sadsad x
asdasd
Toplam 109 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Köpek Ödül Maması

Ödül maması yöntemi hem eğitimlerde hem de günlük yaşamda oldukça işe yarar. Ödül mamaları, herhangi bir konuda eğitim vermenin yanı sıra köpeklere istenilen davranışları kazandırmanın da en etkili yollarından biridir. Hayvan dostlarınızın olumlu davranışlar kazanması ve bunları devam ettirmesi amacıyla hazırlanan mama türü, her yaştan köpeğe verilebilir. Köpek ödül maması çeşitleri kuru mamalardan farklı formlarda üretilen lezzetli tatlara kadar geniş bir yelpaze ile Markamama’da satışa sunulur.

Köpek ödül mamaları, evcil dostunuzla aranızdaki iletişimi güçlendirmek ve birlikte geçirdiğiniz zamanı daha verimli ve daha eğlenceli kılmak adına kullanılan bir mama türüdür. Hayvan dostunuzun pozitif davranışlar sergilemesinin hemen sonrasında ödül maması verilmesi, yaptığı davranışın doğruluğunu anlamasını sağlar. Yavru ve yetişkin köpekler için ödül maması kullanımı beraberinde pek çok fayda getirir. Hayvan dostunuzun sindirim sistemine katkıda bulunan ödül mamaları, probiyotik ve probiyotik besin lifleri içerdiğinden bağırsakların desteklenmesini de sağlar.

Köpek Ödül Maması Çeşitleri

Köpeklerin komut almasında ve eğitilmesinde kullanılan köpek ödül mamaları, yavruluktan itibaren kullanılmaya başlanır. Ödül mamaları özellikle tuvalet eğitimi sırasında iyi sonuçlar verir. Eşsiz tatları ile köpeklerin motivasyonunu artıran ödül mamaları; marka, içerik, ağırlık ve ürün özellikleri gibi unsurlara bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Köpek ödül mamaları; bisküvi, tablet, kurutulmuş, stick, doğal et ve lezzet ödülü olmak üzere birbirinden ayrılır. Ödül mamalarının içeriğinde mineraller ve vitaminler bulunur. Farklı tatlarla zenginleştiren atıştırmalıklar, sert yapılarıyla öne çıkar. Ödül mamaları arasında en çok tercih edilen besinlerden biri olan atıştırmalıklar, köpek bisküvisi ya da kemik formunda hazırlanır. Ödül kemikleri, ağız ve diş sağlığının korunmasına katkı sağlar. Düşük kalorili lokmalık parçalardan oluşan köpek bisküvileri ise köpeklerin dişlerinde tartar birikimini azaltmaya yardımcı olur.

Doğal ürünler kullanılarak hazırlanan ödül mamaları kurutulmuş et olarak da hazırlanır. Kıtır kıtır atıştırmalıklar, evcil dostunuzun ilgisini çekmeyi başarır. Köpeklerin ağız sağlığı ve diş temizliği üzerinde oldukça etkili olan ödül mamaları, aynı zamanda besleyici özelliğiyle de öne çıkar. Köpeğinizin iştahla yiyebileceği ödül çubukları da zengin şekil çeşitliliğine sahiptir. Köpeğinizin kemirme ihtiyacını gideren ödül çubukları, sağlıklı diş ve diş eti oluşumu için en iyi köpek ödül mamasıdır. Dişlerde zamanla oluşan diş taşlarının ve plakların giderilmesine yardımcı olur. Çiğneme ürünleri, doğal yapısı ile evcil dostunuzun sindirim sistemini de rahatlatır. Eğitim sırasında cezbedici bir ödül olarak görülen çubuklar, sıkıca preslenmiş sert yapısı ile zevkli bir tüketim deneyimi sunar. Köpek ödül mamaları; kuzu etli, biftekli, tavuklu, balıklı, sığır etli, av hayvanlı, ciğerli, patatesli, sütlü ve vanilyalı zengin içeriğiyle köpeklerin bedensel gelişimini destekler.

