sadsad x
asdasd
Toplam 27 Ürün Bulundu
Görünüm :

Kedi Yatakları

Yaşam alanlarınızda kedinizin rahat ve huzurlu hissetmesi için kendine ait özel bir alanı olması önemlidir. Günün büyük bir çoğunluğunu uyuyarak ve miskinlik yaparak geçiren kediler, kaliteli kedi yatağı çeşitlerinde rahat eder. Evcil hayvanınızın konforlu bir gün geçirmesi için dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen kedi yatağı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı ebatlarda hazırlanan ve yüksek konfor sunan dolgu malzemelerinden elde edilen kediler için yatak modelleri, her ortama uyum sağlar.

Kediler, karın bölgelerinden ve patilerinden üşüyebilir. Soğuk havalarda, mevsim geçişlerinde evcil hayvanınızın hastalanmasını önlemek için sıcak tutan kedi yatağı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Elyaf, kediler için yapılan yatak modellerinde sık kullanılır. Dayanıklı, kullanışlı, yumuşak ve sıcak bir temas yaratan elyaf, kedilerin rahat bir uyku uyumasını sağlar. Polar ile kaplanan kedi yatakları, kedilerin tüylerinde yumuşak bir his yaratır. Temas seven kediler için bu hafif ve yumuşak dokunuş, rahatlatıcı bir etki oluşturur. Kedinizin yaşam alanlarınızda rahat etmesi için zevkinize uygun olan kedi yataklarından birini seçebilirsiniz.

Kedi Yatağı Modelleri Nelerdir?

Minder, battaniye, tırmanma evi gibi geniş ürün seçeneği sunan kedi yatakları, kedilerin alışkanlıklarına göre tercih edilmelidir. Oval, yuvarlak, çok katlı, tırmalama alanlı, midye tasarımlı kedi yatakları, kedilerin rahat ve enerjik hissetmesi için özel olarak üretilir. Yuvarlak ve oval olan yataklar, yumuşak yapısı sayesinde uyumayı seven kediler için idealdir. Polar kaplaması ile yumuşak bir temas yaratan bu yataklar, soğuk günlerde evcil dostunuzun sıcak kalmasını sağlar.

Kediler, gün içinde farklı duygular nedeniyle saklanma ihtiyacı duyabilir. Midye tasarımlı kedi yatakları, saklanma alanı sunduğu için kedilerin sakinleşmesine yardımcı olur. Korku, heyecan, oyun oynama isteği, sakinleşmek, hastalanma gibi durumlarda kedilerin saklanma ihtiyacı oluşur. Kedinize özel bir alan yaratmak için kapalı kutu gibi tasarlanan sepetleri, midye kabuğu gibi tasarlanan yatakları tercih edebilirsiniz.

Hareketli ve enerjik kediler için oyun oynama alanı sunan çok katlı yataklar, ideal bir seçim olur. Gün içinde kedilerin avlanma içgüdüsü nedeniyle enerjisini atması gerekir. Çok katlı kedi yuvaları, atlama tırmanma ve uzanma gibi farklı hareketler yapması için kedilere fırsat yaratır. Evcil dostunuzun hem eğlenmesi hem yorulması için çok katlı, tırmanma ve tırmalama alanına sahip kedi yuvalarını değerlendirebilirsiniz.

Kediler, sıcak alanları sever. Özellikle kış aylarında kalorifer peteklerinin üzerinde yatan kediler için salıncak tasarımına sahip yatakları tercih edebilirsiniz. Sert zemin yerine yumuşak alanlarda yatmaya alışık olan kediler için petek üstü yatak aparatları çok kullanışlı olur. Kedinizin uyumaya alışkan olduğu alanlara kolay adapte edilen yatak modellerini inceleyerek yaşadığınız ortamı sevimli dostunuz için daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Kedi Yatağına Alıştırmak için Öneriler

Kedilerin yatağa alışma süreci bazen zorlayıcı olabilir. Bu gibi durumlarda sabırlı olmalı ve rutin oluşturmaya özen göstermelisiniz. Bebeklik döneminden beri sert zeminlerde yatan kediler, yumuşak ve hafif yataklara daha zor alışabilir. Kedinizin yavru olduğu zamanlardan itibaren yumuşak ve konforlu yataklarda yatmasına dikkat edebilirsiniz. Kedinizi ilk doğduğu andan itibaren yumuşak ve rahat kedi yataklarının konforuna alıştırmanız yetişkinlik dönemlerinde rahat etmenizi sağlar.

