sadsad x
asdasd
Toplam 11 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Şampuanları

Her ne kadar sevimli dostlarınız banyo yapmaktan hoşlanmasa da belirli aralıklarla onların da yıkanmaları gerekir. Kısa tüylü olan bazı köpekler sadece duru suyla yıkanarak belirli bir süre temiz kalabilse de uzun tüylü olanların iyi bir temizliğe ihtiyacı vardır. Bununla beraber evcil hayvanlarınız için köpek şampuanı kullanmanız gerekir. İnsanlar için üretilen şampuanlar köpeklerin tüylerine zarar verebilir. Köpek için şampuan çeşitleri, evcil hayvanınızın kürkündeki doğal yağların sıyrılmasını önleyecek şekilde özel olarak üretilir. Ancak kiri çıkaracak kadar da güçlü olmaları, ürünleri işlevsel hale getirir.

Kaliteli köpek şampuanları sevimli dostlarınızın cildinin ve tüylerinin temiz, sağlıklı ve nemli bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Bununla beraber bütün köpek şampuanları her köpek için uygun değildir. Örneğin, beyaz kürklü köpekler için beyazlatıcı olanlar önerilir. Pire ve keneleri öldürmek için formüle edilen ve özellikler yavru köpekler için üretilen şampuanlar da bulunur. Bir köpeğin derisi ve tüyleri, sağlığı üzerinde oldukça önemlidir. Çevresel alerjiler gibi faktörler köpeğin cildinin kaşınmasına, tahriş olmasına, kurumasına ve zarar görmesine neden olabilir. Köpek şampuanları ile düzenli olarak banyo yapan bir köpek, sağlıklı beslenme ve bakımla sağlıklı hale gelebilir.

Markamama’daki köpek şampuan fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sevimli dostunuz için ideal olanı bulabilir, daima temiz kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Köpek Hangi Şampuanla Yıkanır?

Köpek şampuanları kendi içinde pek çok farklı seçenek içerir. Ürünleri incelediğinizde fındık yağlı, vizon yağlı ya da parlak tüyler için özel olarak formüle edilen seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber yavru olan köpekler için de farklı seçenekler bulunur. Pek çok köpek şampuanı türü arasından sizin evcil hayvanınız için hangisinin uygun olduğunu belirlemek zor olabilir. Aşağıdaki önerileri inceleyerek seçimlerinizi daraltabilir, doğru ürünle köpeklerinizin sağlığını koruma altına alabilirsiniz.

  • Köpeğinizin tüyleri birbirine karışıyor ve sertleşiyorsa topaklanmaya karşı özel olarak formüle edilen ürünlerden birini tercih etmeniz gerekir. Topaklanma önleyici köpek şampuanları evcil hayvanlarınızın tüylerini yumuşatarak daha kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Böylece duş aldırma süresinin de gereğinden fazla uzamasının önüne geçer.
  • Hem köpek hem de kedi besliyorsanız ikisi için uygun olan şampuanlar olduğunu görebilirsiniz. Bu ürünler, evcil hayvanlarınızın temizlenmesine yardımcı olmasının yanı sıra tüylerinin daha rahat bir şekilde taranmasını da mümkün kılar. Ayrıca tek bir ürün sayesinde iki evcil hayvanınızın da bakımını yapmanıza imkan tanır.
  • Bazı köpek şampuanı çeşitleri, tüylere bakım da uygulayacak şekilde formüle edilir. Tüy bakım kreminin bulunduğu ürünler, köpeklerinizin cildindeki tahrişleri onarmanıza yardımcı olur. İyileştirici bir etkiye sahip olmaları sayesinde evcil hayvanlarınızın tüylerine ipeksi bir görünüm kazandırır.
  • Yavru köpekleriniz varsa küçük dostlarınız için özel olarak üretilen şampuanlardan birini almanız gerekir. Çoğunlukla bakım etkisi de bulunan ürünler, köpeklerinizin tüylerinin daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Antibakteriyel özellikleri sayesinde evcil hayvanınızın tüy altında gözükmeyen hassasiyetlerinin de giderilmesini sağlar.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra Markamama’daki köpek şampuanları fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilir, aradığınız ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm köpek sağlık ve bakım ürünlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Köpek Normal Şampuanla Yıkanır mı?