Yavru Köpek Ödül Maması

Yavru köpek ödül maması, lezzet çeşitliliğiyle yavru köpeklerin beslenmesinde önem arz eder. Davranışlarda pozitif etki yaratmasıyla tercih sebebi olan yavru köpek ödül mamaları, eğitime küçük yaşlarda başlayan dostlarınız için ideal bir alternatif oluşturur. Yavru köpek mamaları, veteriner hekim tavsiyesiyle 3. aydan sonra verilmeye başlanır. Yumuşak kemik, çubuk, biftekli, kuzulu pirinçli, tavuklu ve mini kalp formundaki yavru köpek ödül mamaları, sağlık koşullarına uygun olarak üretilir. Yavru köpek maması çeşitlerinin öne çıkan özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Yavru köpek mamaları bağışıklık sistemini destekleyen kalsiyum ve antioksidanlar içerir.
 • Diş sağlığı ve kemik gelişimine katkı sağlar.
 • Glutensiz altnatifleri ile farklı gereksinimlere yanıt verir.
 • Diz kaslarının ve çene kemiklerinin gelişmesini sağlar.
 • Doğal ve düşük kalorilidir.
 • Evcil dostlarınızın gereksinim duydukları tüm besin maddelerini barındırır.

Köpeklerde Ödül Maması Kullanımı

Evcil dostunuzun eğitiminde çok önemli bir yere sahip olan ödül mamalarının kullanımını iyi bir şekilde ayarlamak, hızlı öğrenmelerine katkı sunar. Ödül mamalarının tat olarak dostunuzu cezbetmesi motivasyonunun sağlanması için gereklidir. Köpeğinizin davranışlarını olumlu yönde geliştirmek için ödül mamalarının seçimi ve kullanım şekli önemli bir husus teşkil eder. Köpek ödül mamaları piyasada farklı içeriklerde ve formlarda mevcuttur. Evcil dostunuz için en uygun ödül maması için birden fazla ödül maması denemesi yapmanız gerekir. Köpek ödül maması çeşitleri eşsiz lezzetlere sahip olsa da fazla miktarlarda verilmemesi tavsiye edilir. Fazla miktarda ödül maması kullanımı köpeklerde davranış bozukluğuna, obeziteye ve kilo sorunlarına neden olabilir. Eğitim amaçlı köpeğinize verdiğiniz ödül maması, birden kabusa dönüşebilir. Bundan dolayı köpek sahiplerinin ödül maması kullanımında ihtiyatlı davranması oldukça önemlidir. Veteriner hekiminize danışarak eğitim şekline, eğitim sıklığına ve eğitim çeşidine göre köpeğinize ödül maması verebilirsiniz.

Köpek Ödül Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil dostunuz için birçok farklı türde ve formda köpek ödül maması bulunur. Yüzlerce ürün arasından en iyi ve en ucuz köpek ödül maması çeşidini bulmanız zor olabilir. Evcil dostunuz için ödül maması seçerken besin değerlerine, yapay gıda boyası içermemesine ve kaliteli olmasına dikkat edebilirsiniz. Ödül maması seçiminden önce dostunuzun yaşını, gereksinimlerini ve günlük aktivite durumunu incelemek seçim esnasında size yardımcı olabilir. Aşağıda ödül maması seçiminde size yardımcı olabilecek tavsiyeleri bulabilirsiniz:

