sadsad x
asdasd
Toplam 120 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin fiziksel ihtiyaçlarına, yaşına, cinsine ve sahip olduğu özelliklere uygun beslenme programı oluşturmak sağlıklı yaşam sürmeleri için önemlidir. 1 ve 8 yaş arasında yer alan yetişkin köpekler, besin değerleri açısından zengin içeriğe sahip mamalar ile beslenmelidir. Vitamin, mineral ve protein açısından besleyici olan yetişkin köpek maması, lezzetli bir şekilde hazırlanır. Köpeklerin afiyetle yemesini sağlayan mamalar, sevimli dostunuzun enerjik ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için önemlidir.

1 Yaşında Köpek Ne Kadar Mama Yer?

Yetişkin köpeklerin beslenme rutini yavru köpeklere göre farklılık gösterir. Evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi için ideal şekilde beslenmesi gerekir. Yetişkin köpekler beslenirken mamanın gram şeklinde hesaplanması önemlidir. Yetişkin köpek mama tablosu, sabah ve akşam olarak belirlenir. Akşam öğününü geceye bırakmamanız gerekir. Sabah ve akşam olarak düzenli beslenme rutini oluşturmanız, köpeğiniz için idealdir. Su kabını sürekli kontrol etmeniz de bir diğer önemli noktadır. Özellikle sıcak günlerde köpeklerin su ihtiyacı çok fazla olur. Su kabında sürekli, temiz ve ideal sıcaklıkta olan su bulunmalıdır.

Yetişkin Köpek için Günde Kaç Gram Mama Verilir?

Yetişkin köpeklere ne kadar mama verileceği hayvanseverler tarafından sık sorulan sorular arasında yer alır. Öncelikle köpekleri beslerken kilo bazında değil gram şeklinde hesaplama yapmak gerekir. Farklı noktalar hesaplamayı değiştirse de genellikle köpeğin kilosu x %2 şeklinde düzenleme yapabilirsiniz.

Örneğin köpeğinizin kilosu 10 ise 10 x %2 = 200 gram mama verebilirsiniz. Sabah akşam bu oranda mama vererek köpeğin ideal şeklinde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

En İyi Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için kaliteli mamalar ile beslenmesi gerekir. Mama tercihi yaparken içeriğine, miktarına, besin değerlerine ve lezzetine önem vermelisiniz. Yetişkin kuru mamaları, vitamin, mineral ve protein yönünden zengin olduğu için köpeklerin enerjisini korumasını sağlar. Lezzetli şekilde üretilen yetişkin köpek maması, öğünlerin iştahla tüketilmesine yardımcı olur. Farklı et çeşitleri ile harmanlanan ve yoğun aromalarla zenginleştirilen köpek mamaları, köpeğinizin tüketirken keyif almasını sağlar. Protein, karbonhidrat ve yağ yönünden zengin olan kümes hayvanlarından üretilen mamalar, yüksek besin değeri sayesinde köpeğinizin kilo almasını önler. Balık çeşitleriyle hazırlanan yetişkin mamalar, düşük kalorisi ve yüksek besin değeri sayesinde köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesine katkıda bulunur.

Köpeğiniz mama tüketiminde seçiçi değilse farklı mama türlerinden zengin bir beslenme rutini oluşturabilirsiniz. Her besin grubundan vitamin almasını sağlarken aynı zamanda gelişmiş bir damak zevkine sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yetişkin Köpek Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Köpek maması seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri soya ve ürünleridir. Mama içerisinde yer alan bu maddeler, köpeğinizin alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir. Bu yüzden mama içeriklerini iyi şekilde incelemeniz önemlidir.
  • Köpeklerin yaşam tarzı, beslenme rutini için önem taşır. Hareketli köpekler, yağ bakımından zengin beslenmelidir. Günlük olarak çok fazla hareket etmeyen köpek türleri için kilo kontrolü yapmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle eğer çok fazla enerji ihtiyacı olmayan bir köpeğiniz varsa düşük yağ oranı içeren mamaları tercih edebilirsiniz.
  • Mısır şurubu, mısır gluteni, kamış gibi içerikler köpeklerin sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Köpek maması seçerken içerdiği maddelere ve besin değerlerine dikkat etmeniz gerekir. Köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yeterli enerjiyi alabilmesi için beslenme alışkanlıkları en iyi şekilde düzenlenmelidir.
  • Mama içeriğinde yer alan besin değerleri konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu noktada veterinerden bilgi almanız doğru bir yaklaşım olur. Köpeğinizin sağlık durumu, kilosu, cinsi ve gelişimi mama tercihinde etkili rol oynar. Bir uzman desteği alarak doğru beslenme rutinini oluşturabilirsiniz.
  • Köpekler için en iyi beslenme şekli, kuru mamadır. Mama kabının temizlenmesi, farklı zaman aralıklarında güvenle tüketilmesi, diş ve kas gelişimine katkılı olması sebebiyle kuru mama, ideal bir seçenek olur. Konserve mamaları ise ödül seçeneği olarak kullanabilirsiniz. Köpek eğitiminde sık kullanılan ödül mamalar, köpeğinizin beslenme rutinine farklılık katar.
  • Köpek mamalarında yer alan üretim tarihlerine dikkat etmeniz gerekir. Taze mamalar, besleyici özelliğini en iyi şekilde korur. Zamanı geçmiş mamalar ile köpeğinizin sağlığını riske atmamanız önemlidir.
  • Bazı besin içeriklerine köpeğinizin alerjisi olabilir. Veteriner desteği alarak ve tecrübelerinize dayanarak köpeğiniz için doğru olan içeriklere sahip mamaları seçmeniz gerekir. Alerjisi olan köpekler için her yerde kendi mamalarını yemesi önemlidir. Tatil dönemlerinde köpeğinizin mamasını yanınızda bulundurmanız gerekir.

Markamama, her köpeğin damak zevkine uygun, zengin besin değerleri içeren mamaları sayesinde hayvanseverlerin beğenisini kazanır. Farklı kuru köpek maması çeşitleri ile geniş ürün seçeneği sunar. Köpeğiniz yavruysa kaliteli malzemelerden elde edilen, katkı maddesi bulunmayan, köpeklerin kas, sindirim ve eklemlerine faydalı olan yavru köpek mamalarına köpeğiniz belli bir yaşı aşmışsa yaşlı köpek mamalarına göz atabilirsiniz.

 Erişilebilir yetişkin köpek maması fiyatları, kolay ödeme seçenekleri ve güvenli alışveriş deneyimi sayesinde patili dostunuzun ihtiyaç duyduğu enfes mamaları hemen satın alabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.