sadsad x
asdasd
Toplam 64 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Yavru Köpek Maması

Yavru köpek maması çeşitleri, sevimli dostların yenidoğan döneminden itibaren yetişkinlik sürecine erişinceye kadar olan zamanda ihtiyaç duydukları besinleri kapsar. Ürünlerin içeriği, yeni gelişmekte olan ve fazlasıyla hassas olan yavru köpeklerin sindirim sistemi için özel formülleri barındırır. Aynı zamanda sevimli miniklerin beslenme programlarını tamamlayan beslenme alternatifleri, patili canların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesine yardımcı olur. Organların normal gelişimine katkı sağlayan güçlendirilmiş yavru köpek maması, metabolizmanın yanı sıra boy ve kilo faktörlerinin ideal dengesinde olmasına katkı sağlar. Fiziksel büyümeyi, yavrunun ırk özelliklerine göre şekillendiren yavru köpek maması seçenekleri sayesinde patili dostların beslenme planı oldukça pratik şekilde gerçekleştirilir. Farklı içeriklerle zenginleştirilerek formüle edilen besinler hem lezzet hem de doyuruculuk yönünden minik patililerin yeterli gıda almalarına doğal destek verir. Ayrıca tüm hijyenik koşulların oluşturularak üretildiği en iyi yavru köpek maması ürünleri, farklı besin maddeleriyle güçlendirildiği için öğünlerin keyifle geçmesine imkân verir. Yavru köpekler için hazırlanan gıdaların, aylık gelişim periyotlarına göre tercih edilmesi ise yavruluk dönemindeki bağışıklık sisteminin hassas yapısına uygun beslenme şeklini ortaya çıkarır. Evcil yavrunuzun 3, 6 ve 9 aylık süreçlerinde sağlıklı beslenmesine imkân sunan kaliteli ve hesaplı yavru köpek maması çeşitlerine, Markamama avantajlarını değerlendirerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Aylara Göre Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Sindirim sistemi yeni gelişmeye başlayan yavru köpekler için hazırlanan içeriklerinin hem doyurucu hem de güçlendirici formüllere sahip olması gerekir. Dünyaya gözlerini açtıktan sonra etrafına uyum sağlamaya çalışan minik dostların, yaklaşık 1,5 ila 2 ay kadar anne sütü alma şansı olabilir ya da olmayabilir. Boyut olarak oldukça minimalist ebatlarda hazırlanan yavru köpek maması türleri, sağlıklı bileşenlerin steril ortamlarda bir araya getirilmesi yöntemiyle üretilir. Protein, karbonhidrat, omega 3 ile omega 6, mineral, vitamin ve daha birçok enzim, ürünlerin içerisine yeterli oranlarda ilave edilir. Yavru köpek gereksinimlerinin en iyi koşullarda desteklenmesi ve tüylü evcillerin sağlıklı bir büyüme dönemi yaşayabilmesi için sevimli dostunuzun ayına uygun yavru köpek maması seçmeniz gerekir.

Doğumdan itibaren yaklaşık 12 ay boyunca yavru kabul edilen her ırk kendi arasında küçük, orta ve büyük tür olmak üzere gruplara ayrılır. Yavru köpeklerin hem ırkına ve yaşına hem de fiziksel özelliklerine ve sağlık durumlarına uygun niteliklerde geliştirilen küçük ırk yavru köpek maması ve büyük ırk yavru köpek maması alternatifleri ile zengin seçenekler sunar. Bu sayede evcil hayvan sahiplerinin yavru köpeklerinin elverişli şartlarda beslemeleri mümkün hale gelir. Doğduktan yaklaşık bir ay sonra küçük can dostunuza kuru yavru köpek maması vermeye başlayabilirsiniz. Bunun için özellikle gelişmekte olan sindirim sistemini koruyan ve bağışıklığın doğal süreçte devam edebilmesi için besin değeri yüksek ürünler tercih edilmelidir.

