sadsad x
asdasd
Toplam 75 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Yavru Köpek Maması

Yavru köpek maması çeşitleri, sevimli dostların yenidoğan döneminden itibaren yetişkinlik sürecine erişinceye kadar olan zamanda ihtiyaç duydukları besinleri kapsar. Ürünlerin içeriği, yeni gelişmekte olan ve fazlasıyla hassas olan yavru köpeklerin sindirim sistemi için özel formülleri barındırır. Aynı zamanda sevimli miniklerin beslenme programlarını tamamlayan yavru köpek maması alternatifleri, patili canların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesine yardımcı olur. Organların normal gelişimine katkı sağlayan güçlendirilmiş mamalar metabolizmanın yanı sıra boy ve kilo faktörlerinin ideal dengesinde olmasına katkı sağlar. Fiziksel büyümeyi, yavrunun ırk özelliklerine göre şekillendiren yavru köpek maması seçenekleri sayesinde patili dostların beslenme planı oldukça pratik şekilde gerçekleştirilir. Farklı içeriklerle zenginleştirilerek formüle edilen besinler hem lezzet hem de doyuruculuk yönünden minik patililerin yeterli gıda almalarına doğal destek verir. Ayrıca tüm hijyenik koşulların oluşturularak üretildiği en iyi yavru köpek maması ürünleri, farklı besin maddeleriyle güçlendirildiği için öğünlerin keyifle geçmesine imkân verir. Yavru köpekler için hazırlanan mamaların, aylık gelişim periyotlarına göre tercih edilmesi ise yavruluk dönemindeki bağışıklık sisteminin hassas yapısına uygun beslenme şeklini ortaya çıkarır. Evcil yavrunuzun 3, 6 ve 9 aylık süreçlerinde sağlıklı beslenmesine imkan sunan kaliteli ve hesaplı yavru köpek maması çeşitlerine, Markamama avantajlarını değerlendirerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Aylara Göre Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Sindirim sistemi yeni gelişmeye başlayan yavru köpekler için hazırlanan yavru köpek maması içeriklerinin hem doyurucu hem de güçlendirici formüllere sahip olması gerekir. Dünyaya gözlerini açtıktan sonra etrafına adapte olmaya çalışan minik dostların, yaklaşık 1,5 ila 2 ay kadar anne sütü alma şansı olabilir ya da olmayabilir. Boyut olarak oldukça minimalist ebatlarda hazırlanan yavru köpek maması türleri, sağlıklı bileşenlerin steril ortamlarda bir araya getirilmesi yöntemiyle üretilir. Protein, karbonhidrat, omega 3 ile omega 6, mineral, vitamin ve daha birçok enzim, ürünlerin içerisine yeterli oranlarda ilave edilir. Yavru köpek gereksinimlerinin en iyi koşullarda desteklenmesi ve tüylü evcillerin sağlıklı bir büyüme dönemi yaşayabilmesi için sevimli dostunuzun ayına uygun yavru köpek maması seçmeniz gerekir.

Doğumdan itibaren yaklaşık 12 ay boyunca yavru kabul edilen her ırk kendi arasında küçük, orta ve büyük tür olmak üzere gruplara ayrılır. Köpeklerin hem ırkına ve yaşına hem de fiziksel özelliklerine ve sağlık durumlarına uygun niteliklerde geliştirilen yavru köpek maması alternatifleri zengin seçenekler sunar. Bu sayede evcil hayvan sahiplerinin yavru köpeklerinin elverişli şartlarda beslemeleri mümkün hale gelir. Doğduktan yaklaşık bir ay sonra küçük can dostunuza kuru mama vermeye başlayabilirsiniz. Bunun için özellikle gelişmekte olan sindirim sistemini koruyan ve bağışıklığın doğal süreçte devam edebilmesi için besin değeri yüksek ürünler tercih edilmelidir.

