sadsad x
asdasd
Toplam 46 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Köpek Yaş Mamaları

Köpek yaş mamaları, evcil dostunuzun sağlıklı bir şekilde gelişebilmesini destekler. İçerisindeki protein, mineral, tuz, karbonhidrat ve vitamin oranı köpeğinizin öğünlerini tamamlar. Besin değeri yüksek olan köpek yaş mamaları sayesinde sevimli dostunuza sağlıklı alternatifler verebilirsiniz. Köpek yaş mamaları farklı aroma çeşitleri ile hazırlandığı için sevimli dostunuzun sevdiği lezzetleri tercih edebilirsiniz. Yaş mamaların birçok avantajından yararlanmak için doğru mamayı tercih etmeniz gerekir. Köpek yaş mamaları yüksek sıvı oranına sahip olduğu evcil dostunuz daha kolay tüketir. Yüksek nem miktarına ve doğal olarak iştah açan formüle sahip olan köpek yaş mamaları her ırka gönül rahatlığıyla verilebilir.

Köpek yaş mamaları genel olarak ödül mamaları olarak kullanılır. Köpek yaş mamaları kuru mamaya göre daha yüksek kalori içerir. Bu yüzden sık sık vermek yerine ara dönemlerde yağ ihtiyacını karşılamak için tercih edilebilir. Aynı zamanda köpek yaş mamaları içerisindeki balık yağı sayesinde köpeğinizin tüylerinin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Tüylere iyi gelmesi dışında sindirilmesi kolay olduğu için köpeğinizin sindirim sistemini olumlu yönde etkiler. Köpek yaş mamaları evcil dostunuzun sağlıklı öğünleri için birçok firma tarafından üretilir. Bu gıdalar köpeklerin sindirim sistemi ve beslenmesine uygun şekilde üretildiği için gönül rahatlığıyla değerlendirilebilir. Gluten hassasiyeti olan bir evcil hayvanınız var ise glutensiz ıslak köpek maması tercih edebilirsiniz.

Köpek yaş mamaları içeriğinde yer alan vitaminler, köpeklerin yaşlarına göre farklılık gösterir. Köpeğiniz yetişkin ise yetişkin mamalarını yavru ise yavru köpeklere uygun  içeriğe sahip mamaları tercih etmeniz gerekir. Yavru köpekler için üretilen köpek yaş mamaları daha ince tanelidir. Bu sayede sindirimi daha kolay olur ve köpeğinizde oluşabilecek hazımsızlık probleminin önüne geçer. Aynı zamanda ıslak oldukları için daha rahat çiğnenir ve ağız sağlığını korur. Yetişkinler için tasarlanan ıslak mamalar ise daha kalın tanelidir. Köpeğinizin yaşına göre ıslak mama tercihi yapabilir ve öğünlerini destekleyebilirsiniz.

Yaş Köpek Maması Çeşitleri

Köpekler hem kuru mama hem de yaş mama ile beslenebilir. Köpek yaş mamaları, sindirimi kolaylaştırdığı için evcil dostu olan birçok kişi tarafından tercih edilir. Köpek yaş mamaları içerik bakımından farklılık gösterir. Yaş köpek maması çeşitleri yaş, aroma, miktar, marka gibi birçok detaya göre ayrılır ancak hepsi içerdikleri yüksek protein, mineral ve vitamin oranı sayesinde minik dostunuza sağlıklı bir öğün seçeneği olabilir. En iyi yaş köpek maması çeşitleri arasında protein ve vitamin oranı yüksek mamalar yer alır. Aynı zamanda kuzu eti, balık, somon balıklı, kümes hayvanlı, biftekli, biftek ve sebzeli, tahıllı ve tavuklu birçok farklı çeşidi vardır. Kuzu etli köpek yaş mamaları içerdiği yüksek protein değeri sayesinde protein ihtiyacı yüksek olan ırklara önerilir. Köpek yaş mamaları içerisine barındırdığı bu aromalar sayesinde köpeğinizin lezzetli bir öğün tüketmesini sağlar.

