sadsad x
asdasd
Toplam 22 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Taşıma Çantaları

Bazen evcil hayvanınızla seyahat etmek, bir tasma veya emniyet kemerinden çok daha fazlasını gerektirebilir. Bu gibi durumlara uygun tasarlanan köpek taşıma çantaları, evcil dostunuzu uzun yürüyüşlere, alışverişe, restorana veya seyahatlere götürmenin yanı sıra güvende hissetmek istedikleri her an kullanılabilir. Ancak yeni bir köpek çantası satın almaya karar verdiğinizde karşınıza onlarca farklı stil, kalite, malzeme ve aksesuar eklentisi olan model çıkabilir. Onlarca farklı seçenek arasından minik dostunuzun içinde kendisini rahat ve sakin hissedebileceği en iyi köpek taşıma çantalarını bulmak için çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Köpek Taşıma Çantası Modelleri Nelerdir?

Köpek seyahat çantası, evcil hayvanlarınızı evden çıkarırken rahatlıkla taşımanız için özel olarak tasarlanan bir çeşit çantadır. Köpek çantaları genel olarak mama, tasma, kase ve oyuncak tarzı ekstra eşyaları kapsayacak şekilde farklı modellerden oluşur. Çantaların amacı genel olarak benzer olsa da taşıma ve kapasite açısından her model farklıdır. Bazıları sırtta taşınırken bazıları el bagajı şeklinde portatif yapıdadır. Siz de dostunuz için en iyi modelleri seçmeden önce onun ihtiyaçlarına ve özelliklerine en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Köpek Sırt Çantası

Köpeğinizi taşımak için tasarlanan sırt çantası, omuz ve sırt üzerindeki ağırlığı eşit olarak dağıtan modeller arasında yer alır. Sırtta taşıma imkanı sunan bu modeller, dostunuz yanınızdayken ellerinizi rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar. Özellikle şehir içerisinde toplu taşıma kullanırken, outdoor yürüyüşlere katılırken veya alışverişe giderken sırt çantaları son derece idealdir. Köpeğinizin ağırlığına bağlı olarak sırt çantası modellerinde ekstra dolgu ve stabilite özellikleri aramanız gerekir. Ayrıca köpeğinizin vücut ısısı çantanın içerisinde artabileceği için ekstra havalandırma özellikleri de bulunmalıdır.

Güçlendirilmiş taban desteği ise evcil hayvanınızın siz hareket ederken güvenli, sakin ve stabil kalmasına yardımcı olur. Sırt çantası modelleri, minik dostunuzun hacmine ve cinsine bağlı olarak küçük, orta veya büyük boylarda sunulur. Ayrıca backpack olarak da bilinen bu modeller, mama, su, kap veya oyuncak gibi ekstra eşyaları taşımak için multifonksiyonel gözlerden oluşur. Fermuarlı ve cep detaylı gözler sayesinde köpeğinizin ihtiyacı olan her şeyi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Yumuşak Kenarlı Köpek Seyahat Çantası

Yumuşak malzemelerden üretilen taşıma çantaları, genellikle küçük veya orta boy köpekleri yanınızda götürmek için idealdir. Esnek ve hafif yapıda olduğundan dolayı uçak, otobüs veya tren yolculuklarında sevimli dostunuzu güvenle seyahat ettirmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra restorana giderken veya kısa mesafeli yürüyüşler yaparken de yumuşak kenarlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Yumuşak kenarlı çantalar, köpeğinizin kafasının dışarıda kalmaması gereken zamanlarda fermuarı tam çekerek, kendini daha güvenli ve sakin hissetmesine yardımcı olur. Çıkarılabilir astarı, havalandırma sunan çoklu file pencereleri ve kolay erişim için bölmeleri olan çantalar, hareket halindeyken sevimli dostlarınızı iyi hissettirmeye yardımcı olur. Ayrıca kolay temizlenebilir kumaş ve astar özellikleri sayesinde her zaman bakımlı ve hijyenik kalması da kolaydır.

