sadsad x
asdasd
Toplam 109 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Köpek Oyuncakları

Köpek oyuncakları, patili dostların hem sahibiyle hem de yalnız başına kaldığı zamanlarda keyifli vakit geçirmesini sağlayan ürünlerdir. Sektörün öncü ve lider markaları tarafından özel olarak geliştirilen modeller, evcil hayvan sahiplerinin yaşamını kolaylaştıran pek çok alternatif sunar. Kaliteli ve sağlam materyaller kullanılarak üretilen köpek oyuncakları çeşitleri, patili dostların yaşına ve ırkına uygun özellikleriyle ön plana çıkar. Bu sayede bebek köpek oyuncakları başta olmak üzere yavru, genç ve yetişkin tüm dostlarınız için uygun tasarımı bulmanız mümkündür. Dayanıklı yapıya sahip ürünler, evcil hayvanların uzun süre keyifli vakitler geçirmesini sağlar. Ayrıca işlevsel formlarıyla da yavru ya da yetişkin dostlarınızın ilgisini fazlasıyla çeken ürünler, zihin ve beden gelişimine destek veren çeşitliliğe de sahiptir. Sevimli dostların sahibiyle olan bağının güçlenmesi konusunda aktif rol oynayan köpek oyuncakları, özellikle temel itaat ve ileri itaat eğitimlerinin de vazgeçilmezi olmayı başarır. Dostunuzun yaşı, ırkı ve cinsi ne olursa olsun, tüylü dostunuzun yapısına ve enerjisine en uygun köpek oyuncağı seçeneklerini bir araya getiren Markamama.com.tr sayesinde evcil dostunuzun eğlence, gelişim veya eğitim aktivitelerinin eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli ve Dayanıklı Köpek Oyuncağı Çeşitleri

Yeni nesil materyal teknolojilerinin uygulandığı köpek oyuncağı çeşitleri, yaşam alanlarını paylaştığınız can dostlarınız için oldukça kaliteli seçenekler sunar. Tüylü canlıların hem yalnız başına kaldıkları hem de sahibiyle birlikte geçirdikleri zamanlarda mutlu eden tasarımlar renk, tasarım, şekil, doku ve ebat yönlerinden oldukça geniş bir yelpazeye yayılır. Sentetik, plastik, keten ve kauçuk köpek oyuncakları seçenekleri maksimum dayanıklılığa sahip ürünler, uzun ömürlü formları sayesinde hem can dostlarınızı hem de sahiplerini memnun eder. Gerek yavru gerekse yetişkin dostlarınızın içgüdüsel davranışlarını tatmin eden modellerin yanı sıra oynarken keyif almalarına ve mutlu olmalarına yardımcı olan modeller mevcuttur.

Evcil köpek oyuncakları sayesinde sadık dostların bebeklik ile yavruluk dönemlerinde açığa ve daha sık görülen diş kaşıma, yalama, kemirme, çekiştirme gibi gereksinimleri rahatlıkla karşılanabilir. Aynı zamanda ödül olarak kullanılabilen köpek oyuncakları da mevcuttur. İçi boş olarak tasarlanan hazneli ürün alternatifleri arasında kauçuk top ya da hacıyatmaz şeklinde geliştirilen modeller de bulunur. İçerisindeki gizli bölmeye ödül maması veya kuru mama yerleştirmeye elverişli gerçekçi köpek oyuncakları, dostlarınızın evde bir başına kalması gereken zamanlarda kurtarıcı görevi görür. Ayrıca zihin gelişimini destekleyen hazneli tasarımlar, patili dostların hızlı beslenme alışkanlıklarının önüne geçilmesi konusunda oldukça etkilidir.

