sadsad x
asdasd
Toplam 47 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Yavru Kedi Mamaları

Besin değeri yüksek bileşenler kullanılarak geliştirilen yavru kedi mamaları, birkaç hafta veya 12 ay arasındaki patili dostların beslenme ihtiyacını karşılar. Ürünlerde; büyüme ve gelişim dönemine uygun miktarlarda protein, esansiyel yağ asitleri, vitamin, taurin, amino asit, mineral ve enzim bileşenleri kullanılır. Mamalar, güçlü ve etkili formülleriyle patili canların yaşamsal fonksiyonlarının dengeli biçimde yapılanmasına yardımcı olur. Maksimum seviyede protein içeren yavru kedi maması, yavruluk dönemi tamamlanıncaya kadar olan süreçte hem fiziksel gelişimin tamamlanmasına hem de metabolizmanın korunmasına destek verir. Kedilerin düzenli beslenmesine katkı sağlayan yavru kedi mamaları bağışıklık sisteminin güçlenmesi başta olmak üzere iç organların gelişimi, zihinsel gelişim ve bedensel aktivitelerin sürekliliği, deri ile tüy yapısının korunması bakımından oldukça önemlidir. Kedilerin hamilelik döneminde dengeli beslenmesi ve dünyaya gelen yavru patilerin sağlıklı gelişerek büyüme sürecini tamamlaması için özel olarak geliştirilen en iyi yavru kedi maması çeşitlerine Markamama’nın zengin ürün yelpazesinden ulaşabilirsiniz.

Yavru Kedi Mamaları Çeşitleri

Yavru kedi mamaları tüm kedilere uygun formüllerin yanı sıra ırklara özel bileşenlerin kullanıldığı pek çok alternatife sahiptir. İçeriklerde yer alan kümes hayvanları, balık çeşitleri, küçük ya da büyükbaş hayvan etleri sayesinde gıdalar, patili minikler için sahip olması gereken ideal protein seviyesine ulaşır. Mamaların formülünü güçlendiren sığır, kuzu, tavuk, hindi, somon, hamsi ve tuna balığı çeşitleri, gıdaların yavru kediler için hem besleyici hem de lezzetli olmasını sağlar. Düşük tahıllı ve tahılsız formüllerin tercih edilmesini kolaylaştıran kuru mama seçenekleri, küçük yavrularınız ya da hamile kediniz için elverişli ürünü belirlemenize yardımcı olur. Tahılsız yavru kedi mamaları kilo kontrolünün dengelenmesine yardımcı olur. Tahılsız ürünlerin formülünde et oranı yüksek olduğu için protein oranı daha fazladır. Ayrıca karbonhidrat seviyesinin düşük olması kedilerin enerjisini artırır.

Tahıllı yavru kedi maması türlerinin içeriğinde ise pirinç, buğday, mısır gibi besinler tercih edilir. İdeal karbonhidrat değerleri sayesinde kedilerin metabolizmasına uygun oranlarda formülize edilen ürünler yeterli süre anne sütü emmeyen, zayıf yapılı ya da yeterli beslenemeyen tüylü dostlarınız için elverişlidir. En kaliteli yavru kedi maması, patili dostunuzun gereksinimlerini güçlü bileşenlerle ve doğru oranlarda karşılayan üründür. Sektörün önde gelen markaları tarafından hazırlanan nitelikli içerikleri tercih ederek yavruların hem büyüme hem de gelişme süreçlerine yeterli seviyede destek olabilirsiniz.

Metabolizmayı Güçlendiren Yavru Kedi Maması Özellikleri

Sevimli yavru kedilerin sağlıklı büyüme gereksinimlerine uygun özelliklerde formüle edilen yavru kedi maması alternatifleri, yüksek protein içerikleri ile öne çıkar. Ürünlerin içerdiği protein miktarı da diğer bileşenler gibi farklılık göstermekle birlikte yaklaşık %30 veya %50 oranlarında değişir. Anne kedi sütünde doğal halde bulunan DHA (esansiyel yağ asitleri) katkısı ise beynin yapı taşı görevini üstlenerek gelişimin desteklenmesine ve sağlığın korumasına olanak tanır. Mamaların formülünü güçlendiren Omega 3 kalp, beyin, göz sağlığını desteklerken Omega 6 yağ türleri ise vücuttaki enerji ihtiyacını karşılanmasının yanı sıra çeşitli metabolizma hastalıklarına karşı yavru kedilerin vücut dirençlerini artırır.

