sadsad x
asdasd
Toplam 24 Ürün Bulundu
Görünüm :

Irklara Özel Mamalar

Özel ırk köpek mamaları yüksek kaliteli içerik ve proteinlere sahip besleyici kuru mamalardır.
Siz ve sadık dostunuz için en iyisini hazırladık. Her köpeğin kendine özgü bir cinsi vardır. Bu nedenle kendi ihtiyaçları doğrultusunda kuru mamalara ihtiyaç duyarlar. Fakat köpeğinizin ırkına özel mamalar verirken de doğru seçim yapmanız gerekecektir. Irklara özel mamalar, güvenilir ve bilinen markalar olmasında özen göstermelisiniz. Böylelikle dostunuz için sağlıklı ve dengeli öğünleri kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
Köpeğinizin fiziksel özellikleri, yatkın olduğu hastalıklar gibi nedenler göz önünde bulundurarak ırklara özel mamalar üretilmektedir. Sağlığını destekleyen bu mamalar, minik dostunuzun hastalıklara yakalanma riskini en aza indirmektedir. Evinizi paylaştığınız sevimli dostlarımızın günlük ihtiyacı olan besin miktarı, kuru mamalar ile kolaylıkla karşılanabilir.

Köpeğinize mama seçerken dikkat edeceğiniz hususlar köpeğinizin ırkı, cinsi, günlük aktiviteleri, yaşıdır. Irklara özel mamalar köpeğiniz için üretilmiş, içindeki mineraller, vitaminler ve gıda maddeleri olarak ayarlanmıştır. Köpeklerin ırklarından gelen genetik özellikleriyle ilgili farklılıklar genellikle tüy uzunlukları, tüy sağlığı, huyları gibi konulardır.
Köpeğiniz için özel üretilen mamalar tartar oluşumunu engelleyerek ağız ve diş sağlığına katkı bulunurlar. Kuru mamalar içeriğindeki protein ve vitaminleri sayesinde patili dostumuzun bağışıklık sistemini güçlendirerek daha enerjik olmasını sağlarlar. Köpeğinizin çene yapısına göre üretilmiş bu mamalar hayatlarında önemli rol oynamaktadır.

Her ırkın kendine özel gelişme dönemi, ihtiyaç duyduğu vitamin ve besinler farklılık göstermektedir. Bu nedenle özel ırk köpek maması, dostunuzun cinsine özel ihtiyaç duyduğu takviyeler tek bir mama içerisinde yer alıyor.

Hangi Köpekler Özel Irk Mamasına İhtiyaç Duyar?

Her köpeğin genetik özelliği, vücuduna ve ırkına göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple dostunuzun ırkına özel mama tüketiyor olmak, ihtiyaç duyduğu besinleri, doğru bir oranla alması onu birçok ırksal hastalıklardan da koruyacaktır. Bazı köpek ırklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Alman Çoban Köpeği, Bulldog, Pomeranian, Pug, Yorkshire Terrier, Chow-chow, Chihuahua, Cocker, King Charles, Poodle, French Bulldog, Golden Retriever..

Örneğin;
Alman kurdu köpeğin sindirim hassasiyeti vardır. Çoğu zaman deri ve eklem sorunları da yaşaması mümkündür.
Golden Retriever ise hareketli ve oyuncu köpek olması ile bilinen, diğer köpek ırkları ile karşılaştırıldığında az kaslı ve daha çok yağlı vücut yapısına yatkındır. Kilo almaya elverişli olan köpeğiniz için az miktarda tok tutan mamalar tüketmesi önerilmektedir.
Bu sebeple tüm gerekli besinleri alabilmeleri için özel ırk maması ile beslenmesi tavsiye edilmektedir.

Neden Özel Irk Maması İle Beslemeliyiz?

Irkına özel köpek mamaları, çok daha faydalıdır. Köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için bu süreçte onlar için en doğrusunu seçmelisiniz. Siz ve veterineriniz köpeğinizin ırkına, yaşına ve sağlık gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, dostunuz için en iyisini Markamama.com en kaliteli ve uygun fiyatlı ürünü seçebilmenize yardımcı olacaktır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.