Yatağın temiz olması ve kaliteli malzemeden yapılması, kedilerin alışma sürecini kolaylaştırır. Kedinizi yatağa koyduğunuz anda kaçması, normal bir tepkidir. Yeni bir eşyaya alışması için ona zaman vermeniz gerekir. Tehdit olarak algılaması ve yadırgaması, doğal bir tepkidir. Sevdiği oyuncakları yatağa koymak, her zaman uyuduğu alana yatağı konumlandırmak, yatak içinde kediyle oyun oynamak alışma sürecine fayda sağlar.

Kediniz sizinle birlikte uyuyorsa, yatağa alışması bazen zaman alabilir. Bu gibi durumlarda kokunuzun olduğu bir giyim parçasını yatağa bırakabilir, alışma sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Kedi yatağına koyduğunuz kedinizle ile temas etmek, onunla oyun oynamak ve sürekli iletişim kurmak, güvende hissetmesi için önemlidir. Sevdiği oyuncakları ve tırmalama aparatlarını kedi yatağının yakınlarına yerleştirebilirsiniz. Eğlenceli zaman geçiren kediler, yeni deneyimler için daha pozitif bir yaklaşım sergiler.

Kediler, alanını işaretlemek için idrar kokularını kullanır. Yatağında bu kokuyu alamazsa bir daha yatağı kullanmayabilir. Bu nedenle yoğun koku sağlayan deterjanlar yerine doğru ürünlerle temizleme işlemi yapmanız gerekir. Yoğun deterjan kokan kedi yatakları, kedilerin yabancılık hissetmesine neden olabilir. Kendini rahat hissetmeyen kediler, saklanma ihtiyacı duyar. Kedinizin yatağından uzaklaşmaması için hafif forma sahip, kokusuz ve etkili temizlik sağlayan deterjanları tercih edebilirsiniz. Hep aynı deterjanı kullanarak oluşabilecek koku değişimleri önlemeniz önemlidir.

Kedi yataklarının yanına mama ve su kabını yerleştirmeniz evcil hayvanınızın güven duygusunu yükseltir. Kedi yatağına alışma sürecinde mama ve su kabının yakın olması, aşinalık hissetmesini sağlar. Beslenme ihtiyacı için mama kabına yönelen kediler, yatağın sunduğu konforu deneyimleme imkanı bulabilir. Alışkanlık kazanması için yatağın içinde zaman geçirirken verebileceğiniz ödül mamalarından faydalanabilirsiniz.

Kedilerin rutinleri düzenli olarak takip edilmelidir. Gün içinde kediniz fazla uyumaya, yatağında daha çok zaman geçirmeye, sürekli saklanmaya başladıysa sağlık sorunu yaşıyor olabilir. Bu gibi durumları takip etmeli ve veterineri bilgilendirmelisiniz. Evcil dostunuzun yaşamında meydana gelen farklı alışkanlıklar, bazı hastalıkların belirtisi olabilir. Sevimli dostunuzla zaman geçirmeniz ve rutinlerini bilmeniz önemlidir.