Zekâ Gelişimini Destekleyen Eğitici Köpek Oyuncağı Tasarımları

Zekâ gelişimine destek veren köpek oyuncakları, patili arkadaşınızın zihinsel kapasitesinin sınırlarını zorlayan interaksiyon geliştirme ürünleridir. Konfor alanınızı paylaştığınız evcil canlının ortalama 13 ila 20 yıllık yaşam süresini keyifle paylaşmak üzere hem zekâ hem de yetenek gelişimini destekleyen ürün türlerini tercih edebilirsiniz. Eşsiz sadakat örneği sergileyerek sahipleriyle sıkı bir bağ kuran dostlarınız, kendilerini seven ve bakımlarıyla bizzat ilgilenen kişiyle birlikte vakit geçirmeye bayılır. Sevimli arkadaşınızla bir aradayken oynayabileceğiniz zekâ oyunları ile patili dostunuzu eğitebilir, eğlendirebilir, ödüllendirebilir ve onu yorabilirsiniz.

Can dostları ile yaşam alanlarını paylaşan hayvanseverler için açıkça ifade etmek gerekirse dişi veya erkek köpek oyuncakları diye bir ayrım olmadığını belirtmekte yarar vardır. Ancak evcil hayvanınız için güvenilir ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmeniz durumunda bile hem boyut hem de nitelik açısından uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Her patili canlının kendine özel fiziksel yapısının ve karakteristik özelliğinin olduğu dikkate alındığında; patili canları eğlendiren, eğiten, yeteneklerini geliştiren, komut ve itaat algısını artıran, enerjisini atmasına yardımcı olan ürünlerin de farklı olduğu anlaşılır. Evinizin tüylü ve patili üyesi ile zihin yolculuğuna çıkmak isterseniz ara bul, ödüle ulaşma, sayılar, geometrik şekiller, meyve isimleri öğrenme gibi işlevsel özellikleri bulunan köpek oyuncakları ile pek çok egzersizi birlikte gerçekleştirmeniz mümkündür.

Eğlendirici Yavru Köpek Oyuncakları

Köpek oyuncakları sevimli dostların her türlü gereksinimlerine uygun seçenekler sunar. Özellikle küçüklük döneminde evcil dostunuzun ilgisini çeken ve onu oyalayan modeller, dostlarınızı mutlu ederek ev içerisinde daha huzurlu olmasını sağlar. Bebek ve yavru dostlarınız da sıklıkla karşılaşılan diş kaşıma davranışlarının yanı sıra kemirme alışkanlıklarının olduğu da görülür. Ayrıca çekiştirme aktivitelerini gerçekleştirmekten de büyük ölçüde zevk alan sevimli dostlarınız, yaşlarına ve ırklarına uygun özellikleri taşıyan köpek oyuncakları sayesinde oldukça eğlenceli vakitler geçirebilir. Minik dostunuz için özel olarak geliştirilen yuvarlak, elips, halka, ince uzun, kalın, tırtıklı, oluklu, ödül maması bölmeli ve köpek oyuncakları peluş tarzlarında tasarlanan ürünler arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Zararlı kimyasal içermeyen materyallerden üretilen kaliteli evcil köpek oyuncakları kolay kolay parçalanmayan özelliklere sahiptir. Standartları yüksek markalar tarafından tasarlanan kaliteli ürünlerin dayanıklılık potansiyeli daha fazladır. Et, tavuk, balık gibi dostlarınızın çok sevdiği besinlerin aroması ile tatlandırılan lastik kemirme ürünleri ise yavru dostlarınızın ilgisini çekerek, ev içerisindeki eşyaları kemirme risklerini azaltır. Ayrıca kemirme ya da çekiştirme faaliyetleri sırasında kopan küçük parçaların yutulmasının da dostunuzun sindirim sistemine zararı yoktur. Düdüklü, zilli ve konuşan mekanizmaları ile ön plana çıkan köpek oyuncakları ise patili arkadaşınızın keyifli vakit geçirmesi hususunda oldukça etkilidir.