Köpek yaş mamaları farklı ölçülerde satışa sunulur. Köpek yaş mamaları 150 gr, 370 gr, 195 gr, 400 gr, 405 gr ve 625 gramlık konservelerde satılır. Birden fazla evcil hayvanınız var ise daha büyük gramajlardaki ürünleri alabilirsiniz. Köpek yaş mamaları konserve şeklinde üretildiği için uzun süre saklanabilir. Köpek yaş mamaları tazeliğini uzun süre koruduğu için ekonomiktir. Nemli ortamlardan ve güneşten korumanız gereken konserve yaş mamaları buzdolabında da saklayabilirsiniz. Köpek yaş mamaları buzdolabında muhafaza edilirse köpeğinize vermeden önce oda sıcaklığına getirmeniz gerekir. Siz de köpeğinize sağlıklı bir öğün sunmak ve sağlığını korumak istiyorsanız, doğru yaş mamayı uygun sıcaklıktayken verebilirisiniz. 

Islak Mama Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek yaş mamaları tercih edilirken maksimum özen gösterilmesi gerekir. Eğer köpeğinize uygun mamayı tercih etmezseniz sindirim sisteminde, bağışıklık sisteminde ya da hormonal dengede problemler ortaya çıkabilir. Köpeğinizi çeşitli hastalıklardan korumak ve sağlıklı gelişimini sağlayabilmek için mama seçiminde vitamin ve mineral oranlarında dikkat etmeniz gerekir. Köpekler için ıslak mama satın alırken içerisindeki aroma, protein, mineral, vitamin, tuz oranı gibi birçok etkene dikkat edilir. Köpeğinizin seveceği aromayı belirlemek oldukça önemlidir. Bu sayede köpeğinizi beslenmeye motive edebilir ve sorunsuz bir şekilde gelişimini sağlayabilirsiniz. Köpeklerin en çok sevdiği aromalar arasında tavuk eti, biftek ya da balık eti yer alır.

Köpek yaş mamaları tercih edilirken dikkat edilen bir diğer nokta bu aromaların oranıdır. Evcil dostunuzun sağlığı için besin değeri yüksek olan köpek yaş mamaları tercih edilir. Bir diğer dikkat edebileceğiniz nokta ise sindirim sistemini kolaylaştıran yaş mamaları kullanmaktır. Hindi etli ya da tavuk etli köpek yaş mamaları sindirim sisteminin düzenli ve kolay çalışmasını sağlar. Köpeğinizin ihtiyacı olan omega 3 ve omage 6’yı karşılayacak olan balık aromalı yaş mamaları tercih edebilirsiniz. Balık eti içeren ıslak mamalar köpeğinizin cilt sağlığını desteklemenize yardımcı olur.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yaştır. Kullanılan mamanın hangi yaş grubuna yönelik üretildiğine dikkat etmek gerekir. Bu sayede yavru ya da yetişkin olan köpeğinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve protein oranını tek bir mama ile karşılayabilirsiniz. Bazı mamalarda yer alan sebze aromaları ile de köpeğinizin daha fazla vitamin almasını sağlayabilirsiniz. Tahıllı köpek yaş mamaları sayesinde evcil dostunuzun karbonhidrat alımını artırabilir ve güne enerjik başlamasına yardımcı olabilirsiniz. Köpeğinizin kilo, yaş, emzirme ya da hamilelik durumuna göre tercih edeceğiniz ıslak mamalar sayesinde köpeğinize sağlıklı bir öğün yedirebilirsiniz.

Köpeklerde Mama Tüketimi Nasıl Olmalı?

Köpek yaş mama miktarı evcil hayvanınızın beslenme düzenine göre belirlenir. Kuru mamalardan farklı olan yaş mamalar, ıslak yapıda olduğu için daha rahat tüketilir. Köpek yaş mamaları içerisindeki aromalar sayesinde evcil dostlarınız öğününü iştahlar yer. Genellikle ödül maması olarak tercih edilen köpek yaş mamaları, kuru mamalarla beraber verilebilir. Kuru mamalarla yaş mamaların beraber verilmesi sonucunda günlük kalori miktarı da kontrol altına alınabilir. Özellikle hareket düzeyi düşük köpeklerin fazla kalori alımı sonucunda obezite gibi problemler ortaya çıkabilir.

