sadsad x
asdasd
Toplam 85 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Kedilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için doğru içeriklere sahip ürünler ile beslenmesi önem taşır. Evcil hayvanınız bazen tıbbi müdahaleler geçirmek durumunda kalabilir. Yapılan işlemler sonucunda hassaslaşan dostlarınız için özel formüle sahip yiyecekler tercih edilmelidir. Medikal işlemler, metabolizmada değişikliklere neden olduğu için vitamin ve mineral yönünden farklı içeriklere sahip hayvan gıdaları, beslenme rutinine eklenmelidir.

Kısırlaştırma işleminden sonra patili dostunuzun normal ürün yerine özel içeriklere sahip kısırlaştırılmış kedi maması ile beslenmesi gerekir. Vitamin ve mineral yönünden zengin, kas kütlesini koruyan ve yağ bakımından ideal olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, işlem sonrasında hassas bir dönem geçiren sevimli dostunuzun rahatlamasını sağlar. Kısırlaştırma operasyonu, idrar yollarında taş oluşumuna ve obezite sorunlarına neden olabilir. Bu gibi özel durumlar için farklı içeriğe sahip gıdalar tercih etmeniz gerekir.

Kısırlaştırma işlemi sonrasında patili dostunuzun üriner sistemi, hassas hale gelebilir. Özellikle erkek patili dostunuzda ortaya çıkan taş oluşumunu azaltmak için kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih edilmelidir. Steril kedi maması olarak da bilinen bu özel ürünler, kaliteli formülü ve yüksek besin değeri ile sindirim sistemini rahatlatır. Medikal işlem sonrasında hassaslaşan dostunuzun toparlanmasına destek olmak için kısırlaştırılmış kedi mamalarını beslenme rutinine dahil edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nedir? Neden Önemlidir?

Kısırlaştırma işlemi sonrasında patili dostunuzun metabolizmasında değişikliğe neden olur. Enerji ihtiyacında yaşanan düşüş sebebiyle dostunuz işlem sonrasında kilo almaya daha elverişli hale gelir. Hormonal düzenin değişmesi sonucunda dostlarınızın beslenme rutininde düzenleme yapılması gerekir. Düşük kalorili aynı zamanda besleyici özelliğe sahip besinler, kısırlaştırılmış kedi mamaları olarak sunulur.

Düşük yağ ve yüksek protein içeren, kolay sindirilen kısırlaştırma işlemi görmüş dostlarınız için özel olarak üretilen besinlere, kısırlaştırılmış kedi maması denir. Beslenmeden kaynaklı oluşan patili dostlarınızın hastalıklarını önlemek için kritik öneme sahiptir. İçeriğinde bulunan taurin maddesi, üreme fonksiyonu durmuş dostlarınızın kalp, diş ve göz sağlığını korumak için etkilidir.

Kısırlaştırılmış dostlarınızın en sık yaşadığı sağlık sorunu, idrar yollarında meydana gelen taştır. Kısırlaştırılmış hayvan gıdaları, taş oluşumunu azaltmak için etkili bir yöntemdir. Düşük fosfor, kalsiyum ve magnezyum içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları, taş oluşumunu büyük oranda engeller. Dostlarınız kısırlaştırma işleminden sonra sindirim sorunları da yaşayabilir. Yüksek protein içeren en iyi kısırlaştırılmış kedi maması, tamamen sindirilebilen besin kaynaklarından elde edilir.

Kısırlaştırılmış ürünlerin besin değerleri, işlem sonrasında patili dostunuzun tekrar eski sağlığına kavuşması için destekleyici niteliktedir. Sevimli dostunuzun sağlıklı ve enerjik bir yaşam sürmesi için fiziksel durumuna uygun şekilde beslenmesine özen göstermeniz gerekir. Tuvalet alışkanlığında değişikliğe neden olan normal gıdalar, kısır dostunuz için risk oluşturur. İşlem sonrasında patili dostunuzun rahat şekilde tuvaletini yapması için doğru içeriklere sahip ürünlerle beslenmesi gerekir. İdrar tutamama veya yapamama gibi problemler, kısırlaştırma işlemi sonrasında doğru gıdalar ile beslenmeyen hayvanlarda daha sık görülür. Kısırlaştırılmış kategorisinde yer alan ürünler, sindirim açısından fayda sağladığı için patili dostunuzun daha rahat şekilde tuvaletini yapması için uygundur.

