sadsad x
asdasd
Kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm :

Köpek Eğitim Tasması

Sizler ile bir yaşam geçiren dostlarınızın sosyalleşmesi ve diğer canlılar ile anlaşabilmesi için bazı eğitimlerin verilmesi gerekir. Henüz yavruluk dönemindeyken eğilirse, vereceğiniz komutları daha çabuk anlayacaktır ve eğitim olumlu olacaktır.
Hem dostunuzun güvenliği, hem de çevresinde bulunan canlıların güvenliği açısından yürüyüş eğitimi oldukça önemlidir. Şayet köpeğiniz bir yürüyüş esnasında sakin yürümüyor ve sizi çekiştiriyor ise bu noktada köpek eğitim tasması kullanarak komut ile daha çabuk öğrenmesine destek olabilirsiniz.

Eğitim tasması satın alacağınız zaman bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Köpeğinizin boyu, ırkı ve kilosunu göz önünde bulundurmalısınız. Tercih ettiğiniz bir tasma, dostunuzun boyun kısmına çok bol gelmemeli veya çok sıkmamalıdır. Eğitim dönemlerinde zorluklar yaşamanız mümkündür. Bu durumda siz köpek sahipleri tasmayı sert şekilde çekmemeli ve sabırlı olmalısınız.

Köpek Eğitim Tasması Nasıl Kullanılır ve Takılır?

Köpeğinize vereceğiniz her eğitimde aranızdaki bağ oldukça önemlidir. Her eğitimin temel kuralı sabırlı olmaktır.
Dostunuzun boyunu bir mezura ile, köprücük kemiği ve kulakları arasını ölçüp üzerine 5 cm ekleyerek ölçebilirsiniz. Fakat daha özel bir tasma tercih ettiğinizde farklı ölçümler yapmalısınız. Tasma özel olsa da olmasa da tek dikkat etmeniz gereken unsur, köpek eğitim tasmasının ne çok gevşek olması gerekir,ne de çok sıkı. Köpek eğitimlerine özel köpek eğitim kayışları bulunmaktadır. Bu malzemelerin eğitim dışında devamlı olarak kullanılmaması önerilir.

Her boyut ve ölçüye göre ayarlanan tasmaları Markamama.com sayfamızda bulabilirsiniz. Dostlarımız doğaları gereği, çok hızlı hareket ettiklerinden dolayı sahiplerini peşinden koştururlar. Bu tasmalar sayesinde, köpeğinizi durdurabilir veya beraber hareket etmenizi sağlayabilirsiniz.

Köpeğiniz ısırmaya ya da saldırmaya meyilli ise, köpek eğitim tasmaları bu durumda oldukça önemli bir noktaya sahiptir. Eğitim tasmaları hangi çeşit veya modelde olursa olsun, en önemli işlevi köpeğinize zarar vermeyecek malzemeden üretilmiş olmasıdır.

Tasma takarken köpeğinizi ürkütmemeli veya ona zarar vermemelisiniz. Genellikle elektrikli ve şoklu tasmalar, köpeğinizde büyük sağlık sorunlarına yol açabilir, psikolojik olarak etkilemektedir.
Hareketli bir köpeğiniz var ise çene bölümüne takılan tasmalardan tercih edebilirsiniz. Veya dostunuz ile birlikte farklı sporlar, aktiviteler yapıyorsanız, birden fazla köpek eğitim tasmaları olması daha sağlıklı olacaktır.

Tüm bunların dışında veterinerinize danışarak, köpeğinizin ihtiyacına yönelik olan tasmaya karar vererek bir uzman yardımı ile köpeğinize eğitim verebilirsiniz.

Köpek Eğitim Tasması Çeşitleri Nelerdir?

Bazı ırklar sahibi ile yürüyüş esnasında sakince dolaşırken kimi ırklar köpek sahiplerini çekiştirerek yürüyüş yapmaya bayılırlar. Bu gibi durumları önlemek için, köpeğinize verdiğiniz komutu dikkate alması için köpek eğitim tasmaları oldukça etkili olacaktır.

Eğitim tasması olarak tercih edilen ürünler arasında aşağıdaki ürünler yer almaktadır;

Deri köpek gezdirme eğitim tasması, daha çok gezdirme ve egzersiz yapmak için tercih edilir. Farklı boyutlarda ve renklerde birçok seçeneği ile satışa sunulmaktadır.

Bir diğer tasma çeşidi ise zincir eğitim tasması olarak bilinmektedir. Çekiştiren köpek ırkları için daha çok tercih edilen bu tasmalar sayesinde komutlar daha kolay öğretilir ve köpeğiniz kontrol altına alınır.

Köpek eğitim tasmalarının bir diğeri ise dikenli tasmalardır. Saldırmaya meyilli olan köpek ırklarını bu tasmalar sayesinde engelleyebilirsiniz. Fakat bu tasmalar sadece komutu dinlemeyip çekiştirme olduğunda etki gösterir. Dikenli tasmaları dışa dönük bir şekilde kullandığınızda dışarıdan gelen köpeklerin saldırılarından dostunuzu korumuş olursunuz. Lakin bu tasmalar sadece kontrol altına alınması zor köpekler için önerilir.

Tüm bunların yanı sıra eğitim tasmaları kategorimizde, havlama önleyici, reflektörlü ce şoklu eğitim tasmaları yer almaktadır. Ek olarak köpeğinizi kontrol etmek için köpek ağızlığı gibi ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Köpek Eğitim Tasması Ne İşe Yarar?

İlk yapmanız gereken köpeğinizi eğitim tasmasına alıştırırken bu durumu normal olarak görmesi gerekmektedir. Çünkü eğitime istekli olduğunda huysuz bir köpek olmaktan çıkacaktır ve eğitimleriniz daha eğlenceli hale gelecektir. Köpek eğitimi sırasında mutlaka dostunuzu köpek ödül maması vererek mutlu etmelisiniz.

Köpek eğitiminin tasmasının faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Kullanımı pratik ve kolay olan bu tasmalar, köpeğinize zarar vermeden hayatınızın bir parçası haline gelmektedir.
  • Dostunuzun kendini güven hissedeceğini bir alanda olmasını sağlar, sizi dinleyen bir dostunuz olduğunda beraber yaşamınız oldukça mutlu bir hale gelecektir.
  • İstenildiği zaman çıkartılabilir ve tekrardan takılabilen tasmalardır.
  • Eğitim tasmaları, siz ve dostunuz için daha sık yürüyüşler yapabilmeniz için özenle üretilmiştir.
  • Herhangi bir zarar vermemekle birlikte alıştırıldığında hiçbir sorun olmadan eğitime devam eder.

Köpek Eğitim Tasması Fiyatları

Eğitim tasmaları, üretilen malzemeye, markasına ve dokusuna göre farklılık gösterebilmektedir. Şayet en kaliteli ve uygun köpek eğitim tasmaları için Markamama.com’u inceleyerek, dostunuz için en sağlıklı eğitim tasmalarını tercih edebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.