sadsad x
asdasd
Toplam 81 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Köpek Bakım ve Sağlık Ürünleri

İnsanlar gibi köpeklerin de yaşamlarını devam ettirebilmeleri için, bazı koşullara ve ortamlara ihtiyacı vardır.

Bulundukların alanların sağlıklı, bakımlarının yapılması gerekir. Çünkü köpekler bakım isteyen narin dostlarımızdır. Ufak ihmalsizlikler, dikkate almamalar ya da yanlış uygulanan uygulamalar köpeğinizin cilt yapısında bazı olumsuzluklara neden olabilir. Dolayısıyla köpeğinizin bakımında onların ihtiyacı olan ilgiyi ve sevgiyi ye ihmal etmemelisiniz.

Eğer bir köpeğiniz varsa sorumluluklarını da bilmelisiniz. Tuvaletinden beslenmesine, aşılarından gezmesine kadar her şeyiyle ilgilenmelisiniz. Bu bakımları düzenli olarak yapması gerekir. Hem dostunuzun iyiliği hem de daha sağlıklı bir uzun yaşamı olması için sizlere önemli bir görev düşmektedir. Konu bakım olduğunda özellikle yavru köpeklerin bakımı oldukça önemlidir. Köpeğinizin bakımlarını, küçüklükten itibaren düzenli bir şekilde yaparsanız daha sağlıklı bir yaşamı olacaktır.
 
Bakımların en önemlisi ise köpeğinizin taranmasıdır. Tüylerini taramadığınızda düğüm düğüm olduğunu göreceksiniz. Irkına ve tüy yapısına göre uygun bir tarak seçiminde bulunmalısınız. Bu köpek fırçaları sayesinde köpeğinizin bakımını daha rahat yapmış olacaksınız.

Köpekler, kedilere nazaran yıkanmak isterler. Ve çoğu köpek suyu sever. Temizlik açısından yıkama işlemi önemlidir. Dostunuzun şayet alerjisi var ise hassas ciltlere özel köpek şampuanı kullanmalısınız. Bunların yanı sıra köpeğiniz için özel üretilen köpek şampuanı tercih etmelisiniz. Köpeğinizin cinsine göre hangi sıklıkla yıkanması gerektiğini veteriner hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra diş ve tırnak bakımları da düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Her gün hemen hemen dostunuzun dişlerini fırçalamak için, köpek dış fırçalarını kullanabilirsiniz. Diş taşlarına uygun ürünler ile birlikte temizlemeniz köpeğinizin ağız sağlığı ve bakımı açısından oldukça önemlidir.

Tırnaklarının uzadığını fark ettiğinizde ise köpek tırnak makası ile kesmeniz önerilmektedir.

Markamama.com sitemizde köpek bakım ve sağlık ürünleri kategorimizde, patili dostlarımızın daha sağlıklı bir yaşam geçirmeleri için çok çeşitte ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Yavru Köpek Bakımı

Sizin le bağ kurabilen, en sadık dostlardan birisidir köpekler. Yavru köpek sahiplendiğinizde sorumluluklarda onunla birlikte gelmiştir. Bir yavru köpeğin sağlıklı bir yaşama ve sevgiye ihtiyacı vardır.

Sahipleneceğiniz bir köpeğin anne sütünden kesildiğine emin olmalısınız. Çünkü anne sütünü yeteri kadar alamayan dostlarımızda sağlık problemleri görülme olasılığı daha yüksektir. Şayet sütü bırakmamış sahipleneceğiz yavru, beklemek daha doğru olacaktır.

Yavru Köpek Bakımı Ürünleri

Yavru köpeğinizi sahiplendiniz, artık sıra ihtiyacı olan ürünlerde. Köpek kulübesi, köpek mama ve su kabı, tuvalet eğitim ürünleri, köpek pedleri, köpek tasması, sahiplendiğiniz köpeğin tüy yapısına göre fırça ve tarak, dostunuzun rahat edebileceği bir köpek yatağı ürünlerini bakacağınız alanda bulundurmalısınız. Yavru köpek bakımı sizi biraz zorlayacaktır fakat ona vereceğiniz sevgi her şeyin üstesinden gelecektir.

