sadsad x
asdasd
Toplam 13 Ürün Bulundu
Görünüm :

Deri Problemi Olan Köpekler

Patili dostlarımızın en büyük sorunlarından birisi tüy dökülmesidir. Aslında bakarsak bu oldukça normal bir durumdur. Mevsim geçişlerinde yoğun tüy dökülmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Ancak bazı durumlarda fazla tüy dökülmesi olabilir.  Bunun nedeni ise fiziksel olabileceği gibi köpeğinizin beslenmesinden ve hastalıklarından kaynaklı olma ihtimali çok yüksektir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de alerji ortaya çıkabilir.  Mevsimsel geçiş ve gıda alerjisi gibi farklı nedenlerden dolayı bu gibi durumlar ile karşılaşmanız mümkündür.
Bir diğer sebep ise dış parazitten dolayı sadık dostunuzun tüy dökmesi oldukça normaldir. Çünkü dostunuzun cildine ve tüyüne yapışan kene, pire gibi canlılar köpeğinizin tüy ve deri sağlığını bozarak tüylerinin dökülmesine yol açmaktadır. Cilt enfeksiyonlarının sebebi genellikle dış parazit ile doğru orantılıdır.  Köpeğinizin vücudunda yer alan parazitler deriye yapışırlar ve kan emerek beslenirler.  Buda ciddi deri problemlerine sebep göstermektedir.
Güneş yanığından dolayı cilt enfeksiyonuna yol açmaktadır. Eğer tüy dökülmesinde hiçbir sebep yok ise bu genetik bir durumdur.

Sadık dostunuzun yeteri kadar omega-3 almadığında deri sağlığı pekte iyi olmayacaktır. Köpeğiniz için omega-3 içerikli deri problemi olan köpekler için kuru mamalar kullanmalısınız. Buna ilave olarak kaliteli protein ve yağ tüketimi de oldukça önemlidir. Köpeğiniz için, içerik bakımından zengin, deri problemi olan köpekler için uygun kuru mama tercih etmelisiniz.

Hipoalerjenik mamalar, içeriğindeki kaliteli balık proteini deri ve tüy yapısını güçlendirerek tüy dökümünün engellemesinde yardımcı olur.
Özellikle az sıvı tüketen ve Omega-3 bakımından zayıf olan dostunuzda tüy dökülmesi görülür. Köpeğinizin kuru bir cilde sahip olması sürekli olarak kaşınmasına neden olur. Bu kaşınma sonucunda tüylerine ve derisine zarar verecektir. Köpeğinizin deri bakımını sağlayıp dolgun ve sağlıklı tüylerini koruması için formüle edilmiş mamalar onların sağlığı için her zaman önemlidir.

Köpeklerde Sağlıklı Beslenmenin Tüy ve Deri Sağlığı Açısından Önemi

Dostlarımızın sağlıklı olması fakat tüylerinin dökülmesinin sebeplerinden birisi yeteri kadar su tüketmemesi ve mama içeriğinin Omega-3 bakımından yetersiz kalmasıdır.

Köpeklerin sağlıklı tüy ve deri sağlığı için yeterli düzeyde Omega-3 alması gerekmektedir. Özellikle balık içerikli mamalarda bulunmaktadır, şayet tüy sağlığı için sadece Omega-3 tüketmek yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra kaliteli protein ve yağ tüketimi büyük rol oynamaktadır.

Köpeğinin tüy sağlığını geliştirmek için, deri problemi olan köpekler için üretilen mamaların Omega-3 bakımından zengin olması gerekir. Kalitesi yüksek mama seçmek önemlidir.

Deri Problemi Olan Köpekler İçin Mamanın İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Patili dostlarımızın sağlıklı beslenmesi için kaliteli mama tercihi yapılmalıdır. Mamanın kolay sindirilebilir olması ve hayvansal protein içermesi önemlidir. Tüketilebilir bir mamanın en az %60’ının et ürünleri, minimum %15 inin sebze ve meyvelerden oluşması gerekmektedir. Daha kolay sindirilmesi için, tahıl içermeyen ya da düşük tahıllı mamalar tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Küçük ırk köpekler için tahıl tüketimi önemli olabilir. Buna dikkat etmeliyiz.

Protein: Dostunuz için tercih edeceğiniz mamanın minimum %20 oranında protein içerdiğine ve bu protein oranının büyük bir kısmının hayvansal gıdalardan oluştuğuna dikkat etmelisiniz.

Yağ Asitleri: Tüy ve deri sorununa çözüm olması için Omega-3 bakımından zengin olması gerekmektedir. Omega-3 tüy ve deri sağlığı için ayrıca köpeklerin kalp, beyin fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışması için önemli bir besin kaynağıdır.

Ek Katkılar: Dostunuza vereceğiniz mamanın içeriği tamamen doğal olmalıdır. Koruyucu, tatlandırıcı ve katkı maddesi içeren mamalar tercih edilmemelidir.

Tahıl Oranı: Çoğunlukla orta ve büyük ırk köpeklerin beslenmesinde, mamanın içeriğinde tahıllı gıdaların yer almaması ya da az miktarda yer alması gerekir. Küçük ırklar için tahıl tüketimi genelde sorun yaratmamaktadır.

Köpeğinizi için en uygun mama için Markamama’nın deri problemi olan köpekler için kategorisini inceleyebilir, sadık dostunuz için omega-3 bakımından zengin olan mamaları tercih edebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.