Kemik, eklem ve diş yapısını sağlamlaştıran yavru kedi mamaları formülünde ise kalsiyum, magnezyum, demir, çinko, manganez, fosfor, selenyum gibi mineraller bulunur. A, B, C, B9 (folik asit), B12 vitaminlerin sağladığı yüksek katkı, patili dostlarınızın, sağlıkla büyümesi ve gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Irklara özel hazırlanan yavru kedi mamaları iskelet sistemi, kas, yağ ve su oranlarından meydana gelen vücut kitle indeksinin sağlanmasına yardımcı olur, deri, tüy yapısı gibi kriterlere uygun özellikler barındırır. Bu sayede Siyam, Persian, Sphynx (Tüysüz kedi), Britisch Shorthair, İran kedisi ırklarının hem vücut hem de metabolizma yapıları desteklenir.

Yavru Kedi Maması İçeriği

Yavru kedilerin yaşamsal fonksiyonlarının sağlıklı yapılanması, gelişmesi, direnç kazanması ve korunması gibi faktörler oldukça önemlidir. Kaliteli ve zengin bileşenlerle güçlendirilen yavru kedi mamaları sayesinde patili canlar için elverişli büyüme koşullarının sağlanması olanaklıdır. Yavru evcillerde bağışıklık sisteminin kuvvetli olması kadar sindirim sisteminin de güçlü fonksiyonlara sahip olması gerekir. Buna karşın hem bağışıklık sistemini uyaran, organizmanın dengesini koruyan, floral yapıyı oluşturan ve direncini artıran yavru kedi maması seçenekleri, prebiyotik mann oligosakkaritler içerir. Etkili bir besin takviyesi olarak öne çıkan deniz yosunlu yavru kedi kuru mamaları ise hem karbonhidrat hem de protein maddelerinin sentezlenmesine yardımcı olur. Bu sayede minik pati organizmalarının gereksinim duyduğu besinler vücutta doğru ve yeterli şekilde kullanılarak tüm hücrelere ve dokulara ulaşır.

Güç ve vitamin deposu niteliği taşıyan yavru kedi mamaları sayesinde enerjisini koruyan ve sağlıklı minik yavrular, evinizin neşesini artır. Maksimum güçlü vitamin kaynaklarının yer aldığı ürün içeriklerine kızılcık, yaban mersini, balkabağı, nar gibi etkili besin ögeleri ilave edilir. Böylece hem besin hem de lezzet değerleri artar. Yavru kedi maması seçimi sırasında gerçek ve doğal et oranı yüksek olan ürünleri değerlendirmenizde yarar vardır. Tavuklu mamaların kemiksiz etten yapılmış olması sayesinde patili küçük dostlarınızın, protein seviyesi yüksek gıdalar tüketmesini sağlayabilirsiniz. Yetersiz anne sütü alımına karşın hızlı ancak dengeli bir gelişim süreci için yavruların düşük tahıllı formüller ile beslenmesi uygun olur. Ayrıca kilo kontrolüyle birlikte gereksinim duyulan enerji ihtiyacının sağlanması için de tahılsız ürünlere yönelebilirsiniz.

Öğünleri Destekleyen Yavru Kedi Mamaları

Yavruluk döneminde sevimli patilerin büyüme koşullarını dengede tutan yavru kedi mamaları, sürecin devamında ihtiyaç duyulan sağlıklı gelişim kriterlerini özenle destekler. Normal şartlarda 5 veya 8 hafta kadar anne sütüne gereksinim duyan yavru kediler, bu dönemde yeterli beslenemese de 2 aylık kedi mamaları sayesinde hem düzenli hem de dengeli öğünlerle desteklenebilir. Besin değeri yüksek bileşenlerin bir araya getirilmesi yöntemiyle formüle edilen yenilikçi mamalar, modern ve kaliteli üretim teknolojileri kullanılarak hazırlanır. Yavru patilerin vücut özelliklerine uygun şekilde modernize edilen yavru kedi maması alternatifleri, onların günlük beslenme ve enerji gereksinimlerinin tamamını karşılayan niteliktedir.

