sadsad x
asdasd
Toplam 74 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Kedilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için doğru içeriklere sahip mamalar ile beslenmesi önem taşır. Evcil hayvanınız bazen tıbbi müdahaleler geçirmek durumunda kalabilir. Yapılan işlemler sonucunda hassaslaşan kediler için özel formüle sahip mamalar tercih edilmelidir. Medikal işlemler, metabolizmada değişikliklere neden olduğu için vitamin ve mineral yönünden farklı içeriklere sahip mamalar, beslenme rutinine eklenmelidir.

Kısırlaştırma işleminden sonra kedinizin normal mama yerine özel içeriklere sahip kedi mamaları ile beslenmesi gerekir. Vitamin ve mineral yönünden zengin, kas kütlesini koruyan ve yağ bakımından ideal olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, işlem sonrasında hassas bir dönem geçiren sevimli dostunuzun rahatlamasını sağlar. Kısırlaştırma operasyonu, idrar yollarında taş oluşumuna ve obezite sorunlarına neden olabilir. Bu gibi özel durumlar için farklı içeriğe sahip mamalar tercih etmeniz gerekir.

Kısırlaştırma işlemi sonrasında kedilerin üriner sistemi, hassas hale gelebilir. Özellikle erkek kedilerde ortaya çıkan taş oluşumunu azaltmak için kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih edilmelidir. Steril kedi maması olarak da bilinen bu özel mamalar, kaliteli formülü ve yüksek besin değeri ile sindirim sistemini rahatlatır. Medikal işlem sonrasında hassaslaşan kedinizin toparlanmasına destek olmak için kısırlaştırılmış kedi mamalarını beslenme rutinine dahil edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nedir? Neden Önemlidir?

Kısırlaştırma işlemi, kedilerin metobolizmasında değişikliğe neden olur. Enerji ihtiyacında yaşanan düşüş sebebiyle kediler işlem sonrasında kilo almaya daha elverişli hale gelir. Hormonal düzenin değişmesi sonucunda kedilerin beslenme rutininde düzenleme yapılması gerekir. Düşük kalorili aynı zamanda besleyici özelliğe sahip mamalar, kısırlaştırılmış kedi mamaları olarak sunulur.

Düşük yağ ve yüksek protein içeren, kolay sindirilen kısırlaştırma işlemi görmüş kediler için özel olarak üretilen mamalara, kısırlaştırılmış kedi maması denir. Beslenmeden kaynaklı oluşan kedi hastalıklarını önlemek için kritik öneme sahiptir. İçeriğinde bulunan taurin maddesi, kedilerin kalp, diş ve göz sağlığını korumak için etkilidir.

Kısırlaştırılmış kedilerin en sık yaşadığı sağlık sorunu, idrar yollarında meydana gelen taştır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, taş oluşumunu azaltmak için etkili bir yöntemdir. Düşük fosfor, kalsiyum ve magnezyum içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları, taş oluşumunu büyük oranda engeller. Kediler kısırlaştırma işleminden sonra sindirim sorunları da yaşayabilir. Yüksek protein içeren en iyi kısırlaştırılmış kedi mamaları, tamamen sindirilebilen besin kaynaklarından elde edilir.

Kısırlaştırılmış kedi mamaları besin değerleri, işlem sonrasında kedinizin tekrar eski sağlığına kavuşması için destekleyici niteliktedir. Sevimli dostunuzun sağlıklı ve enerjik bir yaşam sürmesi için fiziksel durumuna uygun şekilde beslenmesine özen göstermeniz gerekir. Tuvalet alışkanlığında değişikliğe neden olan normal mamalar, kısır kediler için risk oluşturur. İşlem sonrasında kedinizin rahat şekilde tuvaletini yapması için doğru içeriklere sahip mamalarla beslenmesi gerekir. İdrar tutamama veya yapamama gibi problemler, kısırlaştırma işlemi sonrasında doğru mama ile beslenmeyen kedilerde daha sık görülür. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, sindirim açısından fayda sağladığı için kedilerin daha rahat şekilde tuvaletini yapması için uygundur.