Yavru Köpek Maması Özellikleri

Pro Plan yavru köpek maması çeşitleri, kas yapısının ihtiyacı olan protein bakımından zengindir. Bağışıklık sisteminin gelişmesine destek veren amino asitler ile vitamin ve mineraller içeriğinde mevcuttur. Yüksek besin değerine sahip alternatiflerin içerdiği yağ oranı da yavru köpeklerin enerjisini arttırır. Özenle geliştirilen zengin formüller sayesinde yavru köpeğinizin boşaltım sisteminden diş yapısına kadar tüm fiziksel döngüsü doğal bir şekilde ilerleyebilir. Yavru köpeğinizin beslenme rutininde kullanılan ürünlerin kıvamları, lezzet ve doyuruculuk açısından ideal özelliklere sahiptir. Ayrıca sindirim sisteminin yorulmaması için hem hafif hem lezzetli niteliklerin yer aldığı ürünler, evcil hayvan sahiplerinin memnuniyetini kazanır.

Özellikle lif yapılı 3, 6, 9 ve 12 aylık yavru köpek maması çeşitleri mide ve bağırsak florasının doğal dengesinde kalmasını sağlar. Böylelikle öğünlerden sonra gıdaların sindirilme aşaması kolaylıkla gerçekleşebilir. Tam besin değerinin bulunduğu gıda ürünleri sayesinde minik patililerin hem deri sağlığı desteklenir hem de tüylerin parlaklığı korunur. Yavru köpek maması 15 kg’lık paketler ile uzun süren kullanım olanağından faydalanabilirsiniz.

Piyasada çok fazla marka ve ürün bulunmaktadır. Royal Canin yavru köpek maması, küçük dostunuzun sağlıklı gelişimini destekler ve sürecin olumlu ilerlemesine katkı sağlar. Farklı ırklara ait özel beslenme olanakları ile de geniş bir ürün çeşitliliği sunmaktadır.

Hills yavru köpek maması, uzamanlar tarafından tasarlanmıştır. Küçük dostunuzun sağlıklı gelişimi için tam beslenme olanağını size sunmaktadır.

N&D yavru köpek maması içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde küçük dostunuzun beslenmesinde ihtiyaç duyduğu tüm eksiklerini giderir. Tahılsız seçim olanakları ile küçük dostunuzun özel ihtiyaçlarına göre beslenme tercihi sunmaktadır. Küçük taneleri sayesinde ağız ve diş yapısına uygun tasarlanmıştır.

Econatura yavru köpek maması, diğer markalara göre daha uygun fiyat aralığına sahiptir. İçeriğindeki kaliteli beslenme öğeleri ile küçük dostunuzun sağlığını desteklerken bütçenize de katkı sağlar.

Pro Performance yavru köpek maması, lezzetli içeriği ile beslenme öğünlerini keyifli hale getirmektedir. Küçük dostunuzun sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan beslenmeyi sağlamaktadır.

Acana yavru köpek maması, ırklara özel formlardaki ürünleri ile küçük dostunuzun kullanımına sunulmuştur. Damak zevkine hitap ederken farklı ürün çeşitleri ile küçük dostunuzun ihtiyacı olan beslenme rutinini karşılamaya olanak sağlar.

