mineral değerlerine sahiptir. Ayrıca tüylü ev arkadaşınızın tüketim isteğine uygun olan ezme ya da parçalı seçenekleri de tercih ederek onu memnun edebilirsiniz. Antioksidan bileşenleri ile desteklenen kedi yaş mamaları hem kısır hem de hassas bünyeli kedilerin hastalıklara yakalanma olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Tavuklu kısırlaştırılmış kedi yaş mamaları ideal oranda protein değerlerine sahip olmakla birlikte lezzetli ve besleyici özellikleriyle öne çıkar. Siz de en uygun yaş mama çeşidini belirlerken, ürün deneme paketlerinden yararlanarak kedinize seçim yapma şansı tanıyabilirsiniz. Bu sayede kedinizin en sevdiği mamayı kolayca bulabilir, öğünlerini lezzetli ve besleyici bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kedi Yaş Mamaları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tüylü dostlarının dengeli bir şekilde beslenmesini sağlamak isteyenler ise kuru besin kaynaklarının yanı sıra kediler için ıslak mama kullanmayı da tercih edebilir. Kedinizin cinsine, ırkına, yaşına, fiziksel özelliklerine ve gereksinimlerine en elverişli ürün arayışında bulunurken aşağıda belirtilen hususları dikkate alabilirsiniz.

  • Kedi yaş mamaları seçerken öncelikle kalitesinden ve güvenilir olduğundan emin olduğunuz markaları tercih etmeniz önerilir.
  • Kedi yaş mamaları et içerikli olmasının yanı sıra sebze, tahıl gibi daha pek çok bileşeni içeren, nemli ve konserve haline getirilmiş besinler oldukları için eksiksiz bir sterilizasyona tabi tutulmuş olması gerekir.
  • Lezzet ve kıvam artırıcı, yüksek oranda şeker, su ilavesi ya da yapay tatlandırıcı bulunan kedi yaş mamaları türleri sevimli patilerin kalp, böbrek, göz sağlığı gibi hayati fonksiyonlarını tehlikeye atabilir.
  • Kedi yaş mamaları ambalajında belirtilen % oranı incelendiğinde, gıdalara ilave edilen içeriklerin kontrol edilmesi önemlidir.

Kaliteli Kedi Yaş Mama Fiyatları

Evcil hayvan besinleri üretimi gerçekleştiren yerli ve yabancı markaların hizmet standartları, kedi yaş mama fiyatları konusunda belirleyici olur. Doğal et tedariği ile başlayan süreçlerin tamamında etin tazeliğini koruması etkili bir kontrol ve gelişmiş sterilizasyon gerektirir. Kırmızı ya da beyaz et türlerinin niteliğine ve yoğunluğuna göre şekillenen yaş mama fiyatları, kedi besleyenlerin beklentilerine hitap eden aralıklarda seyreder. Ayrıca ürünlerin içeriğini zenginleştiren tahıl, sebze ve ilave besin ögeleri de yaş mama konservelerinin fiyatlarının çeşitlilik göstermesine yol açar. Bütçenize uygun fırsatları değerlendirirken yaş kedi maması en ucuz avantajına sahip olmak üzere plastik paket ya da teneke kutu içerisindeki ürünlerin, çoklu seçeneklerini tercih etmeniz uygun olur.

Kedi yaş mamaları taze besin değerleri korunarak hazırlandığı için ürünlerin hızlı tüketilmesine olanak tanıyan düşük gramajlı ambalajlara yerleştirilir. Böylece kedileriniz, taze ve lezzetli yaş mamaları keyifle tüketebilir. Tekli poşet ya da teneke kutular şeklinde ambalajlanan kedi yaş mamaları tercihinizi, çoklu avantaj paketlerinden yana kullanarak oldukça ekonomik seçimler yapabilirsiniz. Markamama, kedilerin beslenmesi hususunda yüksek hassasiyet gösteren profesyonel kedi maması markalarına ait ürün çeşitlerini bir araya getirir. Evcil dostunuzun ırk türüne ve kendine has özelliklerine hitap ederek gereksinimlerini karşılayan ürünleri incelemek için siz de Markamama’yı tercih edebilir, en uygun kedi yaş mamaları hızlıca sipariş verebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.