sadsad x
asdasd
Kediler Üzüm Yer mi?
30 Mart 2024

Kediler Üzüm Yer mi?

Kedilerin, tatlı yiyecekleri algılayan tat alma reseptörleri yoktur. Bu nedenle kediler, tatlı yiyeceklere karşı istekli olmayabilirler. Buna rağmen farklı gıdaları, meraklı olmalarından kaynaklı yeme eğiliminde bulunabilirler. Üzüm gibi gıdalar kediler için zararlıdır. Kesinlikle diyetlerinde bulunmaması gereken gıda grubundadır.

Minik dostlarınızın, sağlığı sizlere emanettir. Bu nedenle kedinizin, diyet listesini düzenlerken, kediniz için uygun içerikte tasarlanan, özel ırk kedi maması tercih etmeniz en sağlıklı olandır. Kediler için özel olarak tasarlanan bu mamalar, küçük dostlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Böylelikle küçük dostlarınızın, farklı gıdalara olan ilgisini azaltabilirsiniz.

Kediler Kuru Üzüm Yer mi?

Kedilerin, tatlıyı algılayan duyu reseptörlerinin olmadığından yazımızda bahsetmiştik. Bu nedenle kedinizin bu gıdayı tadından dolayı yemesi çok beklenmez.

Kediler doğaları gereği etobur varlıklardır. Protein ağırlıklı gıdaları daha rahat sindirirler. Bu nedenle beslenme rutinlerinde protein ağırlıklı mamalar vardır. Fakat bazı meyve türlerinin içeriğindeki vitamin ve mineraller de kediler için faydalıdır. Bu nedenle kedilerin, hangi gıdaları tüketebileceğini bilmeniz önemlidir.

Kedilerin mama dışında yiyebilecekleri gıda ürünlerinde porsiyon miktarı çok önemlidir. Bu konuda veteriner hekiminizden destek almalısınız.

Gelelim kediler üzüm yer mi? konusuna, kediler üzümün hiçbir çeşidini maalesef tüketemez. Üzüm, kediler için toksik etki yaratır. Üzüm meyvesi, kedilerin böbrek fonksiyonlarını bozarak akut böbrek yetmezliği gibi durumlara sebebiyet verebilir.

Üzüm Kedilere Zararlı mı?

Evet, üzüm kediler için zararlıdır. Üzümün tüm çeşitlerinde bu durum söz konusudur. Üzüm içeriği olan hiçbir gıdayı küçük dostunuza vermemelisiniz. Kedinizin üzüm yediğini düşünürseniz, acilen bir destek almanız gereklidir.

Kediler Üzüm Yerse Ne Olur?

Kedilerin üzüm meyvesini tüketmesi sonucu bazı olumsuz durumlar söz konusu olabilir. Üzümün içeriğindeki bazı maddeler, kediniz için zararlıdır.

Kediler üzüm yerse, öncelikle halsizlik, bulantı, kusma gibi durumlar gözlemleyebilirsiniz. Üzüm meyvesine ne kadar maruz kaldığına bağlı olarak, ilerleyen süreçte böbrek fonksiyonlarında bozulmalar olabilir.

Böyle bir durum ile karşılaşırsanız, mutlaka tıbbi destek almalı ve hekiminizin önerdiği tedavi protokollerine başlamalısınız.

Kediler Zararlı Yiyeceklerden Nasıl Uzak Tutulur?

Kedinizin, mama dışı gıdalara karşı ilgisi varsa, öncelikle altta yatan sebebi belirlemeli ve çözmelisiniz.

Kedinizin olduğu ortamlarda insan gıdalarını bırakmamalısınız.

Kedinizin, diyetine önem vermeli ve uygun içerikteki mamalar ile beslenmesini desteklemelisiniz.

Mama kabının temizliğine dikkat etmelisiniz. Mamayı, kalori ihtiyacını karşılayacak porsiyonda, taze olarak vermelisiniz.

Yemek yemeden önce, kedinizin beslenmesini sağlamalısınız. Böylelikle açlıktan kaynaklı, insan gıdalarını yeme eğiliminin önüne geçmiş olursunuz.

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.