Yavru Köpek Maması Kullanımı

Aşırı beslenme şekli uygulanan yavru köpeklerin mide, bağırsak gibi organları başta olmak üzere, hayati önem taşıyan yaşamsal fonksiyonlarında da farklı rahatsızlıklar gözlemlenebilir. Bu nedenle küçük mide yapısına sahip olan minik patili canlarınızın, porsiyonlarını ve öğünlerini ufak miktarlarda tutmak yüksek fayda sağlar. 4-12 aylık süreç göz önünde bulundurulduğunda, günlük besin ihtiyacı 1 ilâ 3 öğün aralığında dengelenebilir. Küçük, orta, büyük ve dev ırka mensup yavruların günlük beslenme düzeninin de yine veteriner hekim kontrolünde önerilen program çerçevesinde ayarlanması önemli bir husustur. Yavru köpeğinizin cinsine göre bir beslenme tablosu oluşturmanız, minik yavrunun fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Bunun için her zaman veteriner hekiminizin tavsiyelerine uyulması önerilir. 6 ve 9 aylık yavrular için özel olarak formüle edilen besinlerin yanı sıra 3 aylık yavru köpek maması çeşitliliği de ırk özellikleri dikkate alındığında oldukça fazladır. Tahıllı, tahılsız, kuzulu, balıklı, tavuklu, pirinçli, yaban mersinli, portakallı ve balkabaklı gibi pek çok doğal lezzet, vitamin ile mineral yönünden yavru köpeklerin gereksinim duydukları besin ögeleridir. Ayrıca bazı yavru köpeklerin kümes hayvanlarına karşı alerjik reaksiyon geliştirme olasılığı vardır. Böyle durumlarda tavuklu, hindili, bıldırcınlı ve ördekli ürünler ciltte kızarıklık ile kaşıntı belirtilerini artırır. Evcil hayvan sahiplerinin somonlu yavru köpek maması ya da kuzu etli yavru köpek maması çeşitlerini tercih etmesi ise bu tür olumsuzlukların yaşanma riskini ortadan kaldırır. 

Kaliteli Yavru Köpek Maması Fiyatları

Bir yaşı dolana kadar yavru olarak kabul edilen patili dostlarınız için özel olarak geliştirilen yavru köpek maması formülleri, farklı bileşenler kullanılarak hazırlanır. Üretici firmaların hizmet politikalarına bağlı olarak değişen yavru köpek maması fiyatları, hayvanseverlerin beklentilerini memnun edecek düzeydedir. Dünya sağlık ve kalite standartlarına uygun üretim gerçekleştiren yavru köpek maması markaları tarafından dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar, karar verme aşamasında olan evcil hayvan sahiplerine yüksek avantaj sunar. Yetişkinlikten başlayarak yaşlılık dönemlerinin başlangıcına kadar oldukça enerjik bir yapıya sahip olan patili canlar, büyüme ve gelişme çağlarında oldukça güçlü besin öğelerine ihtiyaç duyar. Gerek protein, Omega 3 ve Omega 6 gerekse vitamin, mineral, demir, çinko ve enzim içeriklerine duydukları gereksinim bir hayli fazladır. Güçlü bağışıklık sistemi, sağlıklı sindirim sistemi, fonksiyonlarını eksiksiz yerine getiren metabolizma düzeni için kaliteli yavru köpek maması kullanılması önemlidir. İçerik yönünden zengin unsurlar barındıran 15 kg yavru köpek maması, fiyat farklılıkları ise ürünlerin doğallık, yüksek oranda yararlı katkı besleyicilik ve lezzet özellikleriyle de yakından ilgilidir. 

Evcil hayvan sahiplerini oldukça memnun eden indirimli yavru köpek maması alternatifleri patili dostların beslenme ihtiyaçlarının ekonomik olmasına imkân sunar. Tahılsız ve düşük tahıllı ürünlerin yanı sıra balık, kuzu ve tavuk etli seçenekleri değerlendirirken veteriner kontrolünde olan yavru köpeğinizin fiziki ve sağlık kriterlerini dikkate almanız tavsiye edilir. Protein değerleri ve besleyicilik oranları birbirinden farklı olan yavru köpek maması çeşitlerini, belirli aralıklarla dönüşümlü kullanarak yavru köpeğinizin beslenme programını şekillendirebilirsiniz. Ayrıca ırklara özel yavru köpek maması fiyat skalası da hayvanseverlerin ekonomik beklentilerine hitap eden niteliktedir. German Shepherd (Alman çoban köpeği), Chihuahua, French Buldogg, Coocker, Pomeranian gibi ırklara uygun özelliklerde formüle edilen kampanyalı yavru köpek maması avantajlarını değerlendirmeniz olanaklıdır. Bu sayede patili dostunuzun fiziksel yapısına uygun şekilde beslenmesini sağlayabilir ve metabolizma gereksinimlerinin eksiksiz biçimde karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Evcil arkadaşınızın sağlıklı bir yavruluk dönemi geçirmesi için Markamama’nın zengin ürün yelpazesinden kaliteli yavru köpek maması markalarını inceleyebilir, beklentilerinizi karşılayan ürünü kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Yavru Köpek Maması Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

