sadsad x
asdasd
Toplam 38 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Vitamin ve Ek Besinleri

Dostunuzun sağlıklı beslenmesi için, dengeli ve yeteri kadar besin değerleri alması gerekir. Bu noktada gerekli olan tüm mineral ve vitaminlerden faydalanmalıdır.

Köpeğiniz yorgunsa, yeniden ayağa kaldırmak istiyorsanız veya eklemlerine yeterli enerjiyi vererek desteklemek gerekiyorsa köpek vitamin ve ek besinleri kullanmanız yararlı olacaktır.
Günlük ihtiyaç duyduğu vitamin miktarının ölçüsünü ayarlayabilirsiniz. Özellikle vitamin eksikliği yaşayan köpeklerde sağlık sorunları yaşamamak için köpek sahiplerine önemli bir rol düşmektedir.

Köpeğinizin cinsiyeti, yaşı ve ırkı ile beraber sağlığına uygun vitamin takviyesi verebilirsiniz. Bu durum dostunuzun hem gelişmesine hem de daha güçlü bir bağışıklığı olmasına yardımcı olur.

Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?

İnsanların ihtiyaç duyduğu gibi tıpkı köpeklerinde vitamin ihtiyaçları vardır. Köpek vitaminleri, dostunuzun ihtiyaçlarına göre üretilen ek besinlerdir. Çünkü bir insanın vücudunda ihtiyaç duyduğu besin değeri ile köpeğin duyduğu besin değeri aynı değildir.
Köpeğinizi yeteri kadar beslenemiyor ve gerekli vitaminleri alamıyorsa bu noktada ek besinler devreye girer. Şayet köpeğiniz yeteri kadar mama yemiyor ve iştahsızlık yaşıyor ise, evde dostunuz için seveceği bir mama hazırlayarak, ihtiyacı olan gerekli mineral ve vitaminleri bu mamanın içerisine katabilirsiniz. Hem köpeğiniz daha bir iştahla yiyecek hem de gerekli temel besinleri almış olacaktır.
Aynı zamanda köpek vitaminleri ve ek besinleri, köpeğinizin tüy yapısına etki edecek. Dökülmesinde azalma ve daha parlak tüy yapısına sahip olacaktır.
Yavru ve yetişkin köpekler için üretilen multivitaminler, dostunuzun daha sağlıklı gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunur. İçeriğinde yer alan multivitamin ve kalsiyum köpeğinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olur.

Köpeğinizin İhtiyaç Duyduğu Vitaminler Hangileridir?

A-E vitamini: Cilt sağlığında ve göz için oldukça önemlidir. Havuç, yumurta, tatlı patates ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunmaktadır.

B vitamini: Hücrelerin gelişmesini ve büyümesinde önem arz eder. Sebzelerde ve tahıllarda yer alır.

C vitamini: Bağışıklık güçlendirici özelliği vardır. Kabak ve patates gibi sebzelerde vardır.

D vitamini: Köpeğinizin kemiklerini güçlendirmek istiyorsanız tamda gereken vitamindir. Peynirde, sığır etinde ve balık yağında bulabilmeniz mümkündür.

K vitamini: Dostunuzun kemiklerini güçlü tutma etkisine sahiptir. Balık ve lahanada bulunmaktadır.

Veteriner hekiminize danışarak, vitamin önerisini kontrollü olarak kullanmanızda oldukça fayda vardır.

Fosfor ve Kalsiyum; Et, yumurta, karnabahar ve yeşil fasulye de bulunur. Sindirim sistemine ve sağlıklı kas büyümesine oldukça faydalıdır. Ama unutmamalısınız ki her şeyin fazlası zarardır, fazla verdiğiniz takdirde köpeğinizde zayıflıklara sebep olabilir.

Köpek Vitaminleri Nasıl Verilir?

Dostunuza vitamin eksikliğinde dolayı, vitamin pastaları mamalarına karıştırılarak verilir. Vitamin pastalarının içerisinde B vitamini başta olmak üzere çok çeşitte vitaminler bulunmaktadır. Bu maltlar sayesinde patili dostlarımıza rahatlıkla B vitamini tükettirebilirsiniz.

