sadsad x
asdasd
Toplam 2 Ürün Bulundu
Görünüm :

Markamama Kristal Kedi Kumu

Evde hayvan beslemek pek çok insanı mutlu eder. Bazı hayvanları ev ortamında beslemek oldukça zor olabilir. Ancak kedi gibi hayvanlar evde beslenmeye uygun canlılardır. Kediler çok sevimli ve size yoldaş olmalarının yanı sıra kendi bakımlarını da yapabilen hayvanlardır. İşte bu nedenle evde kedi beslemek hem çok keyifli hem de kolaydır. Elbette her hayvan gibi kediye bakmak da sorumluluk gerektirir. Ancak çeşitli bakımlarını kedinin kendisinin yapması işleri kolaylaştırır. Mesela kediler tuvalet ihtiyaçlarını evin içerisinde oldukça hijyenik bir şekilde kendileri giderebilirler. Sizin onu dışarıya çıkarmanıza ihtiyaçları olmaz. Çünkü kediler zaten tuvalet ihtiyaçlarına kum, toprak gibi zeminlerde giderirler. Bunun için evde kedi kumu bulundurmanız ve düzenli aralıklarla bu kumu temizlemeniz yeterlidir. Evde kedi kumu bulundurmanın tek olumsuz tarafı, bazen etrafa koku yayıyor olmasıdır. Fakat dilerseniz bu kötü kokulardan sizi kurtaracak bir seçenek de mevcuttur. kristal kedi kumu, bilinen kedi kumlarından farklı olarak kötü kokuları hapseder. Çünkü bilinen kedi kumlarından farklı bir kum yapısına sahiptir. Siz de kristal kedi kumu tercih ederek hem sizin hem de kedinizin temiz kokan bir ortamda yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu Nedir?

Kediler tuvalet ihtiyaçlarını doğal ortamda kum, toprak gibi zeminlerde giderirler. Evde beslediğiniz kedilerin de bu tarz bir ortama ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle evde kedi besliyorsanız ona bu ortamı sunmanız gerekir. Bunun için çeşitli kedi kumları satılır. Kedi kumunu bir kaba koyduğunuzda kediniz rahatlıkla ev ortamında tuvalet ihtiyacını bu alanda giderebilir. Çeşitli özellikleri bulunan kedi kumu seçenekleri mevcuttur. Çeşitli kedi kumları arasında tercih edebileceğiniz bir seçenek olan kristal kedi kumu oldukça kullanışlıdır. Silika olarak da bilinen silika kedi kumu nedir diye soracak olursanız, silika adı verilmiş olan malzemeden üretilen bir çeşit kedi kumudur. Kristal kedi kumu, silika olarak bilinen sentetik bir malzemeden elde edilir. Silika, jel kıvamında olan bir materyaldir. Bu jel kıvamındaki materyal işlenir. İşlenen silikadan da kristal kedi kumu elde edilmiş olur. Yani kristal kedi kumu bu şekilde sentetik yollarla elde edilmiş olan kristal kedi kumu özellikleri ile hem sizin hem de kedinizin hayatını kolaylaştıracak bir seçenektir. Çünkü kristal kedi kumu sayesinde kedinizin dışkısı etrafa koku yaymaz. Bu nedenle kristal kedi kumu, nemi yani idrarı emici özelliğe sahip bir yapıdadır. Bu özelliği ile siz kedi kumunu uzun süre temizlemeseniz bile kedinizin kumu etrafa koku yaymaz. Hem sizin için hem de kediniz için temiz, hijyenik ve kolay kullanımı olan kristal kedi kumunu çok sevebilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Slika kedi kumu kolay kullanımı, uzun ömürlü oluşu ve koku yapmaması sebebi ile hem sizin için hem de kediniz için en doğru tercihtir. Peki kristal kedi kumu seçilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Şöyle ki kediniz daha önce kristal kedi kumu kullanmadıysa bu konuda tepsikinin ne olacağını bilemeyebilirsiniz. Yani kediniz klasik kedi kumuna alıştıysa kristal kedi kumunu başta yabancı bir madde olarak kabul edebilir. Eğer kediniz kristal kedi kumuna alışıksa ve hep onu kullanıyorsa dilediğiniz kadar kristal kedi kumu alabilirsiniz. Fakat ilk defa kullanılacaksa ve bir alışma sürecinde ise ilk olarak denemek için daha az miktarda kristal kedi kumu almanız tavsiye edilir. Daha sonrasında daha büyük boy olan kristal kedi kumlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem kedinizin kristal kedi kumu ile arasındaki ilişkiyi gözlemlemiş hem de ekonomik olarak zarar etmemiş olursunuz. Kristal kedi kumunun bugüne kadar bilinen herhangi bir zararı olmamıştır. Ancak sonuçta sentetik olarak üretilmiş bir maddedir. Bu nedenle kristal kedi kumunu tercih etmeden önce kedinizin veterinerine danışmanız önerilir. Çünkü kediler de tıpkı insanlar gibi bir değildir. Bazı kedilerin çeşitli ürünlere alerjileri olabilir. Bu nedenle veteriner hekim tavsiyesi alarak kristal kedi kumu kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kristal Kedi Kumu Fiyatları

Her üründe olduğu gibi kristal kedi kumlarında da bolca seçenek bulunur. Gramajı, markası gibi çeşitli özellikleri farklı olan kristal kedi kumu fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Özellikleri dışında kristal kedi kumu fiyatları indirim ve kampanya dönemlerinde de değişiklik gösterebilir. kristal kedi kumu en ucuz bu dönemlerde alınabilir. Yani silika kedi kumu en ucuz fiyata almak için indirim ve kampanya dönemlerini takip etmek yeterli olacaktır. Her kullanıma, ihtiyaca ve bütçeye uygun kristal kedi kumu bulunur. Kedinizin ihtiyacına ve kendi bütçenize en uygun olan kristal kedi kumunu tercih edebilirsiniz. Eğer dilerseniz kristal kedi kumunu almadan önce dilerseniz kullanıcıların kristal kedi kumu ile ilgili deneyim ve fikirlerini paylaştıkları yorumlara göz atabilirsiniz. Bu kullanıcı yorumları sizin için yol gösterici olabilir. Çeşitli kristal kedi kumu seçeneklerine markamama.com’dan ulaşabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.