Köpek yaş mamaları kalori oranı yüksek olan gıdalar olduğu için sevimli dostunuza göre öğünleri belirlemeniz gerekir. Tüm bu beslenme düzeni aktivite düzeyi, kilo ve yaşa göre değişiklik gösterir. Eğer yavru bir köpeğiniz var ise kuru mama tüketmekte zorlanabilir. Bu yüzden de yavruluk döneminde dişler henüz gelişmediği için yavrular için üretilen köpek yaş mamaları verilebilir. Evcil dostunuz anne sütüyle beslenmeyi bıraktıysa, kuru mamasının yanında yaş yavru köpek maması da tercih etmeniz gerekir. Aynı şekilde yaşlılık döneminde olan sadık dostunuza da tek başına yaş mama vererek besleyebilirsiniz.

Köpekler için yaş mama aynı zamanda ameliyat sonrasında sindirimi rahatlatmak için kullanılır. Günde iki öğün beslemek köpeğiniz için yeterli olur. Köpeğinizin yemek düzenini sık sık değiştirmemeniz önerilir. Her gün aynı saatte yemek yemesi, hem sindirim açısından hem de köpeğinizin alışkanlığı açısından daha doğru olur. Köpek yaş mamaları üzerinde beslenme tablosu yer alır. Bu tabloya göre vereceğiniz yaş mama miktarını ayarlayabilirsiniz.

Köpeğinize sağlıklı bir öğün yedirmek için beslenme düzenine dikkat ettiğiniz  kadar mama kabının temiz olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Evcil hayvanınıza öğünlerini hazırlarken bakteri oluşumunu önlemek için temiz bir kaba ihtiyacınız vardır. Beslenme saatlerinde yemek kabının temiz olmasına sağlık açısından dikkat etmeniz gerekir. Yiyecek kabını her gün temizlemeniz hijyenik bir öğün sağlayabilmek için önemlidir. Köpeğinizin sindirimini kolaylaştıracak ve onun sağlığını koruyacak mamalar vermeniz gerekir. Kuru ve yaş mamayı bir arada kullanıyor ve dengesini ayarlamak istiyorsanız, veteriner hekime başvurarak beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.

Islak Köpek Maması Fiyatları

Islak köpek maması fiyatları marka, gramaj, aroma, yaş gibi birçok etkene göre değişiklik gösterir. Her yaşa göre farklı köpek yaş mamaları bulmak mümkündür. Evcil hayvanınız kilosuna, emzirme dönemine, hamilelik dönemine, yaşına ve sağlık durumuna göre alacağınız köpek yaş mamaları değişiklik gösterir. Köpeğinizin sağlık durumunu düşünerek tercih edeceğiniz köpek yaş mamaları sayesinde  uygun öğünü belirleyebilirsiniz. Islak yaş mamalarda geniş bir ürün yelpazesi olduğu için sevimli dostunuzun damak tadına hitap edecek ürün balmak oldukça kolaydır. Konserve şeklinde satılan köpek yaş mamaları uzun süre tazeliğini koruduğu ve tadını kaybetmediği için tercih edilir.

Köpek yaş mama fiyatları ve çeşitleri hakkında bilgiler edinerek evcil dostunuza sağlıklı bir öğün verebilirsiniz. Yaş köpek maması en ucuz fiyat seçeneklerini incelemek ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı satın almak için Markamama’yı tercih edebilir, yavru köpeğiniz var ise yavru köpek yaş mama çeşitlerine göz atabilirsiniz. Uygun ve kaliteli köpek yaş mamaları için Markamama avantajlarından yararlanabilir ve kısa sürede sipariş verebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.