 • Köpeğiniz için en kaliteli ödül maması çeşidini belirlemek için öncelikle ürünlerin bileşenlerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Evcil dostunuzun yaşına ve kilosuna göre kalori gereksinimini belirleyebilirsiniz. Bu noktada ödül mamalarının üzerinde yer alan tablolar size rehberlik edebilir.
 • Köpekler, etobur canlılar arasında yer alır. Bundan dolayı et bazlı proteinlere gereksinim duyarlar. Bunun için ödül mamalarındaki protein kaynaklarını inceleyebilirsiniz.
 • Köpeğiniz için alacağınız ödül maması motivasyonunu etkilediğinden tat yoğunluğunun yerinde olduğundan emin olmanız gerekir.
 • Yavru köpeğiniz için ödül maması alıyorsanız, yumuşak yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Yavru köpek ödül maması, zengin besin değerlerine sahip olmalıdır.
 • Köpeğiniz yetişkin ise kilosuna, sağlık durumuna, çene yapısına ve boyutuna dikkat ederek seçim yapmalısınız.
 • Kuru yiyecekler, yaş mamalara kıyasla daha uzun raf ömrüne sahiptir. Bundan dolayı kuru ödül mamalara seçim aşamasında öncelik verebilirsiniz.
 • Köpek ödül maması markaları hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.
 • Sağlıklı ve kaliteli ödül mamalarından yana tercihinizi kullanabilirsiniz.
 • Ödül mamalarının nasıl tüketilmesi gerektiğini bilmiyorsanız bu konuya öncelik vermeniz ve daha sonrasında ödül maması tercihini yapmanız tavsiye edilir.

Bunların yanı sıra sadık dostunuz için ödül maması seçerken şu aşamaları da gerçekleştirebilirsiniz:

 • Evcil dostunuzun sevdiği aromaları ve tatları tespit edin.
 • Evcil dostunuzun sıklıkla tükettiği içerikleri araştırın.
 • Protein bazlı ödül mamalarını tercih edin.
 • Köpeğiniz için kaliteli ödül mamaları almaya özen gösterin.
 • Sağlıklı bir kullanım için mutlaka son kullanma tarihini kontrol edin.

Köpek Ödül Maması Fiyatları

Yavruluk dönemi dahil olmak üzere yaşamları boyunca can dostunuz için tablet, atıştırmalık, stick, kuru yiyecekler gibi farklı formlarda ödül mamaları üretilir. Köpek ödül maması çeşitleri, köpeğinizle daha uyumlu bir hayat sürmenize imkan tanır. Hem tuvalet eğitimi hem de gerekli durumlarda komut eğitimi için kullanılabilir. Özenle hazırlanan köpek ödül maması çeşitleri arasında farklı bütçelere hitap eden seçenekler bulunur. Tüm dünyada en iyi köpek ödül maması markaları, fiyat aralığı ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşır. Ödül mamaları kaliteli protein kaynakları, analitik bileşenler, bitkisel kökenli türevler, meyveler, mineraller, katı ve sıvı yağların yanı sıra vitaminler barındırır. Köpek ödül maması fiyatları da bu içeriklere göre farklılık gösterebilir.

Köpek ödül mamalarını tekli olarak satın alabileceğiz gibi çoklu paketler halinde de almak mümkündür. Uzun süreli kullanım fırsatı sağlayan çoklu ödül maması seçenekleri, uygun fiyatları değerlendirmenize de olanak tanır. Köpek ödül mamaları hem çeşit hem de sahip oldukları özellikler açısından farklıdır. Bundan dolayı köpek ödül maması çeşitlerinin fiyatı da farklılığa yol açar. Ödül mamalarının fiyatlandırılmasında kaç kilo ya da kaç gram olarak paketlendiği, çeşidi, markası ve içeriği gibi özellikler dikkate alınır. Köpek ödül bisküvisi ile ödül çubuklarının fiyatları formlarından dolayı farklıdır. Kuzu etinden hazırlanan köpek ödül çubuğu ile biftekli köpek ödül çubuğunun fiyatı maliyet farkından dolayı aynı olmayabilir. İçerik kadar ürünün gramajı da fiyatın değişmesinde oldukça önemlidir. Siz de köpeğinizin damak tadına hitap eden, besleyicilik oranı yüksek kaliteli ödül maması satın alırken bütçeniz doğrultusunda bir tercih yapabilirsiniz.

Sadık dostlarınızın severek tüketecekleri kıtır ödül mamalarını doğrudan güneş görmeyen kuru bir yerde saklamanız önerilirken, konserve ödül mamalarını buzdolabında saklamanız gerekir. Markamama en iyi markaların ürünlerini evcil dostlarınız için bir arada sunar. Ürün çeşitlerini inceleyerek sadık dostunuz için en uygun ödül mamasını kolayca belirleyebilir, hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.