Kedi Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mevsime uygun şekilde seçilen kedi yatakları, evcil dostunuzun sağlığı için önemlidir. Yaz aylarında aşırı şekilde sıcaklayan kedinizi soğutan yatak modelleri, iyi bir seçim olur. Kış mevsiminde karın ve pati bölgesinden üşüyen sevimli dostunuzu sıcak tutan polar kaplaması, elyaf dolgulu yatak modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Kediler, temiz hayvanlar olduğu için yatakları hijyenik bir kullanım sunan materyallerden üretilmelidir. Yıkanabilir olan kedi yatakları, evcil hayvanınızın temiz bir alanda uyumasını sağlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, deterjan kokusunun yoğun olmamasıdır.
  • Kedi yatağının yaşam alanlarına uygun olması önemlidir. Kediler, rutinlerine bağlı hayvanlardır. Kedi yatağının yeri sık değiştiğinde evcil hayvanınız alışmakta zorluk çekebilir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda belirlediğiniz noktaya uygun olan kedi yatağı tasarımlarını tercih etmeniz gerekir.
  • Kediler temiz hayvanlardır. Sürekli kendilerini temizlemeye çalışırlar. Bu nedenle kedi yatağının her zaman temiz olması gerekir. Kedi yatağı seçerken kolay temizlenen, kaliteli kumaş yapısına sahip yatak modellerini inceleyebilirsiniz.
  • Yeterli genişliğe sahip olan yataklar, kedilerin rahat hareket etmesi için önem taşır. Kediler, dinlenme sırasında yuvarlanmayı, farklı hareketler ile kaslarını esnetmeyi sever. Kedinizin fiziksel özelliklerine ve cinsine uygun olan yatak modellerini değerlendirebilirsiniz. Yeterli alana sahip yataklar, kedinin özgürce hareket etmesine fırsat yarattığı için daha çabuk alışmasını sağlar.
  • Bütçenizi zorlamadan kediniz için konforlu bir alan yaratmak istiyorsanız kedi yatağı ucuz seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kalitesine, ebatlarına, kullanılan malzemeye, yapısına ve tasarımına göre değişen kedi yatağı fiyatları, her bütçeye hitap eden alternatifler sunar. Yaşadığınız ortama, kedinizin özelliklerine ve bütçenize göre tercih yapabilirsiniz.
  • Hareketli ve evde yalnız zaman geçiren kediler için çok katlı, etkinlik alanı sunan yatak modelleri uygun olur. Evcil hayvanınızın siz işteyken canı sıkılmaması için tırmanma, tırmalama, atlama, esneme ve sıçrama alanı sağlayan yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Kediler, tırmalama ihtiyacı duyar. Sevimli dostunuzun tırnaklarını sevdiğiniz eşyalardan uzak tutmak için tırmalama aparatlarını kullanabilirsiniz.
  • Kediler, hareketli ve meraklı olduğu için yatak seçiminde daha sade tasarıma sahip olan modelleri değerlendirmeniz gerekir. Boncuklu, sivri kenarlı, keskin uçlu aparatlar kedilerin yatak içinde hareket ederken yaralanmasına neden olabilir. Kedinizin sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürmesi için doğru tasarlanmış ürünleri kullanmanız önemlidir.
  • Kedi ırkları, farklı özellikler taşır. Kediniz mobilya altında uyumayı seviyor ve gün içinde sıklıkla saklanma ihtiyacı duyuyorsa, kapalı tasarımı olan kedi yataklarını tercih edebilirsiniz. Kutu, sepet, midye şeklinde tasarlanan bu yataklar, kapalı alanları seven kediler için idealdir.

İndirimli Kedi Yatakları

Kedi yatakları kullanılan malzemeye, ebatlarına ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. İndirimli kedi yatakları arasından seçim yaparak evcil hayvanınızın rahat bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. En ucuz kedi yatağı modelleri, hem sevimli dostunuzun rahat etmesini hem de bütçenizi zorlamamanızı sağlar. Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uyum sağlayan, kedinizin ırkına yönelik tasarlanmış, konforlu ve kaliteli kedi yatağı modellerini tercih edebilirsiniz.

Markamama, kedilerin sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri erişilebilir fiyat avantajı ile size sunar. Sevimli dostunuzun konforlu bir gün geçirmesi, dinlendirici uyku deneyimi yaşaması, kendine özel bir alan yaratması için kaliteli malzemelerden yapılan kedi yatağı modellerini satın alabilirsiniz.


Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?

-Kediler evde olsa da dışarıda olsa da en sıcak noktaları arayıp oralarda uyuyan patili dostlarımızdır. Yani kediler sıcak ortamları sevmektedir. Bu nedenle kedi yatakları sıcak bölgelere ve konforlu alanlara konulmalıdır.

Yavru Kedi Yatağı Nasıl Olmalı?

-Mutlaka yıkanabilme özelliği olmalıdır. Seçici ve rahatına düşkün minik dostunuz beğenmeli. Kedinizin boyuna göre peluş yatak seçimi yapılmalıdır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.