Kısırlaştırılmış Kediler Nasıl Beslenmeli?

Kısırlaştırılmış dostlarınızın beslenme alışkanlıkları değişiklik göstermese bile vücutlarındaki enerji ihtiyacı farklı hale gelir. Bu nedenle aynı yiyecekler ile beslenmeye devam eden kısırlaştırma işlemi görmüş dostunuz, zamanla obezite sorunu yaşayabilir. Kısırlaştırılmış patili dostunuzun beslenmesinde magnezyum, kalsiyum ve fosfor oranı yüksek olmayan özel besinler tercih edilmelidir. Bu maddelerin fazla olması vücutta birikmeye ve taş oluşumuna neden olur. Kısırlaştırılmış patili dostunuzun beslenme rutini vücudun ihtiyaçlarına yönelik düzenlenmelidir.

Kısır dostunuz, yağ bakımından düşük içeriğe sahip ürünler ile beslenmelidir. Enerji ihtiyacı fazla olmayan ve çok fazla yağ yakımı yapmayan kısırlaştırılmış dostunuz zamanla kilo problemi yaşayabilir. Patili dostunuzun ideal vücut ağırlığında kalması için doğru besinleri tercih etmeniz önem taşır. Normal hayvan gıdaları fazla yağ içerdiği için kısır dostunuzun metabolizmasına uygun değildir. Patili dostunuzun kısırlaştırma operasyonu sonrasında hemen uygun besine geçiş yapmasını sağlamanız gerekir. Aksi halde sağlık sorunları yaşamasına neden olabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış patili dostunuz, hayvansal kaynaklardan elde edilen proteinler ile beslenmelidir. Somonlu, hamsili, tavuklu, hindi etli kısırlaştırılmış kedi mamaları, düşük kalorisi ve yüksek protein içeriği sayesinde sağlıklı bir öğün oluşturur. Medikal işlem sonrasında dostunuzun kaybettiği gücü geri kazanması ve eski enerjisini elde etmesi için protein yönünden zengin beslenmesi önemlidir. Kilo artışını kontrol altında tutmak için yağ oranı düşük, protein yönü yüksek olan hayvan gıdaları tercih edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış kedilerin beslenme düzeninde ve gıda seçiminde yapılan değişiklikler farklı belirtilere neden olabilir. Tüy dökülmesi gibi sorunların yaşandığı kısırlaştırılmış dostunuzun besin tercihinde zamanla düzelme meydana gelir. Patili dostunuzun bu yeni beslenme rutinine uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olabilir. Kısırlaştırılmış kedi maması önerileri için veteriner hekiminizden destek alabilirsiniz. İşlem sonrasından evcil hayvanınızın nasıl ve ne şekilde beslenmesi gerektiğine dair en doğru bilgiyi veteriner hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Kısırlaştırılmış kedi maması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, besin değerleridir. Protein içeriği yüksek olan ve hayvansal kaynaklardan elde edilen hayvan gıdaları, patili dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi için idealdir.

*Kısır dostlarınızın, enerji tüketimi konusunda diğer canlılara göre daha yavaştır. Bu nedenle kısırlaştırma işlemi sonrasında evcil hayvanınızın kilo problemi yaşamaması için yağ oranı düşük olan gıdalar tercih etmeniz gerekir. Normal hayvan gıdalarının içinde bulunan yağ oranı %20 olurken kısırlaştırılmış kedi mamalarında ideal yağ oranı %10 civarında olmalıdır.

*Kısırlaştırılmış ürünler, bazı mineralleri az miktarda içermelidir. Üriner sistemde sorun yaşanma ihtimali daha fazla olan kısır dostlarınızda mineral birikimi risk yaratabilir. Magnezyum, fosfor, kalsiyum gibi mineralleri az miktarda içeren ürünleri değerlendirebilirsiniz.