Sert Kenarlı Köpek Seyahat Çantası

Köpek kulübesi olarak da adlandırılan sert kenarlı çantalar, genellikle aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı ve sağlam plastiklerden yapılır. Yumuşak yapıdaki çanta modellerine göre daha hantal ve ağır olduğundan büyük boyuttaki köpekleri taşımak nispeten zor olabilir. Ancak özellikle uçak veya diğer seyahat anlarında minik dostlarınızı korumak ve güvenle taşımak için her cinse ve boyuta uygun sert kenarlı çantalar mevcuttur. 

Sert kenarlı taşıyıcılar, sağlam yapı, bol havalandırma ve kolay yerleştirme özellikleri sunduğundan dolayı özellikle uzun seyahatlerde önerilir. Plastik benzeri sert malzemelerden üretildiği için temizlemesi son derece kolaydır. Kafes benzeri yapısı ise sevimli dostlarınızın etrafı izlemelerine ve hava almalarına da yardımcı olur.

Hamak Köpek Çantası

Hamak veya ana kucağı şeklindeki çantalar, daha küçük boyutlu veya yavru köpekleri taşımak amacıyla vücuda sıkıca oturan kumaşlardan oluşur. Kalabalıklardan çekinen ve endişeli olan evcil hayvan dostlarınızı güvende hissettirmek için harika bir seçim olabilir. Yıkanabilir kumaşı ve ergonomik tasarımıyla son derece kullanışlı olan hamak modeller, köpeğinizi günlük hayatta sürekli yanınızda götürmenize yardımcı olur.

Hamak şeklindeki modeller yalnızca kısa mesafeli seyahat veya yürüyüşlerde değil evcil dostunuzun gergin olduğu ve sarılmaya ihtiyaç duyduğu anlarda da kullanılabilir. Sağlam, güvenilir ve bol miktarda konfor sunan yastıklamalı tasarımları seçerek köpeğinizin sizle birlikte her türlü manzarayı görmelerini sağlayabilirsiniz.

Tekerlekli Köpek Çantası

Tekerlekli köpek çantası, araba şeklindeki stili sayesinde minik dostlarınızla seyahati çok daha kolay hale getirir. Tekerlek üzerinde rahatça çekilebilen taşıyıcı sırtınızda veya omzunuzda ağırlık hissetmeden hem kısa hem de uzun mesafeli seyahatleri gerçekleştirmenizi sağlar. Bu tip modeller yürüyüşe veya alışverişe götürmek istediğiniz ancak eski hareket kabiliyeti olmayan dostlarınız için idealdir.

Valiz benzeri arkadan çekmeli tasarıma sahip çantalar, köpeğinizin seyahat sırasında stabil ve güvende hissetmelerine yardımcı olur. Evcil hayvanlarınızı kalabalıklar içerisinde güvende tutmak ve aynı zamanda endişe duymadan gezmesini sağlamak amacıyla her boyutta köpeğe uygun tasarlanan tekerlekli çanta modellerini tercih edebilirsiniz.

Köpek Taşıma Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı taşıma çantaları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sevimli dostunuzla konforlu bir şekilde seyahat edebilmeniz için bazı önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekir. Köpeğinizin cinsinden, karakterine seyahat aracından güvenlik özelliklerine kadar aşağıdaki temel kriterlere göz atarak en iyi taşıma çantasına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