Yavru Köpek Maması Özellikleri

Yavru köpek maması çeşitleri, kas yapısının ihtiyacı olan protein bakımından zengindir. Bağışıklık sisteminin gelişmesine destek veren amino asitler ile vitamin ve mineraller kuru mamalarda mevcuttur. Yüksek besin değerine sahip alternatiflerin içerdiği yağ oranı da yavru köpeklerin enerjisini arttırır. Özenle geliştirilen zengin formüller sayesinde yavru köpeğinizin boşaltım sisteminden diş yapısına kadar tüm fiziksel döngüsü doğal bir şekilde ilerleyebilir. Yavru köpek maması ürünlerinin kıvamları da lezzet ve doyuruculuk açısından ideal özelliklere sahiptir. Ayrıca sindirim sisteminin yorulmaması için hem hafif hem lezzetli niteliklerin yer aldığı ürünler, evcil hayvan sahiplerinin memnuniyetini kazanır. Özellikle lif yapılı 3, 6, 9 ve 12 aylık köpek maması çeşitleri mideyi ve bağırsağı doğal dengesinde tutar. Böylelikle öğünlerden sonra gıdaların sindirilme aşaması kolaylıkla gerçekleşebilir. Tam besin değerinin bulunduğu mamalar sayesinde minik patililerin hem deri sağlığı desteklenir hem de tüylerin parlaklığı korunur.

Yavru Köpek Maması Kullanımı

Aşırı beslenme şekli uygulanan yavru köpeklerin mide, bağırsak gibi organları başta olmak üzere, hayati önem taşıyan yaşamsal fonksiyonlarında da farklı rahatsızlıklar gözlemlenebilir. Bu nedenle küçük mide yapısına sahip olan minik patili canlarınızın yavru köpek maması porsiyonlarını ve öğünlerini ufak miktarlarda tutmak yüksek fayda sağlar. 4-12 aylık süreç göz önünde bulundurulduğunda, günlük besin ihtiyacı bir ilâ üç öğün aralığında dengelenebilir. Küçük, orta, büyük ve dev ırka mensup yavruların günlük beslenme düzeninin de yine veteriner hekim kontrolünde önerilen program çerçevesinde ayarlanması önemli bir husustur. Yavru köpeğinizin cinsine göre bir beslenme tablosu oluşturmanız, minik yavrunun fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Bunun için her zaman veteriner hekiminizin tavsiyelerine uyulması önerilir. 6 ve 9 aylık yavrular için özel olarak formüle edilen besinlerin yanı sıra 3 aylık köpek maması çeşitliliği de ırk özellikleri dikkate alındığında oldukça fazladır. Tahıllı, tahılsız, kuzulu, balıklı, tavuklu, pirinçli, yaban mersinli, portakallı ve balkabaklı gibi pek çok doğal lezzet, vitamin ile mineral yönünden yavru köpeklerin gereksinim duydukları besin ögeleridir. Ayrıca bazı köpeklerin kümes hayvanlarına karşı alerjik reaksiyon geliştirme olasılığı vardır. Böyle durumlarda tavuklu, hindili, bıldırcınlı ve ördekli mamalar ciltte kızarıklık ile kaşıntı belirtilerini artırır. Evcil hayvan sahiplerinin somonlu ya da kuzu etli yavru köpek maması çeşitlerini tercih etmesi ise bu tür olumsuzlukların yaşanma riskini ortadan kaldırır. 

Kaliteli Yavru Köpek Maması Fiyatları

Bir yaşı dolana kadar yavru olarak kabul edilen köpekler için özel olarak geliştirilen yavru köpek maması formülleri, farklı bileşenler kullanılarak hazırlanır. Üretici firmaların hizmet politikalarına bağlı olarak değişen yavru köpek maması fiyatları, hayvanseverlerin beklentilerini memnun edecek düzeydedir. Dünya sağlık ve kalite standartlarına uygun üretim gerçekleştiren yavru köpek maması markaları tarafından dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar, karar verme aşamasında olan evcil hayvan sahiplerine yüksek avantaj sunar. Yetişkinlikten başlayarak yaşlılık dönemlerinin başlangıcına kadar oldukça enerjik bir yapıya sahip olan patili canlar, büyüme ve gelişme çağlarında oldukça güçlü besin öğelerine ihtiyaç duyar. Gerek protein, Omega 3 ve Omega 6 gerekse vitamin, mineral, demir, çinko ve enzim içeriklerine duydukları gereksinim bir hayli fazladır. Güçlü bağışıklık sistemi, sağlıklı sindirim sistemi, fonksiyonlarını eksiksiz yerine getiren metabolizma düzeni için kaliteli yavru köpek maması kullanılması önemlidir. İçerik yönünden zengin unsurlar barındıran yavru köpek maması fiyat farklılıkları ise ürünlerin doğallık, yüksek oranda yararlı katkı besleyicilik ve lezzet özellikleriyle de yakından ilgilidir. 

