sadsad x
asdasd
Toplam 4 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Eğitim Malzemeleri

Bir köpeğinizi varsa, sadece beslemek yetmez. Beslerken bazı ihtiyaçlarının olduğunu da bilmelisiniz. Bunlardan önemli olan ise köpek eğitimidir. Dostunuz için en doğru eğitimi gerçekleştirmek gerekir. Bu noktada çeşitli eğitim ürünlerinden faydalanmanız daha faydalı olacaktır. Köpeğinize eğitim vermek, sizlerin yaşamında da kolaylık sağlayacaktır.

Köpeğinize vereceğiniz eğitimde, sizler için üretilen çeşitli köpek eğitim ürünleri mevcuttur. Köpek eğitim malzemeleri sayesinde evinizdeki dostunuzu beslerken pek bir zorluğunuz olmayacaktır. Şayet duygularına yönelik hareket ederseniz, eğitim süreniz daha kısa olacaktır. Köpek eğitimi denildiğinde genel olarak tuvalet eğitimi aklına gelecektir. Köpek eğitim malzemeleri ile bu durum oldukça rahat olacaktır. Daha sonrasında ise, beslenme düzeninin köpeğinize öğretmelisiniz. Tabiki bu eğitimlerde, size yardımcı olan ürünlerden destek almanız sizler için çok daha avantajlı olacaktır.

Sağlık açısından bir sorun yaratmayan köpek eğitim ürünlerini, köpeğinizin yaşına, ırkına ve kilosuna göre seçebilirsiniz. Ve tüm bunların yanı sıra doğru bir eğitimin temel şartı sabır olmalıdır.

Köpek Eğitiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir ve Ne İşe Yarar?

  • Eğitim Çiti
  • Köpek Eğitim Düdüğü
  • Köpek Ağızlığı (Gerektiği Durumlarda)
  • Eğitim Clickeri
  • Tuvalet Eğitim Spreyi
  • Köpek Çiş Pedi
  • Havlama Önleyici Tasma (Gerektiği Durumlarda)
  • Ödül Maması

Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu eğitim ürünlerini siz köpek sahiplerini göz önünde bulundurarak, en doğru seçimi yapmalısınız.

Eğitim Çiti

Evinizde eğitim vereceksiniz eğer, köpek eğitim çitleri sizler için doğru bir seçim olacaktır. Bu alanda bulunması gerekenler, mama ve su kabı, köpek çiş pedi gibi malzemeler konulmalıdır. Çünkü dostunuzun ihtiyacı olduğunda bu alana yönelerek, tuvalet ve yeme, içme ihtiyaçlarını giderecektir. Bu sayede evin içerisinde istemediğinizde alanlara tuvaletini yapmayacaktır.

Köpek kafeslerine benzeyen eğitim çitlerinin içerisinde uzun süreli olarak köpeğinizi bırakmamalısınız. Çünkü dostunuz asabi bir hal alarak saldırganlaşmaya meyilli olacaktır. Eğitim süreçleri acımasız gibi görünse de, asıl amacı kontrol altına almak ve düzenli bir yaşam olmasıdır.

Köpek Eğitim Düdüğü

Köpeğinize vereceğiniz eğitimlerin ilk sırasında, köpek eğitim düdüğü yer almaktadır. Acemi eğitimciler için oldukça faydalıdır. Eğitim düdüğü ile köpeğinize istediğiniz şeyleri yaptırabilirsiniz. İlk kullanmaya başladığınızda eğitim düdüğü işe yaramayacaktır lakin dostunuz düdüğün sesine alıştığında yararını görmeye başlayacaksınız.

Eğitimde düdük ile verdiğiniz komutu köpeğiniz yerine getirdiğinde ödüllendirmeyi unutmamalısınız. Şayet köpeğiniz kalabalık bir alanda sizden uzaklaştıysa düdüğün sesini duyacak ve yanınıza geri dönecektir. Hem bu sayede köpeğinize bağırmış olmayacaksınız. Düdüğün olumlu ve olumsuz olduğu durumları eğitim sırasında fark edebilirsiniz. Ve sizler köpek eğitim düdüğünü buna yönelik kullanmalısınız.

Köpek Ağızlığı

Köpeğinize vereceğiniz eğitimler arasında, köpek ağızlığı da yer almaktadır. Yaşadığı ortama uyum sağlaması için kullanılan ağızlık sayesinde, etrafındakilere zarar vermemek için faydalı olacaktır. Köpeğiniz ile bir gezintiye çıktığınızda yabancı maddeleri yemesini engelleyecektir. Eğitim süresinde bu ağızlık, birkaç zaman dışarıya her çıktığında takılması önerilir. Zamanla dışarıya çıkarken, köpek ağızlığı takılmamalıdır. Hem bu sayede köpeğiniz ağızlık olmadan da yabancı maddeleri yemeyecek ve saldırgan bir köpekten daha çok uysal olacaktır.