Kısırlaştırılmış Kediler Nasıl Beslenmeli?

Kısır kedilerin beslenme alışkanlıkları değişiklik göstermese bile vücutlarındaki enerji ihtiyacı farklı hale gelir. Bu nedenle aynı mama ile beslenmeye devam eden kısırlaştırma işlemi görmüş kediler, zamanla obezite sorunu yaşayabilir. Kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesinde magnezyum, kalsiyum ve fosfor oranı yüksek olmayan özel mamalar tercih edilmelidir. Bu maddelerin fazla olması vücutta birikmeye ve taş oluşumuna neden olur. Kısırlaştırılmış kedilerin beslenme rutini vücudun ihtiyaçlarına yönelik düzenlenmelidir.

Kısır kediler, yağ bakımından düşük içeriğe sahip mamalar ile beslenmelidir. Enerji ihtiyacı fazla olmayan ve çok fazla yağ yakımı yapmayan kısırlaştırılmış kediler zamanla kilo problemi yaşayabilir. Kedinizin ideal vücut ağırlığında kalması için doğru mamaları tercih etmeniz önem taşır. Normal kedi mamaları fazla yağ içerdiği için kısır kedilerin metobalizmasına uygun değildir. Kedinizin operasyonu sonrasında hemen uygun mamaya geçiş yapmasını sağlamanız gerekir. Aksi halde sağlık sorunları yaşamasına neden olabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış kediler, hayvansal kaynaklardan elde edilen proteinler ile beslenmelidir. Somonlu, hamsili, tavuklu, hindi etli kısırlaştırılmış kedi mamaları, düşük kalorisi ve yüksek protein

içeriği sayesinde sağlıklı bir öğün oluşturur. Medikal işlem sonrasında kedinizin kaybettiği gücü geri kazanması ve eski enerjisini elde etmesi için protein yönünden zengin beslenmesi önemlidir. Kilo artışını kontrol altında tutmak için yağ oranı düşük, protein yönü yüksek olan mamaları tercih edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış kedilerin beslenme düzeninde ve mama seçiminde yapılan değişiklikler farklı belirtilere neden olabilir. Tüy dökülmesi gibi sorunların yaşandığı kısırlaştırılmış mama tercihinde zamanla düzelme meydana gelir. Kedinizin bu yeni beslenme rutinine uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olabilir. Kısırlaştırılmış kedi maması önerileri için veterinerden destek alabilirsiniz. İşlem sonrasından evcil hayvanınızın nasıl ve ne şekilde beslenmesi gerektiğine dair en doğru bilgiyi veterinerinden öğrenebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Kısırlaştırılmış kedi maması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, besin değerleridir. Protein içeriği yüksek olan ve hayvansal kaynaklardan elde edilen mamalar, kedinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için idealdir.

*Kısır kediler, enerji tüketimi konusunda diğer kedilere göre daha yavaştır. Bu nedenle kısırlaştırma işlemi sonrasında evcil hayvanınızın kilo problemi yaşamaması için yağ oranı düşük olan mamaları tercih etmeniz gerekir. Normal kedi mamalarının içinde bulunan yağ oranı %20 olurken kısırlaştırılmış kedi mamalarında ideal yağ oranı %10 civarında olmalıdır.

*Kısırlaştırılmış kedi mamaları, bazı mineralleri az miktarda içermelidir. Üriner sistemde sorun yaşanma ihtimali daha fazla olan kısır kedilerde mineral birikimi risk yaratabilir. Magnezyum, fosfor, kalsiyum gibi mineralleri az miktarda içeren kedi mamalarını değerlendirebilirsiniz.