*Besleyici özelliği yüksek olan yiyecekler, kısır kediler için önem taşır. Yağ ve mineral yönünden zayıf olan kısırlaştırılmış besin ürünleri, zengin formülü ile patili dostunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olmalıdır. Doyurucu, besleyici ve lezzetli kısırlaştırılmış kedi mamaları ile evcil hayvanınızın rahat bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

*Medikal bir işlem gören canlıların sindirim sisteminde bazı değişiklikler meydana gelir. Kısırlaştırma işlemi sonrasında patili dostunuzun rahat ve sorunsuz bir beslenme rutini oluşturması için kolay hazmedilen kısırlaştırılmış kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Tamamen sindirilen ve protein bakımında zengin olan kısırlaştırılmış kedi mamaları, evcil hayvanınızın günlük besin ihtiyacını karşılar.

*Kaliteli içeriğe sahip lezzetli besinler, kısırlaştırma işlemi görmüş dostlarınız için idealdir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, enfes lezzeti ve uygun besin değerleri ile hassas bir yapıya sahip olan evcil hayvanınızın kısa sürede toparlanmasını sağlar.

*Kısırlaştırma işleminden sonra patili dostunuzun kısırlaştırılmış kedi mamasına alışması için, daha önceki lezzetlere yakın içerikleri tercih edebilirsiniz. İşlem öncesinde kullandığınız yiyeceklerin içinde yer alan besinleri sunan kısırlaştırılmış kedi mamaları, kolay bir geçiş yaşamanıza katkı sağlar.

*Tahıl, hayvansal gıda ve meyve aroması içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları, her damak zevkine uygun şekilde formüle edilir. Sevimli dostunuzun eski iştahına kavuşması ve yeni beslenme düzenine kolay adapte olabilmesi için farklı lezzetleri değerlendirebilirsiniz. Önceden severek tükettiği besinleri anımsatan aromalara sahip kısırlaştırılmış kedi mamaları ile enfes öğünler hazırlayabilirsiniz.

*Evcil hayvanların yaşı ve fiziksel durumu, gıda seçiminde önem taşır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları içinde yer alan yaşlı dostunuz için özel ürün seçenekleri, zengin ve besleyici içeriği sayesinde sevimli dostunuzun sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Yaşı ilerlemiş olan patili dostlarınız için özel formüle edilmiş kısırlaştırılmış yaş kedi maması çeşitlerini inceleyebilir, en uygun olanı veteriner hekim tavsiyesi ile beslenme rutinine ekleyebilirsiniz.

*Operasyon sonrasında patili dostunuzun alışkanlıklarında bazı değişiklikler olabilir. Beslenme rutinlerinin yakından izlenmesi ve veteriner hekiminize doğru bilgi verilmesi önemlidir. Dostunuzun işlem sonrasında iştah durumunu yiyecek kabından gözlemleyebilir ve uzman desteği alarak doğru bir rutin oluşturabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Önerileri

Kısırlaştırma operasyonu geçiren patili dostlarınızın özel beslenme ihtiyaçları bulunur. Bu yüzden onlara dengeli öğün oluşturmanız önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, patili dostunuzun tüketmesi gereken besin değerlerine yönelik formüle edilmiştir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan bazı markaları siz ve sevimli dostunuz için listeledik:

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Pro Plan markası, üreme fonksiyonu durdurulmuş dostlarınıza yönelik kaliteli değerler sunar. Bu markanın ürünlerinin içerisinde yüksek proteinler ve düşük yağ oranı yer alır. Bu da patili dostunuzun kilo dengesini korumak için katkı sağlar. Aynı zamanda Pro Plan markasında yer alan ürünler, kısırlaştırma operasyonu geçirmiş dostunuzun sindirim sistemine destek olurken, bağırsak sağlığına yardımcı olan lifler içerir.

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Royal Canin, kısırlaştırılmış dostunuz için, içeriğinde L-karnitin bulundurur. L-karnitin, patili dostunuzun daha enerjik olmasına fayda sağlarken aynı zamanda kilo kontrolünü dengede tutar. Kalp ve kas sağlığına yardımcı olurken, genel sağlığını iyileştirir. Royal Canin kısırlaştırılmış ürünler, dostunuzun böbrek sağlığı için esansiyel mineraller içerir ve idrar yollarının daha sağlıklı olmasını sağlar.