Evcil hayvan sahiplerini oldukça memnun eden indirimli yavru köpek maması alternatifleri patili dostların beslenme  ihtiyaçlarının ekonomik olmasına imkan sunar. Tahılsız ve düşük tahıllı ürünlerin yanı sıra balık, kuzu ve tavuk etli seçenekleri değerlendirirken veteriner kontrolünde olan köpeğinizin fiziki ve sağlık kriterlerini dikkate almanız tavsiye edilir. Protein değerleri ve besleyicilik oranları birbirinden farklı olan yavru köpek maması çeşitlerini, belirli aralıklarla dönüşümlü kullanarak yavru köpeğinizin beslenme programını şekillendirebilirsiniz. Ayrıca ırklara özel yavru köpek maması fiyat skalası da, hayvanseverlerin ekonomik beklentilerine hitap eden niteliktedir. German Shepherd (Alman çoban köpeği), Chihuahua, French Buldogg, Coocker, Pomeranian gibi köpek ırklarına uygun özelliklerde formüle edilen kampanyalı yavru köpek maması avantajlarını değerlendirmeniz olanaklıdır. Bu sayede patili dostunuzun fiziksel yapısına uygun şekilde beslenmesini sağlayabilir ve metabolizma gereksinimlerinin eksiksiz biçimde karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Evcil arkadaşınızın sağlıklı bir yavruluk dönemi geçirmesi için markamama.com’un zengin ürün yelpazesinden kaliteli yavru köpek maması markalarını inceleyebilir, beklentilerinizi karşılayan ürünü kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

6 Aylık Köpek Ne Kadar Mama Yer?

Yavru köpeklerin fiziksel gelişiminin desteklenmesi, sağlıklı ve güçlü birer yetişkin köpek olmalarına olanak verir. Altı haftadan sonra yaklaşık üç aylık olana kadar 4 öğün mama yiyen yavru köpeklerin bu durumları altı aylıkken değişir. Üç aydan altı aya kadar olan süreçte, toplamda üç öğün ve 3 aylık köpek maması yenildiğinde miniklerin gıda ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilir.

6 Aylık Köpek Yetişkin Maması Yer mi?

Doğru beslenme şekli, yavru köpekleri yetişkinlik dönemine hazırlayan bir durumdur. Sindirim sisteminin hızlı çalışması ve aksatılmadan düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi sayesinde minik sevimli dostların aradığı rahatlık sağlanabilir. Ayrıca yavruyken fazlasıyla harcanan enerjiden dolayı yavru köpek maması kalori bakımından yoğun bir formüle sahiptir. Genel olarak 1 yaş, yavru olarak belirlendiği için 6 aylık köpeklerin yetişkin maması yememesi önemlidir.

6 Aylık Köpek Kaç Gram Mama Yemeli?

Doğduğu andan itibaren annesinin sütüyle beslenen yavru köpekler, 6 haftaya kadar bu şekilde günlük hayatlarını sürdürür. Büyüdükçe besin ihtiyacı artan minik dostlar, artık 6 aylık köpek maması ile beslenebilir. Altı aylık olan bir köpek, ağırlığına göre şu şekilde beslenebilir:

  • 2 kg cins köpek 48 gr mama,
  • 6 kg olan yavru 125 gr mama,
  • 10 kg'a ulaşan minik patili ise 184 gr mama tüketebilir.

9 Aylık Köpek Yetişkin Maması Yer mi?

Yavru köpeklerin mide yapılarının hassas olması, onların gelişimine uygun çeşitlilikte mamaların tercih edilmesini sağlar. Başta obeziteye neden olunmaması için yavru köpeklerin ayına uygun şekilde beslenme programı oluşturulmalıdır. Bu nedenle 3,6 ya da 9 aylık köpek maması yiyen sevimli patilerin, 1 yaşa ulaşana kadar yavru köpek maması yemeye devam etmesi tavsiye edilir. Doğru ve gelişim dönemine göre beslenmek, henüz yeni doğan sürecine atlamaya başlayan minik sevimli dostlar için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.