*Besleyici özelliği yüksek olan mamalar, kısır kediler için önem taşır. Yağ ve mineral yönünden zayıf olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, zengin formülü ile kedilerin sağlıklı kalmasına yardımcı olmalıdır. Doyurucu, besleyici ve lezzetli kısır kedi mamaları ile evcil hayvanınızın rahat bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

*Medikal bir işlem gören canlıların sindirim sisteminde bazı değişiklikler meydana gelir. Kısırlaştırma işlemi sonrasında kedinizin rahat ve sorunsuz bir beslenme rutini oluşturması için kolay hazmedilen steril kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Tamamen sindirilen ve protein bakımında zengin olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, evcil hayvanınızın günlük besin ihtiyacını karşılar.

*Kaliteli içeriğe sahip lezzetli mamalar, kısırlaştırma işlemi görmüş kediler için idealdir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, enfes lezzeti ve uygun besin değerleri ile hassas bir yapıya sahip olan evcil hayvanınızın kısa sürede toparlanmasını sağlar.

*Kısırlaştırma işleminden sonra kedinizin steril mamaya alışması için daha önceki lezzetlere yakın içerikleri tercih edebilirsiniz. İşlem öncesinde kullandığınız mamanın içinde yer alan besinleri sunan kısırlaştırılmış kedi mamaları, kolay bir geçiş yaşamanıza katkı sağlar.

*Tahıl, hayvansal gıda ve meyve aroması içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları, her damak zevkine uygun şekilde formüle edilir. Sevimli dostunuzun eski iştahına kavuşması ve yeni beslenme düzenine kolay adapte olabilmesi için farklı lezzetleri değerlendirebilirsiniz. Önceden severek tükettiği mamaları anımsatan aromalara sahip kısır kedi mamaları ile enfes öğünler hazırlayabilirsiniz.

*Evcil hayvanların yaşı ve fiziksel durumu, mama seçiminde önem taşır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları içinde yer alan yaşlı kediler için özel mama seçenekleri, zengin ve besleyici içeriği sayesinde sevimli dostunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Yaşı ilerlemiş olan kediler için özel formüle sahip bu mama çeşitlerini inceleyebilir, en uygun olanı veteriner tavsiyesi ile beslenme rutinine ekleyebilirsiniz.

*Operasyon sonrasında kedilerin alışkanlıklarında bazı değişiklikler olabilir. Beslenme rutinlerinin yakından izlenmesi ve veterinere doğru bilgi verilmesi önemlidir. Kedinizin işlem sonrasında iştah durumunu mama kabından gözlemleyebilir ve uzman desteği alarak doğru bir rutin oluşturabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları Fiyatları

Kısırlaştırılmış kedi mamaları, farklı içerikleri ve kalitesi ile fiyat anlamında değişkenlik gösterir. Operasyon sonrasında kedinizin doğru şekilde beslenmesi, sağlıklı bir yaşam sürmesi için kritik öneme sahiptir. Kısırlaştırılmış kediler, bazı sağlık problemleriyle karşılaşabilir. Obezite, sindirim sorunları, idrar kanallarında taş gibi problemleri azaltmak için doğru içeriğe sahip mamaların tercih edilmesi gerekir. Kısır kedilere normal mama verilmesi bazı sağlık sorunlarına ve tuvalet alışkanlıklarında sıkıntıya neden olur. Bu yüzden kısırlaştırma işlemi gören kedilerin beslenme rutini mutlaka düzenlenmelidir. Mama tercihi olarak kesinlikle kısırlaştırılmış kedi mamaları değerlendirilmelidir.

Kedinizin mevcut durumuna uygun mama seçimi yaparak konforlu bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Bütçenizi çok fazla zorlamayan kısırlaştırılmış kedi mamaları en ucuz seçenekleriyle Markamama’da bulunur. Siz de eşsiz formüle sahip, yüksek besin değerleri içeren Markamama kısırlaştırılmış kedi mamalarını erişilebilir fiyat seçeneği ile hemen satın alabilir, hassas bir yapıda olan evcil hayvanınızı sağlıklı şekilde besleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.