Hill's Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Yüksek kaliteli değerlere sahip olan Hill’s markası, dostunuzun genel sağlığını katkıda bulunan, zengin antioksidanları içeriğinde bulundurur. Bu sayede kısırlaştırılmış dostunuzun bağışıklık sistemi çok daha güçlü olur. Aynı zamanda, yağ yakımının hızlandırılması için L-karnitin etkilidir. Hill’s kısırlaştırılmış ürün çeşitleri, kısır patili dostunuzun her dönemi için kusursuz beslenmeyi hedefler.

N&D Kısırlaştırılmış Kedi Maması

N&D markası, düşük glisemik indeksli ve doğal malzemeler tercih ederek, kısırlaştırılmış patili dostunuzun daha sağlıklı hayat geçirmesini sağlar. Düşük karbonhidrat içeriği sayesinde, dostunuzun kas kütlesini korur. Ayrıca doğal içeriklere sahip N&D kısırlaştırılmış kedi maması, idrar yolu sağlığını destekler.

Felicia Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Sevimli dostlarınızın doğal yaşamlarına yönelik formüle edilen Felicia kısırlaştırılmış kedi maması, yüksek miktarda sindirilebilir hayvansal protein kaynaklarına sahiptir. İçeriğinde yer alan taurin sayesinde, dostunuzun göz ve kalp sağlığını korur. Özel olarak üretilen yiyeceklerin taneleri, tartar ve plak oluşumunun azalmasına destek olur. Felicia markası, patili dostunuza dengeli ve tam bir beslenme sunar.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının Farkı:

Kısırlaştırılmış kedi mamasını, diğer hayvan gıdalarından ayıran belirgin özellikleri vardır. Bu ürünlerin içeriği ise:

*Daha düşük kaloriye sahip kısırlaştırılmış besinler, patili dostunuzun fazla kilo alarak obezite olmasını engellemek için formüle edilmiştir.

*Medikal işlem sonrası dostunuzun kas kütlesine katkı sağlayan yüksek kaliteli proteinler içerir.

*Tam ve dengeli mineral bileşenlerine sahip bu ürünler, patili dostunuzun genel sağlığını korumaya destek olur.

Sonuç olarak, kısırlaştırılmış kedi mamaları, patili dostlarınız için çeşitli lezzetler sunarak, besin öğünlerine olan ilgisini artırır. Yukarıda belirttiğimiz markaları inceleyerek, dostunuz için en iyi kısırlaştırılmış kedi maması seçebilirsiniz.

Büyük Paket Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Kısırlaştırılmış kedi maması 10 kg ve 15 kg gibi büyük paketlerde üretilmektedir. Büyük boy kısırlaştırılmış kedi maması 15 ürünleri, çok patili dostları olan aile üyeleri için ekonomik ve uzun vadeli kullanım sağlar. Büyük boy üretilen hayvan gıdalarının avantajları:

*Alışveriş sıklığını minimuma indiren bu ürünler, depolama alanı için az yer kaplar.

*Maliyet yönünden daha uzun süreli tüketilen hayvan gıdaları, bütçe açısından ekonomiktir.

*Büyük boy üretilen kısırlaştırılmış yiyecek çeşitlerinin paketleri çoğunlukla hava geçirmez özelliktedir, bunun avantajı ise yiyeceklerin daha taze kalmasıdır.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları Fiyatları

Kısırlaştırılmış kedi mamaları, farklı içerikleri ve kalitesi ile fiyat anlamında değişkenlik gösterir. Operasyon sonrasında patili dostunuzun doğru şekilde beslenmesi, sağlıklı bir yaşam sürmesi için kritik öneme sahiptir. Kısırlaştırılmış dostunuz, bazı sağlık problemleriyle karşılaşabilir. Obezite, sindirim sorunları, idrar kanallarında taş gibi problemleri azaltmak için doğru içeriğe sahip hayvan gıdaları tercih edilmesi gerekir. Üreme fonksiyonu durmuş dostunuza normal besinlerin verilmesi bazı sağlık sorunlarına ve tuvalet alışkanlıklarında sıkıntıya neden olur. Bu yüzden kısırlaştırma işlemi gören dostunuz için beslenme rutini mutlaka düzenlenmelidir. Besin tercihi olarak kesinlikle kısırlaştırılmış kedi mamaları değerlendirilmelidir.

