sadsad x
asdasd
Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie
04 Mayıs 2024

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Flossie

Kedilerin ortalama ömrü 15-20 yıl arasındadır. Bir kedi bakıyorsanız ve ona alıştıysanız uzun yıllar boyunca sizinle olsun istersiniz. Bu nedenle “Dünyanın en yaşlı kedisini” merak ediyor olabilirsiniz. Bu kedi, İngiltere’de yaşayan Flossie’dir.

Sahibi tarafından hem sevecen hem de oyun oynamayı seven bir kedi olduğu söylenen Flossie, 1995 yılında İngiltere’de sokakta doğdu. Şu an dünyada yaşayan en yaşlı kedi olarak Guinness Rekorlar kitabına girdi ve adını tarihe yazdırdı. Dünyanın en yaşlı kedisi Flossie hakkında bilinmeyenleri gün yüzüne çıkardık. 

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Öldü mü?

En yaşlı kedi Guinnes rekorlar kitabı bilgilerine göre İngiltere’de yaşayan Flossie adlı kedi olduğunu yazımızda belirtmiştik. 29 Aralık 1995 yılında dünyaya gelen, dünyanın en yaşlı kedisi hala hayattadır.

Flossie sokakta doğmuş ve daha sonra sahiplenilmiştir. Ancak küçük bir yavruyken sahibi tarafından sokağa atılarak Merseyside çevresinde bir hastane yakınında yaşamaya başlamıştır. Daha sonra bir hayvansever tarafından sahiplenilmiş ve onunla yaşamaya başlamıştır. Sahibi 10 yıl sonra vefat edince, sahibinin kız kardeşi bakmaya devam etmiştir.

Sahibinin kız kardeşiyle 14 yıl kaldıktan sonra belirli bir süre Cats Protection gönüllüleri Flossie’ye baktılar. Daha sonra Güney Londra bölgesinde bulunan ve yaşlı kedilerin bakımı konusunda deneyimi olan Vicki sahiplendi.

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Kaç Yaşında?

Yazımızda dünyanın en yaşlı kedisinin kim olduğunu öğrenmiş olduğunuz. Merak edilen bir başka konu da “Dünyanın en yaşlı kedisi kaç yaşında?” sorusudur. Sizler için bu bilgiyi paylaşmak istiyoruz.

31 yaşında dünyanın en yaşlı kedisi olan Flossie İngiltere’de yaşamını hala sürdürüyor. Bu kedinin dünyada yaşayan, en yaşlı kedi olduğunu Guiness rekorlar kitabı söylüyor. Flossie’nin şu an ki yaşı, 120 yaşında bir insana eşdeğer olduğunu belirtilmek yanlış olmaz.

31 yaşında olan Flossie Londra’nın güneyinde hayatını sürdürüyor ve dünyanın en yaşlı kedisi olma unvanını da koruyor.

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Hasta mı?

Dünyanın en yaşlı kedisi Flossie, yaşlı kedi bakımı konusunda deneyimi olan Vicky Green’le birlikte yaşadığını belirtmiştik. Kedi yeni sahibi ile yaşıt sayılabilir. Bu kedi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler hastalığı olup olmadığını merak ediyor.

İnsanlarda olduğu gibi kediler de zaman içinde çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Flossie şu an yaşamını sürdürse de duyma engeli bulunuyor ve görme problemleri var. Bu nedenle yaşamını devam ettirmesi için sahibinin yardımı gerekiyor.

Sahibi, dünyanın en yaşlı kedisi olsa da hala oyun oynamayı sevdiğini ve çok sevecen bir kedi olduğunu belirtiyor. Flossie, tuvalet kutusunun yerini bulmakta zorlanabiliyor. Aynı zamanda kendini temizlerken de sahibinin yardımına ihtiyaç duyuyor. Gününün önemli bölümünü uyuyarak geçiren kedi  Flosssie, yemek yeme konusunda hala gençlere taş çıkarıyor.

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.