sadsad x
asdasd
Toplam 45 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Tahılsız Kedi Maması

Tahılsız kedi mamalarında buğday, yulaf, mısır ve arpa bulunmamaktadır. Çoğu kedi mamalarında ise bu içerikler yer almaktadır.
Bazı dostlarımızın tahıl bulunmayan mamalara ihtiyacı yokken, çoğu kedilerin tahıl nedeniyle alerji sorunu yaşaması oldukça mümkündür. Gıda alerjisinde kedilerde en az alerjiye neden besin değeri ise mısırdır. Kedilerde gıda alerjisinin belirtileri ise; Kaşıntı, belirli alanlarda kellik, yaralar ve aşırı tüy dökülmesidir.

Evde beslediğiniz ve dışarıda yaşamını sürdüren dostlarımızın sindirim sistemleri aynıdır. Lakin sindirim sistemleri aynı olsa da bazı durumlarda farklılıklar olması mümkündür. Sebebi ise evde yaşayan kedilerin, diğer kediler ile yaşam tarzlarının farklılık göstermesidir.
Beslenme öğünleri bunlardan bir tanesidir. Evde yaşayan kediler için özel olarak üretilen tahılsız kedi mamaları, tahıllı mamalara göre içerisinde daha çok besin değeri bulunur ve daha sağlıklıdır.

Patili dostlarınızın sağlığı için en doğru olan mamaları seçmek ise sizin görevinizdir. Tahılsız kedi mamaları, protein, vitamin ve mineraller içeriğinden dolayı oldukça zengindir. Karbonhidrat oranları ise diğer kedi mamalarına göre düşüktür fakat bazı tahılsız mamalarda karbonhidrat değerinin yüksek olması mümkündür. Mercimek, patates, fasulye, havuç gibi bazı gıdalar tahılsız mamalarda bulunabilmektedir. Bu sebeple doğru mama seçimi oldukça önemlidir.

Her yaşta olan kedilerin rahat bir şekilde tüketebileceği tahılsız mamalardır. Çoğu firmalar, her yaşta bulunan kediler için ihtiyaçlarına yönelik mamalar üretmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, dostunuzun yaşamı için veteriner hekiminize danışarak sağlıklı ve dengeli beslenmesi için tahılsız kedi mamaları için tavsiye isteyebilirsiniz.

Tahılsız Kedi Mamasını Hangi Kediler Yiyebilir?

Çoğu kedilerin rahatlıkla tüketebileceği tahılsız mamalar, bazı kedilerin alerjik reaksiyonlardan dolayı tüketmemelidir. Kedinize mamayı vermeden önce, ırkına, yaşına ve sağlığına uygun olup olmadığını düşünmelisiniz. Tahılsız kedi mamalar çoğunlukla, diyabet sıkıntısı olan, obezite ya da ağırlıklı olarak proteinle beslenen kedilerdir. Tahıllı mamalarda, buğday ve pirinç gibi besinler olduğu için yüksek karbonhidrat içermektedir. Bu nedenle dostunuz doyabilmek için daha çok yer ve doymuşluk hissini kısa hissetmektedirler. Kısa sürede acıkmalarına neden olur. Bu durumda kedinizin yağlanıp kilo almasına ve devamlı olarak yemesine sebep olmaktadır.

Tahılsız kedi mamaları protein bakımından zengindir ve kediler az mamayla uzun süre yok kalabilir. Fakat her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi, tahılsız kedi mamasını dostunuza çok fazla vermemelisiniz.

Tahılsız Kedi Mamasının Faydaları Nelerdir?

Tahılsız kedi mamalarının sindirilmesi, diğer tahıllı mamalara nazaran daha kolaydır. Kediler, yüksek nişasta içeren yiyecekler tükettiğinde parçalamak için gerekli olan tükürük enzimini üretemezler.

Tahılsız kedi mamaları, tahıllara ihtiyaç duyulmadan doğal bir şekilde üretilirler. İçeriğinde et ve balık gibi protein bakımından zengindir. Kedinize vereceğiniz porsiyonlar tahılsız mamalarda daha düşük olduğu için maddi açıdan sizleri de oldukça rahatlatacaktır.

Tahıllı ve Tahılsız Kedi Mamaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Tahıllı mamaların protein değerleri mısır, pirinç ve buğday gibi yüksek içerikli tahıllar ile dengelenmektedir. Bu tahılları kediler fazla tükettiğinde ise, ciddi bir şekilde kilo almasına ve diyabete sebep olmaktadır.
  • Tahılsız mamaların protein değeri ise tahıl yerine, sebzeler ile dengelenmektedir. Et oranları yüksektir. Bu sebeple tahılsız kedi mamalarının protein oranları daha fazladır. Karbonhidrat oranlarının düşük olması nedeni ile kedileriniz daha enerjik hisseder.
  • Tahılsız ve düşük tahıllı kedi mamaları dostlarınızın dengeli kilo almasında yardımcı olmaktadır. Yaşlılık döneminde ve kısırlaştırması sonrası zamanlarda gün içindeki aktiviteleri azalmaktadır. Kilo almaya elverişli kediler için tahılsız kedi mamaları kullanılmaktadır.

Tahılsız Kedi Mamasının Besin Değerleri

Kedi mamalarının en önemli değeri proteindir. Protein kediler için enerji kaynağıdır. Tahılsız mamalarda oldukça protein bulunmaktadır. İçeriğinde en çok ham protein alan tahılsız kedi mamalarında yağ ikinci sırada yer almaktadır.

Ham kül ve ham lif ise yeterli ölçüde içerisinde yer almaktadır. Kedilerin daha sağlıklı olabilmesi için, kalsiyum, omega 3 ve omega 6, fosfor tahılsız kedi mamalarının içerisinde yer alan diğer besin kaynaklarıdır.

En iyi Tahılsız Kedi Mamaları

Farmina ND: Kediler için özel olarak formüle edilmiş kedi maması, dostunuz için gerekli olan tüm besinleri içerisinde barındırır ve daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olur. Tahılsız olmasıyla birlikte yüksek protein değerine sahiptir.

Hills: En iyi markalardan bir tanesi de Hillstir. Yaşlı kediler için oldukça iyi bir tercih olan Hills, tahılsız içeriği ile birlikte tavuk seven kediler için oldukça bir ziyafettir.

Bozita: Ülkemizde bulunan en iyi mamalardan bir tanesi de Bozitadır. İçerdiği tahılsız yapısı ile protein bakımından zengindir. Protein değeri yüksek olması nedeni ile yavru kediler içinde uygundur. Tahılsız olarak üretilen bozita markasının bazı çeşitlerinin içerisinde geyik eti yer almaktadır. Bu sayede kediler için oldukça lezizdir.

Tahılsız Kedi Maması Fiyatları

Tahılsız mamalar diğer kedi mamalarına nazaran daha yüksek olabilmektedir. İçeriğinde yer alan protein ve et oranın yüksek olması nedeni ile fiyatlar değişiklik göstermektedir. Markamama.com en uygun ve kaliteli tahılsız kedi mamalarını patili dostlarınız için satışa sunmaktadır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.