sadsad x
asdasd
Toplam 7 Ürün Bulundu
Görünüm :

Gezdirme Tasmaları

Hareketli ve gezip dolaşmayı seven köpekler, sahibinin önemli sorumluluklar üstlenmesi sağlayan evcil hayvanlardır. Bu sorumluluklar arasında ise köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmeleri ve sağlıklı bir yaşam rutinine sahip olabilmeleri için belirli aralıklarla dışarı çıkarılması bulunur. Dışarıya çıkıldığı zaman köpeklerin sahipleri tarafından kontrol edilmelerini sağlayan köpek gezdirme tasmaları kullanılır. İşlevsel ve kullanışlı yönleriyle öne çıkan bu ürünler, güvenlik açısından da mutlaka kullanılmalıdır.

Tercihten öte yasal olarak da zorunluluk halinde bulunan gezdirme tasmaları, farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir. Böylelikle her köpek cinsi için uyumlu yapıdaki tasma türü de kolaylıkla bulunabilir. Pratik tasarımı sayesinde rahatça takılıp çıkarılabilir. Ayrıca ergonomik yapısı da köpek sahiplerinin tutuş gücünü yükseltir ve kontrolü tamamen kendilerinde bulundurmalarını sağlar.

Ayarlanabilir şekilde üretilen köpek gezdirme tasması seçenekleri, farklı boyut ve kilodaki köpeklerde rahatlık durumuna göre kullanılabilir. Hem kullanışlı hem de konforlu olan köpek gezdirme tasmalarının onlarca farklı modelini Markamama sizler için bir araya getirir.

Kullanım Türlerine Göre Köpek Gezdirme Tasması Nasıl Takılır?

Köpek gezdirme tasmaları, kullanım amaçları ve tasarımları bakımından farklı modellere sahiptir. Kendi içerisinde boyun tasması, göğüs tasması ve makaralı tasma olarak üçe ayrılan ürünler; fonksiyonel yapılarıyla büyük beğeni toplar. Köpekler için boyun tasması seçenekleri, köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Gün içerisinde uzun süre kullanılmaya elverişli olan bu ürünler, köpeklerin sağlık durumu açısından da uygundur. Ayrıca köpeğin doğrudan kontrol edilmesini sağlar. Yavruluk döneminden itibaren de kullanılmaya başlanması tavsiye edilir.

Diğer bir tasma modeli olarak bilinen köpekler için göğüs tasması çeşitleri, köpeklerin ön bacak bölgesinden geçirilerek göğsünü kavraması şeklinde kullanılır. Baskının tüm vücut üzerinde eşit bir şekilde dağılmasını da sağlar. Köpeklerin hareket alanını da genişleten ürünler, hayvanların herhangi bir bölgesinin zarar görmesini önler. Makaralı tasma modelleri ise köpeklerin ağırlıklarına göre değişen uzunluk ölçüleriyle bilinir. İsteğe bağlı olarak uzayıp kısalabilen mekanizma tasarımı, köpek sahiplerinin hayvanlarının ne kadar uzaklığa gidebileceklerini ayarlamalarına imkan tanır.

Ortalama 3 ile 10 metre aralığında uzayabilen ürünler, işlevsel olmalarıyla öne çıkar. Otomatik tasma seçenekleri, köpeklerin sağlığı ve daha konforlu hareket edebilmeleri açısından kullanışlılığı ile dikkat çeker. Makaranın çalışması ve durmasının otomatik bir şekilde ayarlandığı bu ürünler, köpek sahipleri için de oldukça rahattır. Köpek otomatik tasmalarının bazı modellerinde fener detayı da yer alır. Akşam ya da karanlık olan zamanlarda köpeğini dışarıya çıkaran köpek sahiplerinin etrafı daha net görmesi açısından konforlu olur. Tuvalet ihtiyaçlarını dışarıda gidermek zorunda olan köpekler için bazı tasmalarda ise kaka poşeti bölümü de bulunur. Bir hazne içerisinde yerleştirilen bu poşet, kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Köpek sahiplerinin kontrolü elinde tutmasını ve köpeklerin de özgürce dolaşabilmesini sağlayan gezdirme tasmaları, her arayışa hitap eder.

Köpek Gezdirme Tasması Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek gezdirme tasmaları onlarca farklı model seçeneğiyle her istek ve ihtiyacı karşılar niteliktedir. Küçük ırk ve büyük ırktaki köpekler için tercih edilmesi gereken tasma modeli farklıdır. Köpek gezdirme tasmaları arasından seçim yapmadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar kısaca şu şekilde listelenebilir;

  • Kullanım amacının köpek gezdirme mi yoksa köpek eğitme mi olduğuna karar verilmelidir.
  • Ürünün üretiminde deri, metal ve sentetik materyallerden hangisinin kullanıldığına bakılmalıdır.
  • Tasmanın köpeğin büyüklüğüne ve kilosuna uyumlu ölçülerde olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Köpek gezdirme tasması modelleri arasından köpeğin hareketleri ve sağlığı açısından en uygun olan tercih edilmelidir.

Köpek gezdirme tasmaları satın alınırken gerekli detaylara dikkat edilmemesi hem köpeğin sağlığı hem de gezi konforunu olumsuz biçimde etkiler. Bu nedenle başta köpeğin cinsi, büyüklüğü, yaşı ve kullanım amacı olmak üzere gerekli bütün hususların göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir. Markamama aracılığıyla kendi evcil hayvanınız için en iyi köpek gezdirme tasması seçeneğine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Köpek Gezdirme Tasmaları ve Fiyat Aralıkları

Onlarca farklı modeli ile birlikte müşterilerin beğenisine sunulan köpek gezdirme tasmaları, geniş fiyat skalasıyla her bütçeye hitap eder. Ürünlerin fiyatları belirlenirken üretiminde kullanılan materyaller, tasarımları ve özellikleri gibi detaylar etkili rol oynar. Bu ürünler, kullanım amaçlarına ve modellerine göre farklı seçeneklere ayrılır.

Her köpek sahibi de kendi gereksinimleri doğrultusunda arayışlarını karşılayan modele kolaylıkla ulaşabilir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ürünler, kolay deforme olmayan yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılmaya elverişlidir. Köpek gezdirme tasmalarının kalitesini belirleyen en önemli faktör ise ürünlerin ip kısımlarıdır. Köpekler hareket ederken sahiplerinin onları kontrol etmesini sağlayan ipler, sürekli uzayıp kısalan ve çekiştirilen kısımdır. Bu nedenle güçlü hareketlere karşı dayanıklı olmaları, ürünlerin uzun süre kullanıp kullanılamayacaklarını belirleyen etkenlerden biridir.

Öte yandan köpek gezdirme tasması modellerinin evcil hayvanların sağlığını olumsuz etkilememesinin de önemi büyüktür. Markamama köpek gezdirme tasması fiyatları ve özellikleri hakkında inceleme yaparak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca tüm köpek malzemeleri ve fiyatlarına göz atabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.