Protein, vitamin, yağ, mineral ve çeşitli enzim türleri harmanlanarak güçlendirilen kuru gıdalar, minik taneleri sayesinde küçük kediler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. İleri standartlarda geliştirilen yavru kedi mamaları, kedilerin doğal hayata uygun şartlarda beslenmesini mümkün hale getirir.

Yavru Kedi Maması Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortalama 4 veya 5 haftalık olduklarında anne sütünden ayrılan yavru kedilerin, sağlıklı beslenme programının sürdürülmesi bakımından yavru kedi maması kullanılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda anne kedilerin hamilelik döneminde özenli şekilde beslenmesine yardımcı olan ürünler, anne karnındaki yavruların sağlıkla gelişmesine olanak tanır. Gebe ya da yavru kedileriniz için mama tercihi yaparken aşağıda belirtilen detayları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Etçil canlılar olarak bilinen patili dostların, günlük yaşamda tahıl tüketme ihtiyacı bulunmadığı için onlara sunacağınız tahıllı yavru kedi mamaları konusunda veteriner hekiminizin görüşünü almanız uygun olur.
  • Anne sütünden erken ayrılan kedilerin gelişimine destek veren 1 aylık kedi maması çeşitlerinin düşük tahıllı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
  • Anne sütünün yetersiz geldiği ya da hiç olmadığı durumlarda 4. haftayı dolduruncaya kadar süt tozlu mama içerikleri ile beslenen yavrulara, 5. haftadan itibaren az miktarda su veya süt ile ıslatılarak yumuşatılmış yavru kedi mamaları verilebilir.
  • Yüksek protein değerlerinin ve güçlü besin ögelerinin bir araya geldiği yavru kedi mamaları hem hamile ve emziren dişi kedilerin enerjisini artırır hem anne karnındaki yavruların doğum zamanına kadar sağlıklı koşullarda gelişmesine yardımcı olur.
  • Özel ırk kedilerin gereksinimlerine uygun yavru kedi maması formüllerini tercih ederek, ırkların kendilerine özgü yapılarının gerektirdiği enerji ve besin ögelerinin karşılanması mümkündür.

Yavru Kedi Maması Fiyatları

Yavru kedi maması fiyat seçenekleri seçtiğiniz ürünlerin özelliklerine göre değişebilir. Markaların kalite ve hizmet politikalarına bağlı olarak şekillenen yavru kedi maması fiyatları, farklı miktarlarda paketlenen ürünlerin ağırlığına göre de değişkenlik gösterir. 400 gr, 1.5 kg, 2 kg, 4 kg, 5 kg, 10 kg gibi ambalajlarda hazırlanan yavru kedi maması seçenekleri, hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun seçimler yapmalarına imkân sunar. Dişi kendinin gebe olduğunu öğrendiğiniz andan itibaren ortalama 57 veya 65 gün arasında sürecek olan hamilelik dönemi için yavru kedi mamaları ile besleme yapmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 2 aylık hamilelik döneminin ardından ortalama 1.5 ila 2 ay kadar emzirme süresi ilave edildiğinde ise anne kedinin mama tüketim ihtiyacı, yavruların doğmasıyla birlikte artacaktır.

Anne kedilerin ya da yavru patilerin sağlıklı şekilde büyümesi ve gelişmesi bakımından güvenilir firmaların en iyi yavru kedi maması markaları tercih edilebilir. Küçük, orta ve büyük ambalaj alternatiflerinin yanı sıra ekonomik büyük boy veya çoklu ürün seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve güvenilir alışverişin adresi Markamama üzerinden hem markaların hem de ürünlerin indirim ve kampanya seçeneklerini inceleyerek beklentilerinizi karşılayan seçimler yapabilirsiniz. Patili evcillerinize uygun yavru kedi mamaları satın alma sürecinde kaliteli ve güvenilir hizmet ayrıcalıklarından yararlanmak; hızlı ve sorunsuz teslimat hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, Markamama üzerinden dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.