  • Kullanım Amacınızı Belirleyin: Köpeğinizle uzun bir uçak seyahati mi yoksa kısa mesafeli günlük geziler mi plandığınızı belirleyerek başlamanız önemlidir. Eğer köpeğinizi uzun bir uçak yolculuğu bekliyorsa sert kenarlı ve ekstra korumalı bir taşıma çantası idealdir. Kısa mesafeli seyahatlerde ise sırt çantası veya hamak taşıyıcılar da boyuta göre kullanışlıdır.
  • Köpeğinizin Boyutunu ve Ağırlığını Düşünün: Köpeğinizin ve sizin konforlu bir seyahat geçirebilmenize yardımcı olması amacıyla ağırlık ve boy gereksinimlerine bakmanız gerekir. Küçük boyutlu veya yavru köpekler için hamak, sırt veya yumuşak kenarlı çantalar idealdir. Büyük ırklara ise tekerlekli valiz şeklinde veya sert kenarlı çantalar daha uygundur.
  • Köpeğinizin İhtiyaçlarını Dikkate Alın: Her köpek, farklı karaktere sahip olduğundan seyahat sırasındaki konfor ve sakinlik ihtiyaçları da değişecektir. Sosyal kelebek olan bir evcil hayvanı tamamen fermuarlı bir yumuşak çantaya koymak son derece endişe verici olabilir. Bunun yerine etrafı görmesini ve sosyal olmasını sağlayan sırt çantası veya hamaklar idealdir. Utangaç ve kalabalıklarda gergin olan dostlarınız için ise sert veya yumuşak kenarlı çantalar daha keyifli olabilir.
  • Havalandırma Özelliklerine Önem Verin: Köpeğiniz çanta içinde seyahat ederken vücut ısısı yükselebilir. Özellikle nemli ve sıcak havalarda köpekler aşırı ısınma eğiliminde olabilirler. Bu nedenle taşıma çantalarının iyi havalandırma özelliklerine sahip, ısıyı hapsetmeyen ve nefes alabilir malzemelerden üretildiğine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca gerektiğinde çıkarılabilir ve kolay temizlenebilir malzemelerden oluşması da önemlidir.
  • Kaliteli Malzemeleri Tercih Edin: Köpeğinizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde seyahat edebilmesi için modeli veya boyutu ne olursa olsun kaliteli malzemelerden üretilen çantaları seçmeniz önemlidir. Yüksek kaliteli malzemeler, bağlantı hatları boyunca çift dikiş, sağlam fermuarlar, kemerler ve kapaklarla gelir. Ayrıca köpeğinize rahat bir iç mekan desteği sunan, stabil, sağlam ve güvenli taban yapısına sahip çantaları tercih edebilirsiniz.
  • Aksesuar Eklentilerini Göz Önünde Bulundurun: Hem köpeğinizin hem de sizin konforlu şekilde seyahat edebilmeniz için taşımayı kolaylaştıracak ekstra özellikler aramanız gerekir. Omuz askısı veya kısa bir kulp gibi farklı taşıma stillerine yardımcı olan seyahat çantaları da mevcuttur. Ayrıca saklama cepleri, mama gözleri veya kaka torbası tutucuları gibi hayat kolaylaştırıcı aksesuarlardan da destek alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Köpek Taşıma Çantası Fiyatları

Köpeğinizin cinsi, yaşı, boyutu ve ihtiyaçları ne olursa olsun onu, gittiğiniz her yere güvenli ve konforlu bir şekilde taşımak için tercih edebileceğiniz onlarca farklı çanta mevcut. Kullanım özellikleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı malzeme, stil, aksesuar ve taşıma özelliklerine sahip olan çantalar her bütçeye uygun fiyat alternatifleri ile gelir. Köpek taşıma çantası fiyatları, model ve markalar çerçevesinde değişebilir. Bunun yanı sıra markaların sundukları ekstra özellikler ve aksesuar destekleri de çantaların fiyatlarına yansıyabilir. Ancak köpeğinizin cinsiyeti, karakteri, boyutu, yaşı veya ihtiyaçları ne olursa olsun sorunsuz, güvenli ve sağlıklı bir şekilde seyahat etmelerini sağlayan onlarca farklı çanta mevcuttur. Siz de köpek taşıma çantası ucuz fiyat ayrıcalıkları ile en kaliteli, konforlu ve sağlam modelleri keşfetmek için Markamama’nın geniş yelpazeli koleksiyonundan yararlanabilirsiniz!

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.