sadsad x
asdasd
Toplam 15 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Kemikleri

Dostlarımızın temel ihtiyaçlarını gidermek için çiğneme kemikleri başta gelir. Yavru köpeklerin diş çıkarma dönemlerinde, diş kaşıntıları artacaktır. Bu kaşıntıyı gidermek için, etrafında bulunan eşyaları kemirmeye başlayacaktır. Tam bu noktada köpek çiğneme kemikleri oldukça faydalıdır ve bu durumun önüne geçecektir.

Dostunuzun ağız ve diş sağlığını sağlıklı bir şekilde temizleyen, güçlü bir kemik yapısına ulaştıran, kuvvetli çenelere yararı olan bu kemikler bazı zamanlarda ödü olarak kullanılabilir. Dostunuzun ırkına, yaşına ve ihtiyaçları doğrultusunda en kaliteli ürünü siz köpek sahipleri seçmelisiniz.

Köpek Kemiği Çeşitleri Nelerdir?

Birçok çeşitte satışa sunulan köpek kemirme kemikleri, dostlarımız için özenle ve kaliteli olarak üretilmiştir. Düğümlü, burgu, press, çubuk gibi birçok köpek kemiği çeşitleri vardır. Ürünlerin içerikleri gibi dış şekilleri de değişim göstermektedir. İçerik olarak, tavuklu, sütlü, dana ve biftekli, barbekülü olarak birçok markalarda ürünler mevcuttur.

Köpek Çiğneme Kemiği Ne İçin Verilir?

Patili dostlarınızla beraber vakit geçirmenin zorlukları olduğu kadar bir o kadar da eğlenceli zamanları vardır. Aranızdaki duygusal bağ hayattaki en özel anlardandır. Yavruluk dönemlerinde geçirdiği diş kaşıntıları zamanı, evinizdeki terlikler yok olabilir ve sürekli olarak ısırıp kemirmek isteyeceği davranışlar sergilemesi oldukça normaldir. Çünkü, köpeğiniz bu dönemde kemirmeye bazı zamanlarda ise ısırmaya ihtiyaç duyacaktır. Böyle durumları en sağlıklı şekilde çözebilmenin yöntemi ise çiğneme kemikleri ya da köpek kemirme çubukları olarak adlandırılan binevi köpek ödülleridir.

İçeriğindeki bulunan besin değerleri sayesinde hem köpeğinizin diş kaşıntısını giderir, hem daha sağlıklı bir diş yapısı olmasında oldukça faydalıdır. Ayrıca köpeğiniz için çubuk kemikler pozitif davranışlar sergilemesinde de oldukça önemli rol oynar.

Özellikle evde gün boyu tek kalan köpeklerin oyalanmaları için tercih edilir. Köpekler, sahiplerine çok bağlıdır. Bu sebeple yalnız kaldığında terk edilme duygusuna kapılabilir. Bu nedenle canlarının sıkılmasını gidermek için de köpek çubuk kemikleri çözüm olacaktır. Lakin, köpeğiniz için bu kemikleri seçerken sindirilebilir olmasına özen gösteriniz.

Köpek Kemiği Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Köpekler çiğnenebilen, her kemik çeşitlerini oldukça çok severler. Çeşitli boyutlarda ve içeriklerde üretilen bu kemikleri tercih ederken içeriğini de dikkat etmelisiniz. Alerjik bir köpeğiniz var ise veteriner hekiminize danışarak doğru kemiği vermelisiniz. Küçük ırklara, büyük boyutlarda üretilen köpek kemikleri asla verilmemelidir. Çünkü çene yapılarını zorlayacaktır. Onlar için özel olarak üretilen küçük press kemikler tercih edilmelidir.

Büyük kemikler daha çok büyük ve orta ırklar için üretilmektedir. Şayet büyük bir ırka küçük kemik verdiğiniz zaman direkt olarak yutacak ve sindiriminde zorluk çekecektir. Bu da ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir.

Köpek Ödül Kemikleri

İçgüdüsel olarak çiğneme ihtiyaçlarını gidermek için köpek ödül kemiklerini dostlarınız için tercih edebilirsiniz. Bazı ürünler %100 sığır derisinden üretilen köpek ödül kemikleri, dişlerindeki tartar oluşumunu gidermeye yardımcı olurken, parçalanma ve yutulma olduğunda sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Doğal ve yapay renklendirici içermeyen kemikler, son kullanma tarihleri olarak oldukça önemlidir. Bu kemiklerin lezzetine doyamayan köpeğiniz, aynı zamanda uzun sürekli çiğneme istediğine de olumlu yönde fayda sağlayacaktır.

Yavru bir köpeği eğitmek istediğinizde sizler için doğru seçenek köpek ödül kemikleri olacaktır. Çünkü köpeğiniz bu ödülleri mutluluk ve heyecanla bekleyecektir. Vereceğiniz eğitim sonrasında köpeğinizi sevin ve ödüllendirin. Bu sayede aranızda oluşan bağ daha çok artacaktır. Köpeğinizin sağlıklı yaşamında sizlerin rolü oldukça önemlidir.

Köpek Ödül ve Çiğneme Kemiği Faydaları Nedir?

  • Köpeğinizin sağlıklı dişleri olsun istiyorsanız köpek çiğneme kemikleri size bu noktada oldukça yardımcı olacaktır. Zamanla dostunuzun dişlerinde plaklar oluşmaya başlayacaktır ve diş çürükleri nedeni ile ağız kokusu meydana gelecektir. Bu sebeple plakların temizlenmesinde, tükettiği gıdaların birikmesini engellemek için köpek kemikleri bunların önüne geçer.
  • Hem fiziki hem psikolojik davranışlarını olumlu yönde etkilemeleri için press kemikler tercih edilmektedir.
  • Canı sıkılmış ve kendini yalnız hisseden dostlarımız için köpek kemikleri onları mutlu etmek için ödül maması olarak kullanılabilir.
  • Proteini yüksek, yağ oranı düşük ürünlerdir. Dengeli beslenmesinde faydalı olacaktır.
  • Sindirim sistemini desteklemede yardımcı olacaktır.
  • Eğitim süreçlerinde köpeğinizi motive eder ve süreci kısaltmak için köpek ödül kemiği
  • Çiğneme kemikleri vereceğiniz günlerde, mama miktarını azaltmalı ve doğru orantıda vermelisiniz.

Ödül Kemikleri Zararlı mıdır?

Köpeğinizin ırkına, kilosuna ve yaşına göre günde 1 ila 2 adet verilebilir. Şayet fazla miktarda köpek ödül kemiği verdiğinizde takdirde ishal, sindirim sisteminde sorunlar meydana gelmektedir.

Bazı zamanlar bütün olarak tüketilen burgu çubuklar gastrite neden olabilmektedir.  Ayrıca bağırsak ve mideye zararı olduğu gibi boğulmaya da sebep olmaktadır. Bu yüzden, oyuncak kemikler ve çiğneme kemikleri doğru miktarlarda verilmelidir.

Köpek Kemik Fiyatları

Dostunuzun diş ve ağız sağlığını destekleyen, çiğneme isteğini karşılayan köpek kemikleri, içeriğindeki bileşenler sayesinde %100 orijinal olarak üretilmiştir. Yapay boya ve tatlandırıcı bulunmayan çiğneme kemiklerini, siz ve dostunuz için özenle satışa sunduk. Markamama.com’da orijinal ürün garantisiyle, dostunuzun ihtiyacına yönelik en kaliteli ve uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.