Köpek Eğitim Clickeri

Hemen hemen köpek sahipleri, köpek clickeri kullanmayı tercih edebilir. Bu clickerlar ile köpeğinizin eğitimini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu malzemeyi kullanabilmek için, dostunuza komut vermelisiniz ve bu komutun yerine getirmesini sabırla beklemelisiniz. Komutu yerine getirdiği takdirde clickera basılır ve klik sesinin çıkması gerçekleştirilir. Köpeğiniz bu ses ile doğru davranış yaptığını anlayacaktır. Köpeğinize bu eğitim esnasında ödüllendirirseniz, devamında aynı hareketleri yapacak ve sonunda ödüllendirileceğini anlayacaktır.

Clickerların bir diğer faydası ise tuvalet eğitimi verebilirsiniz. Köpeğinize ilk öncelikle tuvaletini yapması istediği yeri göstermelisiniz. Tuvaletini doğru yere yaptığı takdirde, clickera basılır ve dostunuz doğru bir davranış yaptığını anlayacaktır. Ve sonunda ödülün geleceğini anlayarak sonraki süreçlerde tuvaletini istenilen alana yapacaktır.

Tuvalet Eğitim Spreyi

En önemli kademelerden olan tuvalet eğitimi olmazsa olmazlardandır. Tuvalet eğitimi olmayan bir köpek, evin içerisinde çoğu mikroba ve kirli alana neden olacaktır. Bu sebep ile tuvalet eğitiminin ilk süreçte verilmesi gerekir. Köpek eğitimi sırasında kullanılan malzemeler içerisinde tuvalet eğitim spreyi bulunmaktadır. Bu spreyler özel koku ile üretilmiştir. Spreyi köpeğinizin tuvaletini yapmasını istediğiniz alana sıkmanız gerekir. Köpeğiniz daha sonrasında bu kokuyu alarak, spreyin bulunduğu yere tuvaletini yapacaktır.

Tuvalet eğitim spreyleri daha çok yavru köpeklerin tuvalet alışkanlığına yönelik kullanılır. İç mekanlarda kullanacağınız takdirde, çiş pedlerinin üzerine sıkabilirsiniz.

Köpek Çiş Pedi

Köpeğinizin tuvalet eğitimi alabilmesi için kullanılan malzemelerden bir diğeri ise köpek çiş pedi ürünüdür. Tuvalet alışkanlığı olmayan, yavru köpekler ya da hasta olan köpekler için kullanılmaktadır. Dostunuzun çiş pedini kullanması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Zaman içerisinde pede tuvaletini yapmaya başladığında, çiş pedinin yeri dış kapıya doğru yaklaştırılmalıdır. Böylelikle bir süre sonra köpeğinizin tuvaleti dışarıya alıştırılır.

Bu sürelerin kısa olması için, köpek eğitim ürününe ilave olarak tuvalet eğitim spreyinden yararlanabilirsiniz.

Havlama Önleyici Tasma

Eğitim ürünlerinden birisi olan havlama önleyici tasmalar sayesinde, köpeğinizin havlama sesi kesilerek, insanlar havlama seslerinden artık rahatsız olmayacaktır. Köpeğiniz gereksiz yere havladığında tasma devreye girerek, ses veya titreşim göndererek susmasını sağlayacaktır.
Havlama önleyici tasmalar sayesinde geceleri havlamayı tercih eden köpekler için faydalı olacaktır. Havlama önleyici tasmalar, alçak veya yüksek sese duyarlı olacak şekilde üretilmiştir.

Köpeğinizin zamansız havlamasını önlemek için kullanılan havlama önleyici köpek tasmaları çok zor durumda tercih edilmelidir. Çünkü köpeğinizi psikolojik olarak etkileyebilir.

Ödül Maması

Köpeğinize vereceğiniz eğitim malzemeleri arasında yer alan köpek ödül maması veya köpek ödül bisküvisi ürünleri de yer almaktadır. Köpek ödül mamaları, eğitimlerinin daha faydalı olması için kullanılır. Köpeğinize vereceğiniz komutu yerine getirdiğinde ödül bisküvisine ulaşacağını bilecektir ve bu ödülü alabilmek için istenilen her şeyi yapacaktır.

Ödül mamaları, hem aranızdaki bağı güçlendirir hem de dostunuza vereceğiniz eğitimler olumlu olacaktır.

Köpek Eğitim Malzeme Fiyatları

Köpeğinizin eğitimi için özel olarak üretilen köpek eğitim malzemeleri, üretilen malzemenin kalitesine, boyutuna ve içeriğine göre farklılık göstermektedir.
Köpeğinize en doğru şekilde eğitim vermek için, Markamama.com’da en uygun ve kaliteli köpek eğitim malzemelerini inceleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.