Yavru Köpek Vitamini

Yavru köpeklerin, anne sütünün yerine alan süt tozları büyüme ve gelişme çağındaki dostlarımız için özel olarak üretilmiştir. Her türlü bakteri ve mikroplara karşı, dostunuzun için üretilmiş vitaminler ile birlikte bağışıklıklarını daha güçlü hale getirebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz enerjisini kaybetmemiş olur ve sizler onların daha sağlıklı bir yaşam geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

D Vitamini Yavru ve Yetişkin Köpeklere Nasıl Verilir?

Köpeğinizin vücudunda yer alan kalsiyum düzenlenmesinde oldukça önemli olan D vitamini, bağışıklığının yanı sıra raşitizm ve eklem sorunlarına oldukça faydalıdır.
Köpeğinizin günlük ihtiyacı olan kalsiyum, fosfor ve D vitamini takviyesidir. Günlük;
*Yavru köpeklerde 1 tablet
*Yetişkin köpeklerde 2 tablet olarak verilir.
*40 kg üstü büyük ırk ve üzeri köpeklerde 3 tablet olarak verilmektedir. 

Yaşlı Köpekler İçin Vitamin ve Ek Besinler

6/7 yaşın üzerinde bir dostunuz var ise artık bazı takviyeler alması gerekmektedir. Düşen bağışıklık sistemini güçlendirmek ve enerji alabilmesi için eski haline geri dönmesi için köpek sahipleri bu konuda daha hassas davranmalıdır.
Köpeğinizin tüketmiş olduğu mamalar bazen yetersiz kalabilir. Bu sebeple bazı köpek vitamin ve ek besinleri kullanmanızın vaktidir artık.

Artık yaşlanmış bir köpeğinize vereceğiniz vitaminler oldukça faydalı olsalar dahi egzersiz yapmanız ile birlikte daha sağlıklı bir hal alacaktır. Hareketsiz kalan bir köpek kilo almaya başlayacak ve yürümek istemeyecektir. Yaşlı dostunuzda enerjilerinde ve metabolizmalarında düşüşlerden dolayı genç bir köpekten daha farklı olmalıdır beslenmeleri.

Yaşlı köpekler için en çok tercih edilen vitaminlerin amacı; Eklem ve kalça bölgesinde meydana gelen ağrıları en aza indirmektir. Bu takviyelerde kondroitin sülfat ve glukozamin gibi yağ asitlerinin bulunması oldukça önemlidir. Dostunuzun hareketliliğini arttırmak ve iltihabını en aza indirmek için bu içerikte olan köpek vitamin ve ek besinlerini tercih etmelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra omega-6 ve omega-6 gibi yağ asitleri bulunan vitaminler dostunuzun tüylerini iyileştirerek daha canlı göstermeye yardımcı olacak ve cildini onaraktır. Omegaların bir diğer faydası ise beyin yapılarını korumasıdır. Bir beyin ne kadar iyi korunursa yaşlanma o kadar geç olacaktır.

Ve dostunuzun vitamin ve ek besinler ile tedavi edilemeyecek bir hastalığı var ise muhakkak bir veteriner hekimine danışmalısınız.

Köpeklerde Vitamin Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

  • Tüy dökme sorunu
  • Gözlerinde problem
  • Yorgunluk ve halsizlik
  • Enerjilerinde ciddi anlamda düşüklük
  • Cilt yapısında sorunlar
  • Gelişmesinde gerileme
  • Hızlı bir şekilde kilo verme ya da alma
  • Mikrop ve enfeksiyonlara karşı vücut yatkınlığının olması

Köpek Vitamin ve Ek Besin Fiyatları

Birçok çeşitte satışa sunulan köpek vitamin ve ek besinleri ürünün ambalajına, içeriğine ve ağırlığına göre farklılık göstermektedir. %100 orijinal ürün kalitesi ile birlikte siz değerli müşterilerimiz için en iyilerini satışa sunuyoruz. Markamama.com aynı gün kargo ile her daim hizmetinizde. Emek sizden, vitamin ve ek besinler bizden.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.