sadsad x
asdasd
Toplam 24 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Mama ve Su Kabı

Köpek mama ve su kabı çeşitleri, evcil hayvanınızın en önemli gereksinimini karşılamanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Birbirinden farklı seçeneklere sahip olan ürünlerin her biri kendi içinde bazı avantajlar sunar. Sevimli dostlarınıza elinizden gelen en iyi imkanları sunmak istiyorsanız doğru köpek mama su kabı ile onların hayat kalitesini artırabilirsiniz. Bununla beraber özel durumlara sahip olan köpekler için de pek çok ürün bulunur. Yanlış beslenme sonucu köpekleriniz birtakım sorunlarla karşılaşabilir.

Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek için tasarlanan köpek mama ve su kapları sayesinde sevimli dostlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Markamama çatısı altındaki birbirinden farklı seçenekleri inceleyerek aradığınız ürüne vakit kaybetmeden ulaşabilir, evcil hayvanlarınızı hak ettikleri gibi beslemeye başlayabilirsiniz.

Köpek Mama Kabı Nasıl Olmalı?

Köpek mama kabı çeşitleri, kendi içinde pek çok farklı alternatife sahiptir. Ürünlerin sahip olduğu seçenekler sayesinde evcil hayvanınız için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Aşağıdaki listeyi inceleyerek nasıl tercih yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • Plastik köpek mama kabı çeşitleri, dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları ile öne çıkar. Bununla beraber köpeğiniz eşyaları ısırmaya meyilli ise kaptan yemek yerken kenarlarını da kemirebilir. Bu kemirme sonucunda da yuttuğu parçalar köpeğinize zarar verebilir. Köpeğiniz eşyaları sürekli ısırıyorsa plastik kaplardan uzak durmanız gerekir. Daha sakin bir yapıda olan sevimli dostlarınız içinse plastik olanlar iyi bir seçenek haline gelebilir.
  • Seramik olanlar ağır olmasıyla öne çıkar. Böylece köpekleriniz onların yerini kolay kolay değiştiremez. Eğer satın alacağınız kabı açık bir alana koymayı düşünüyorsanız seramik olanların ağırlığı sizin için bir avantajdır. Bununla beraber seramik olanların her gün temizlenmesi gerekir.
  • Paslanmaz çelikten üretilen köpek mama kapları, dayanıklı olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Temizlenmesi ve sterilize edilmesi oldukça kolay olduğu için de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Bununla beraber paslanmaz çelik kaplar bulundukları yerde kolayca kayabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek için kapların altına kaymasını önleyecek parçalar yerleştirmeniz gerekir.
  • Yükseltilmiş mama kaseleri de seçenekler arasında bulunur. Bu ürünler genellikle bir stant içinde iki tane plastik, seramik ya da çelik kase içerir. Stant ise metal, ahşap ya da plastikten üretilir. Köpeğiniz yemek yerken ya da su içerken kabı dökme eğilimi içindeyse yükseltili olan modellerden birini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.
  • Depolu olan kaplar, farklı hacim seçeneklerine sahiptir. Bu ürünlerde içine mama doldurabileceğiniz büyük bir kase bulunur. Bazı modeller, köpeğiniz tıkladığında mamayı içindeki kaba dökecek biçimde tasarlanır. Ayrıca bu ürünlerde mamanın seviyesini görerek ne zaman yenisini almanız gerektiğini de daha kolay bir şekilde fark edebilirsiniz.
  • Köpeğinizle araba yolculukları yapmaktan hoşlanıyorsanız seyahat köpek kaseleri olarak isimlendirilen modellere göz atabilirsiniz. Silikon benzeri malzemelerden üretilen kapları, kapak içerdiği için, dışarı çıkarken yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
  • Otomatik mama kabı, gün içinde dışarıda uzun saatler geçiriyorsanız göz atmanız gereken seçenekler arasında bulunur. Üzerinde zamanlayıcı bulunan ürünleri gün içinde istediğiniz saatte açılacak biçimde ayarlayabilirsiniz. 48 saat zamanlayıcısı olan ürünler, geceyi evde geçirmeyeceğiniz zaman sevimli dostunuzun besinsiz kalmasının önüne geçer.
  • Yavaş beslemeli köpek mama kabı hızlı yemek yiyen köpekler için uygundur. Hızlı yemek köpeklerde hazımsızlık, aşırı gaz ve bazen kusma benzeri durumlara neden olabilir. Yavaş besleme mama kabı ise evcil hayvanlarınızın daha yavaş yemesini sağlamak için benzersiz bir şekilde tasarlanır. Tipik olarak, köpekleri tek seferde daha küçük parçalar almaya zorlayan sırtlar ya da ayrımlar içerir. Bu kaplar sayesinde daha yavaş yiyen köpekler, sonrasında daha az aç hisseder.

Birbirinden farklı köpek suluk ve mama kabı çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilir, sevimli dostlarınızın gereksinimlerinizi gidermeye başlayabilirsiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı Nereye Konmalı?

Köpek mama kabı ve su kapları, evcil hayvanlarınızın temel beslenme düzeninin en kıymetli parçaları arasında bulunur. Uygun kabı seçmek kadar onları nereye yerleştirdiğiniz de oldukça önemlidir. Sevimli dostlarımız, yemek yerken oldukça dağınık olabilir. Yiyecekleri etrafa dökme ve bazen duvarlara sıçratmaya meyillidirler.

Bu nedenle köpek mama ve su kabını yerleştireceğiniz alanın yakınında zarar görebilecek hiçbir eşya olmadığından emin olmanız gerekir. Kaselerin parke zeminlerin üzerine konulması önerilmez. Eğer başka bir alanınız yoksa kapları su geçirmez paspas gibi bir parçanın üzerine koymanız tavsiye edilir.

Aksi halde parkenizde kalkma benzeri çeşitli sorunlar yaşanabilir. Birden fazla köpeğiniz varsa onlar için ayrı alanlar oluşturmanız gerekir. Mamayı kontrol altında tutarak her köpeği ayrı ayrı kasesine çağırmalısınız. Böylece evcil hayvanlarınıza alanlarını daha kolay bir şekilde öğretebilirsiniz. Köpeğinizi mutfakta ve dışarıda beslemekten de kaçınmanız gerekir. Kaseleri nereye koyacağınıza karar verdikten sonra Markamama’da köpek mama kabı fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı Modelleri

Mama kapları tasarım bakımından da pek çok alternatife sahiptir. Seçenekleri incelediğinizde düz renkli modellerden farklı desenlerle süslenen mama kaplarına kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca içinde ya da dışında çeşitli kabartmalara da sahip olan modeller, herkesin beğenisini kazanmayı başarır. Bazı mama kabı çeşitlerinin dışında çeşitli yazılar ya da kalp benzeri figürler de bulunur.

Mama kabını nereye koyacağınıza karar verdikten sonra etraftaki eşyalarla uyumlu olan bir model seçebilirsiniz. Böylece mama kabını dekoratif bir eşya haline de getirebilirsiniz. Renk, model, malzeme ve tasarım bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasında aradığınızı kısa sürede bulabilir. Beğendiğiniz bir parçaya Markamama sayesinde vakit kaybetmeden erişebilirsiniz. Ayrıca patili dostunuzun bayılarak yiyeceği uygun fiyatlı köpek mamalarını ve tüm köpek eşyalarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.