Köpek diş ve ağız bakımı, kulak bakımı, tüy toplayıcı, tüy ve deri bakımı, koku-leke çıkarıcı gibi sağlık bakım ürünlerini mutlaka tercih etmelisiniz.

Köpek Tüy Bakım Ürünleri

Dostunuzun sağlıklı bir şekilde tüy yapılarını korumak için tükettiği mamalar tek başına yeterli olmayacaktır. Tüylerinin yumuşacık olması ve dökülmesini engellemek için bakımlarının ihmal edilmemesi gerekiyor.

Köpeğinizin bakımı sırasında köpek tüy açıcı sprey, köpek fırçaları ve köpek taraklarını tercih edebilirsiniz. Dostunuzun cilt yapısına ve tüyüne uygun furminatör taraklar ile birlikte, ölü tüylerinden kurtarabilir, cilt yağlarının vücuduna eşit bir şekilde yayılmasını sağlamış olursunuz. Bazı köpeklerin tüyleri uzun olduğu için karışmaya elverişlidir. Bu sebeple köpeğinizi bu gibi durumlarda tararken kıtık açıcı köpek spreyleri ve taraklarını birlikte kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında köpeğinizin suyuna ya da mamasını tüyleri için vitaminler ekleyebilirsiniz.

Dostlarınızın ciltlerinin ve tüylerinin daha sağlıklı olması için düzenli olarak taranması gerekmektedir. Bu noktada önemli olan konu ise, köpeğinizin canının yanmasıdır. Ne kadar zahmetli olsa da sağlıklı bir tüy yapısı dostlarımız için oldukça önemlidir. Bu zamanlarda köpeğiniz için, tüy açıcı spreyler, köpek tarama fırçaları ve makasları tercih ederek daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek Ağız ve Diş Bakım Ürünleri

Dostunuzda, her insanda olduğu gibi diş çürümeleri görülebilir. Köpeğinizin ağzında, plak oluşumu, tartar, plak oluşumları ve diş eti iltihapları meydana gelebilir. Şayet bu sorunlar ilerler ise, köpeğinizde karaciğer, böbrek ve kalp gibi hastalıklar meydana gelebilir. Bu problemleri çözebilmek için, günlük ağız bakımını aksatmamalı ve belirli bir rutine bağlamalısınız.

Köpeğinizin dişi için özel olarak üretilen çift başlı üretilen diş fırçaları oldukça daha kolaydır. Lakin bunların yanı sıra, saplı köpek diş fırçası ve parmak diş fırçası, köpek diş macunu çeşitleri de bulunmaktadır. Eğer bunu ilk defa deniyorsanız, dostunuz dişlerinin fırçalanmasından pek hoşlanmayacaktır, Bu nedenle eğlenceli hale getirmek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

Dişlerini fırçalamadan önce, tüm enerjisini atmalısınız. Oturur pozisyonda olması, daha rahat dişini fırçalamanıza yardımcı olacaktır. İlk fırçamalar da biraz daha narin davranmalısınız. Yavaş yavaş başlayın ve köpeğiniz herhangi bir tedirgin olduğu durumda fırçalamayı bırakmalısınız. Dostunuzun dişini fırçalayacağını zamanları, bu şekilde geçirebilirsiniz. Geçirdiğiniz her zamanda süreleri arttırabilirsiniz. Ses tonunuzun tatlı bir şekilde olduğuna dikkat etmelisiniz.

Fırçalama işlemini tamamladıktan sonra, köpeğinizi ödüllendirmelisiniz ve sevmelisiniz. Dostunuza ödül olarak, kaliteli bir çiğneme kemiği verdiğiniz takdirde, dişleri daha güçlü olacaktır ve plak birikmesi engellenecektir. Bu köpek ödülleri sayesinde köpeğiniz diş fırçalama zamanlarını bir heyecanla bekleyecektir.

Köpek Bakım ve Sağlık Ürünü Fiyatları

Köpeğinizin bakımı ve sağlığı için özel olarak üretilen bu ürünler, markasına, içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bazıları set olarak satılırken bazı ürünler ise tekli olarak satılmaktadır. Markamama.com en kaliteli ve uygun fiyatları bakım/sağlık ürünlerini siz ve dostunuz için satışa hazır hale getirdi.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.