6 Aylık Yavru Köpek Ne Kadar Mama Yer?

Yavru köpeklerin fiziksel gelişiminin desteklenmesi, sağlıklı ve güçlü birer birey olmalarına olanak verir. Altı haftadan sonra yaklaşık üç aylık olana kadar 4 öğün mama yiyen yavru köpeklerin bu durumları altı aylıkken değişir. Üç aydan altı aya kadar olan süreçte, toplamda üç öğün ve 3 aylık yavru köpek maması yenildiğinde miniklerin gıda ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilir.

Yavru Köpek Maması Kaç Aylığa Kadar Verilir?

Bu sorunun yanıtı can dostunuzun büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Çünkü her ırkın olgunluk çağına ulaşma süresi farklılık göstermektedir. En doğru yanıtı veteriner hekiminizden alabileceğinizi belirterek içeriğimize devam edelim.

Küçük ırklar için bu süre 9 ila 12 ay doldurana kadar

Orta ırklar için, 12 ila 16 ayını doldurana kadar.

Büyük ve dev ırklar için, 18 ila 24 ayını doldurana kadar yavru köpek mamaları kullanılır.

Kaliteli Yavru Köpek Maması Nasıl Anlaşılır?

Can dostunuzun beslenmesinde tercih edeceğiniz gıda ürününün içeriği çok önemlidir. Tercih ettiğiniz yavru köpek mamaları, temiz içeriğe sahip olmalıdır. Kaliteli protein kaynaklarını, vitamin, mineral ve sağlıklı yağları içeriğinde barındırmalıdır.

Yavru Köpek Maması Nasıl Verilir?

Can dostunuzu, doğru oranda ve belirli zamanlarda beslemelisiniz. Patili dostunuzun gelişimini takip etmelisiniz. Beslenme rutininde önemli olan bir konuda su tüketimidir. Can dostunuzun yeterli oranda su tükettiğinden emin olmalısınız. Beslenme ve su kabı her zaman temiz olmalıdır.

Yavru Köpek Maması Ne Kadar Verilmeli?

Veteriner hekiminizin tavsiyeleri ve yavru köpek mama paketlerinin arkasında belirtilen miktarlarda köpeğinizi beslemeniz uygun olacaktır.

En İyi Yavru Köpek Maması Markaları Nelerdir?

Patili dostunuzun beslenmesi için seçeceğiniz ürünün kalitesini, et kaynaklı protein, vitamin, mineral ve sağlıklı yağlar ile zenginleştirilmiş olması belirler. Yapay katkı maddesi içermediğinden emin olmalısınız.

Obivan yavru köpek maması, N&D yavru köpek maması, Royal Canin yavru köpek maması, Pro Plan yavru köpek maması ve Hill's yavru köpek maması önerebileceğimiz markalardan bazılarıdır.

Yavru Köpek Maması Nasıl Hazırlanır?

Yavru köpeğinizin beslenmesine uygun içerikte ürünü tercih etmelisiniz.  İhtiyacı olan oranda hazırlamalı ve taze olarak sunmalısınız. Su ile de desteklemelisiniz. Ayrıca yavru köpeğinizin tüketimini kolaylaştırmak için su ile yumuşatabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.