Patili dostunuzun mevcut durumuna uygun gıda seçimi yaparak konforlu bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Bütçenizi çok fazla zorlamayan kısırlaştırılmış kedi mamaları en ucuz seçenekleriyle Markamama.com.tr’de bulunur. Siz de eşsiz formüle sahip, yüksek besin değerleri içeren kısırlaştırılmış kedi mamalarına erişilebilir fiyat seçeneği ile hemen satın alabilir, hassas bir yapıda olan patili dostunuzu sağlıklı şekilde besleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nedir?

Kısırlaştırılmış ya da üreme fonksiyonu durdurulmuş dostlarınızın ihtiyaç duyduğu enerjilere ve metabolizma yönelik üretilen özel besinlerdir. Bu ürün kategorisinde olan gıdalar, patili dostunuzun kilosunu dengede tutarak, genel sağlığını destekler.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kısırlaştırma operasyonu geçiren dostlarınız hayatı boyunca, kısırlaştırılmış kedi maması tüketebilir. Medikal işlem sonrası patili dostlarınızın ihtiyaçları değişir, bu ürünler genel sağlığını koruması için önemlidir. Veteriner hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda belirli zamanlarda gıda değişikliği yapılmalıdır. Patili dostunuzun, genel sağlığına bağlı olarak bu süre farklılık gösterebilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Neden Verilir?

Patili dostunuz kısırlaştırma operasyonu sonrasında kilo almaya daha çok yatkındır, bunun nedeni ise metabolizmalarının değişmesidir. Kısırlaştırılmış yiyecekler, dostunuzun vücudunda olan değişikliklerine yönelik formüle edilir ve ideal kilo dengesini korur. Aynı zamanda, sağlıklı idrar yolu olması için faydalı bileşenler içerir.

Kısırlaştırılmış Kedi Nasıl Beslenmeli?

Cerrahi işlem sonrası kısırlaştırılan dostunuz, yüksek proteinli içeriğe sahip besinler tüketmesi gerekir. Patili dostunuz için üretilen kısırlaştırılmış kedi mamaları, cinsine, yaşına ve genel sağlığına yönelik porsiyonları ayarlanmalıdır. Düzenli kilo alması için besin miktarı önemlidirç Aynı zamanda dostunuzun taze suyu aksatılmamalıdır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl Anlaşılır?

Kısırlaştırılmış hayvan gıdası ürünleri, genel olarak ambalaj üzerinde yer alan bilgilerden, düşük kalorili içeriğe sahip olup olmadığından, yağ ve protein oranlarından, lif içeriğinden ve besin maddelerinden anlaşılabilir. Aynı zamanda markaların ürün serisini inceleyerek doğru ürün seçimi yapabilirsiniz. Veteriner hekiminize danışarak patili dostunuzun ihtiyaçlarına yönelik ürünler tercih etmelisiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl Olmalı?

Yüksek protein ve düşük kalorili kısırlaştırılmış kedi maması, patili dostunuzun sağlığı için dengeli mineralleri içeriğinde bulundurmalıdır. Medikal işlem sonrasında dostunuzun enerji seviyesi düşecektir, bu nedenle kaliteli besin değerleri olan ürünler tüketmesi gerekir. Kısırlaştırılmış yiyecek çeşitleri, azaltılmış yağ oranına sahip olmalı ve dostunuzu su içmeye teşvik etmelidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne İşe Yarar?

Kısırlaştırılmış kedi maması, dostunuzun kas kütlesini korurken aynı zamanda enerji ihtiyacını giderir. Bu ürünler, idrarın pH dengesine katkıda bulunarak dostunuzun böbreklerinde taş ve kristal oluşumunu engeller. Aynı zamanda somonlu kısırlaştırılmış kedi maması, patili dostunuzun tüylerinin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Operasyon sonrası dostunuzun hayat kalitesini arttırır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması İçeriği Nasıl Olmalı?

Kısırlaştırılmış kedi maması, düşük yağ oranına sahip, doğal tatlandırıcılar ve koruyucular içermelidir. Eksek sağlığına fayda sağlamak için kondroitin ve glukozamin bileşenleri yer almalıdır. Patili dostunuzun güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması için, vitamin C, vitamin E, vitamin A ve vitamin B gibi maddeler olmalıdır. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunan yiyecekler dostunuzun deri ve tüy sağlığı için önemlidir. Tüm bunların yanı sıra kolay sindirilebilir özellikte olması gerekir.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.