sadsad x
asdasd
Toplam 24 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Tarakları ve Fırçalar

Köpek bakımında sadece beslenme yer almaz iken tuvalet ihtiyaçlarının dışında, düzenli olarak taranması gerekir. Köpeklerin tüy yapısı ırkına göre değişiklik gösterebilir. Kısa ve uzun tüylü köpekler olmak üzere iki farklı tüy yapısına sahiplerdir. Tabiki bu noktada dostunuzun tüy yapısına göre en doğru seçimi sizler yapmalısınız. Genellikle çoğu köpekler taranmaktan hoşlanırken bazı köpekler ise bu durumu pek hoş karşılamayabilir. En doğru zamanı siz belirleyerek dostunuz ile keyifli bir bakımın tadını çıkarmak tamamen sizin elinizdedir.

Bakım zamanları, sadece köpeğinizin daha yumuşak tüylere sahip olacağı anlamına gelmez. Sağlıklı bir cilt yapısı ile vücut yağlarının yayılmasında oldukça faydalıdır. Patili dostlarınız için konu sağlık olduğunda onlar için en kaliteli köpek tarağı ve fırçası tercih etmelisiniz.

Köpeğinizin bakımını ihmal ettiğinizde ölü tüyleri sebebiyle, bulunduğunuz alanın tüy ile kaplaması oldukça mümkündür. Etrafınızda uçuşan tüyler, hem rahatsız edici hem de hijyen açısından sorun yaratacaktır. Alerjik rahatsızlıklara neden olacak ve astım gibi hastalıkları tetikleyecektir. Düzenli olarak yaptığınız takdirde, köpeğinizin vücudundaki istenmeyen fazla tüylerin yok olmasına fayda sağlamış olacaksınız.

Köpeğinizin tüy uzunluğu, kalınlığı ve sıklıkları yönünde köpek fırçası tercih edebilirsiniz. Uzun süre taranmayan bir köpekte düğümlenme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden kıtık açıcı köpek tarağı seçmeniz daha doğru olacaktır.

Köpek fırçaları, tüylerinin bitiş noktasına doğru kullanıldığında, kirlerin alınmasında yardımcı olacaktır. Dostunuzun daha sağlıklı ve sizlere ışıl ışıl parlayan tüy yapısı olacaktır. Tüm bunlar ile birlikte kaliteli köpek maması vermeyi göz ardı etmemelisiniz.

Köpek Tarak ve Fırça Çeşitleri

Dostunuzu düzenli olarak taradığınızda deriye canlılık verecek ve kan dolaşımını hızlandıracaktır. Ölü tüyleri vücudundan atılmasına faydalı olacaktır. Şayet ölü tüyler vücudundan uzaklaşmadığı takdirde, düğümlenmeler meydana gelecek ve acı çekecektir. Bu nedenle kısa tüylü köpeklerin de tüyleri muhakkak düzenli olarak taranmalıdır. Köpeğinizin tüy yapısına göre uygun köpek tarağı ya da fırçası tercih etmelisiniz.

Tüylerinin bakımı için, çift taraflı, ince veya kalın tüylü, metal, plastik kıllı birçok köpek tarak ve fırça çeşitleri bulunmaktadır. Ek olarak, kıtık açıcı, pire tarağı, furminatör taraklar ve tüy toplama eldivenleri gibi modelleri yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra bazı ırkların tıraş edilmesi ya da ağız ve göz bölgelerinde bulunan tüylerinin kısaltılması için, tıraş makineleri ve tüy makasları doğru tercih olacaktır.

Dostunuzun ırkına, cinsine ve yaşına bağlı olarak bu ürünlerin farklı olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle köpeğinizin alışkanlıklarını da düşünerek en doğru köpek tarağı seçimi yapmalısınız.

Tüy Toplama Eldiveni

Bazı köpekler taranmaktan veya fırçalanmaktan memnun olmayabilirler. Yanlış tarak seçimi yaptığınız zaman, ciltlerinde yaralara neden olabilirsiniz. Hassas deri yapısı olan köpekler için tüy toplama eldivenleri ideal bir seçenek olacaktır.