İnsan derisiyle köpeklerin derisi kıyaslandığında oldukça farklı pH dengelerine sahip oldukları görülebilir. Bundan dolayı kendiniz için kullandığınız ürünü köpeklerinizde kullanmanız doğru değildir. İnsan derisinin pH derecesi 5.5 ile 5.6 arasında değişirken köpeklerde bu oran 6.2 ile 7.4 aralığındadır. İnsanların cildi daha asidik bir yapıya sahipken köpeklerin nötr duruma daha yakındır.

Bundan dolayı köpeklerde insan şampuanı kullanmak onların asit mantosunu bozar. Sonucunda da parazitlere, virüslere ya da bakterilere karşı savunmasız hale gelmelerine neden olur. Bununla beraber insanların kullandığı şampuanları kullandıklarında köpeklerin derisi kuruyabilir ve sonucunda pul pul dökülmeye başlayabilir. Oluşabilecek yaralardan dolayı köpekler sıklıkla kendilerini kaşıyarak sıyrıklar oluşturabilir. Köpeklerin cildi genel olarak insanlarınkinden daha hassas bir yapıdadır. İnsanlarda 10-15 kat deri hücresi varken köpeklerde sadece 3-5 katman bulunur.

Yanlış pH dengesine ve köpeklerin ihtiyacı olmayan sert kimyasallara sahip olan bir şampuan ise sevimli dostlarınızın cildini tahriş eder. Tüylerinin üzerindeki koruyucu yağ katmanını sıyırarak hastalıklara karşı korunmasız hale gelmesine neden olur. Bu tip istenmeyen durumlardan kaçınmak istiyorsanız köpek yıkamak için şampuan çeşitlerine göz atmanız gerekir. En iyi online petshop mağazamızda birbirinden farklı seçenek arasından istediğinizi kolaylıkla bulabilir, bütçenizi zorlamadan sevimli dostlarınızın bakımını yapabilirsiniz.

Kuru Köpek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Kuru şampuanlar genel olarak su ile durulanması gerekmeyen, özel olarak formüle edilmiş temizlik ürünleri olarak özetlenebilir. Köpeğiniz sudan çok korkuyorsa ve onu yıkanmaya teşvik etmek istiyorsanız kuru köpek şampuanı kullanabilirsiniz. Bununla beraber seyahatlerde de kullanıcılarına pratiklik kazandıran ürünler, kolay kullanımıyla da dikkatleri üzerinde toplar.

Bununla beraber kuru köpek şampuanı sevimli dostunuzun güzel kokmasının da hızlı ve pratik bir yoludur. Kuru şampuanı kullanmaya başlamadan önce sevimli dostlarınızın tüylerini kabartabilirsiniz. Elinize şampuanı döktükten sonra köpeğinizin tüylerine yavaşça uygulayabilirsiniz. Tozu, bütün tüylerine yaydığınızdan emin olduktan sonra köpeğinizin tüylerini fırçalayarak fazlalıkları üzerinden atabilirsiniz. Kuru şampuan, birkaç dakika sonra etkisini göstermeye başlayacağı için yayma işlemini hızlı bir şekilde yapmanız önerilir. Satın aldığınız ürünün kullanım talimatlarını inceleyerek daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Pratik kullanımıyla öne çıkan kuru köpek şampuanı, acil durumlarda da kullanabileceğiniz bir ürün haline gelir. Markamama’daki kuru köpek yıkama şampuanı çeşitlerini inceleyerek günlük hayatınıza kolaylık katmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm köpek malzemeleri ve fiyatlarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.