Taranmaktan hoşlanmayan dostlarınız için tüy toplama eldivenini tercih ederek, daha sağlıklı bir tüy yapısına ulaşmasını ve masaj etkisi vererek köpeğinizin rahatlamasına yardımcı olacaksınız.

Köpek Tarağı Nasıl Olmalı?

Çoğu köpek ırklarının tüy yapıları daha uzun veya daha gürdür. Düzensiz taranan köpeklerde sağlıksız uzayan tüyler, parazitler ve tüylerde keçeleşme gibi durumlar olması oldukça mümkündür. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için dostunuzun ırkını göz önünde bulundurmalısınız, gerekirse veterinerinize danışarak bu konu hakkında tavsiye isteyebilirsiniz.

Uzun tüylü ve büyük ırk köpekler için, ağız kısmı daha geniş malzemeler tercih ederken, kısa tüylü ve küçük ırklar için ağız kısmı daha dar taraklar tercih edebilirsiniz.
Düzenli tarama ile dostunuzun tüy uzunluğunu göz önünde bulundurarak, özel olarak üretilen köpek taraklarını tercih edebilirsiniz.

Köpeğinizi tarama işlemini nasıl yapmamız gerekiyor sorusuna gelirsek eğer;
Çok fazla bastırmamalısınız, nazik ve hafif bir şekilde taramanız ölü tüyleri atmasına yardımcı olacaktır. Tarağı çok ters bastırdığınız takdirde, dostunuzun canı acıyacak ve vücuduna zarar vermiş olacaksınız. Ve tarağı tüylerin çıkış yönünde nazikçe yukarı doğru hareketlerle boydan boya kullanabilirsiniz.

Köpek Tarağı Ne İşe Yarar?

  • Tüylerinin etrafa yayılmasını engeller.
  • Ölü tüyleri vücuttan uzaklaştırır.
  • Daha parlak ve sağlıklı bir tüy yapısının olması sağlar.
  • Toz ve fazla tüylerin toplanmasında yardımcı olur.
  • Bakteri ve pirelerin yok edilmesinde faydalıdır.
  • Sağlıklı tüylere zarar vermeyerek, dökülmüş veya dökülecek olan tüylerin temizlenmesinde kullanılır.

Köpek Tarağı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanacağınız tarağın işlevinin tam anlamıyla ne olduğunu çok iyi bilmelisiniz. Çünkü doğru bir tarak yapacağı işlevi yerine getirmesinde önemlidir. Bu noktada, kısa tüylü köpekler plastik bir köpek fırçası ile taranırken, uzun tüylü köpekler için karışan tüylerinin metal kıllı taraklar kullanılması tavsiye edilmektedir.

Taranma esnalarında karışan tüylerini açarken, çok narin davranmalısınız. Düğüm olan yerleri alt bölgesinden tutarak, tüyler dikkatli bir şekilde açılmalıdır. Kıvırcık bir tüy yapısı olan köpekler için sert köpek fırçası kullanmamalısınız. Tüylerinin ters yöne doğru taramalısınız.

Tüm bunlar ile birlikte derisinde bir parazit veya yara olmadığına dikkat etmek sağlığı açısından faydalıdır. Şayet köpeğinizin tüyleri taranmayacak durumda ise, pet kuaföründen destek alabilirsiniz.

Köpek Tarağı Fiyatları

Köpek tarakları kategorimizde, Furminatör, Trixie, Gimdog, Lion ve 8 in 1 gibi birçok markalarda yer alan köpek tarak ve fırçaları, dostunuzun daha sağlıklı ve parlak tüy yapılarının olmasında siz köpek sahiplerine yardımcı olacaktır. Köpek tarakları, üretilen ürünün malzemesine, boyutuna göre değişiklik gösterirken, Markamama.com en uygun ve kaliteli ürünleri satışa sunmaktadır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.