Köpekler için Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Marka, kalite, tasarım, renk ve ebat bakımından birbirinden farklı yüzlerce çeşit olsa bile, sevimli dostlarınız için ürün seçimi oldukça önemli bir konudur. Sevimli dostlarınızın yavruluk, gençlik, yetişkinlik dönemlerindeki fiziksel gelişim süreci ırkına göre değişkenlik gösterir. Örnek vermek gerekirse Şivava ırkı bir patilinin bebekliği ile yetişkinliği arasındaki ağırlık farkı 0,5 ila 2,8 kg ve boyu 13 ila 23 cm aralığında seyreder. Alman çoban ırkının bebekliği ile yetişkinliği arasındaki kilo farkı ise erkek ve dişi cinslerde farklı şekillenir. Bu durumda Alman çoban ırkı 0,5 ila 0,75 kg arasında bir bebekken, büyüdüğünde 22 ila 40 kg aralığına ve 55 ila 65 cm yüksekliğe ulaşabilir. Bu nedenle yuvanızı paylaştığınız sevimli dostunuzun özelliklerine uygun köpek oyuncakları seçerken aşağıdaki unsurları dikkate alabilirsiniz.

- Yavruyken kemirme ve çiğneme yetişkin olduklarında ise güçlü çene yapısına sahip olabilen sevimli dostlarınızın sağlığı açısından hem kaliteli hem de dayanıklı malzemeden üretilen plastik köpek oyuncakları uygundur.

- Yavruluk dönemini tamamlayan ve belirli bir olgunluğa eren sevimli dostlar (2 ila 8 ay arası) için zekâ ve yetenek geliştiren yavru köpek için oyuncak türleri tercih edilebilir.

- Köpekler için oyuncak seçiminde, sahibiyle birlikte oynayabileceği ürün grubunda yer alan ipli ya da halatlı çekiştirme topları ile silikon veya plastik bileşenli frizbiler idealdir.

- Eşyaları ve objeleri çiğnemeye ve yutmaya oldukça meyilli olan yavru köpek oyuncakları hem sağlam malzemeden üretilen hem de zararlı kimyasallar içermeyen ürünler arasından seçilmelidir.

- Hareketli ve yorulmak bilmeyen yapılarıyla bilinen patili canların aktivite ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan at getir özellikli köpek oyuncakları, dostunuzun enerjisini atması için mükemmel bir seçenektir.

- Bebeklik ve yavruluk döneminde özellikle annesinden ve kardeşlerinden yeni ayrılan sevimli dostlarınızın, yalnızlık hissini paylaşmasına yardımcı olan kaliteli, köpekler için peluş oyuncak modellerini değerlendirebilirsiniz.

- Evde yalnız kalan köpekler için oyuncak seçiminde, sevimli dostunuzun evde yalnız başına kalma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Evde yalnız kalmasına alıştırmak üzere geliştirilen yalama pedlerine fıstık ezmesi veya krem peynir sürerek patili arkadaşınızın belirli bir süre oyalanmasını sağlayabilirsiniz.

- Genellikle yavruluk döneminde görülen hızlı yemek yeme alışkanlığının törpülenmesi ve evdeki eşyaların kemirilmemesini istediğiniz durumlarda, içerisine ödül maması ve kuru mama doldurabileceğiniz köpek oyuncakları önemli ölçüde yarar sağlar.

- Köpek Oyuncağı seçiminde bir diğer önemli nokta da sevimli dostunuzun karakterine uygun ürünlerin tercihidir. Sevimli dostlarınızın hepsi aynı ürüne karşı ilgili olacak diye bir durum maalesef yoktur. Bu nedenle her canlının seçimi farklı olabilir. Siz de sevimli dostunuzun en çok ilgisini çeken üründen yana tercih kullanabilirsiniz.

- Sevimli dostlarınızın ırk özelliklerini de göz ardı etmemeli ve seçimlerinizi bu yönde planlamalısınız. Güçlü çene yapısına sahip sevimli dostlarınız için daha dayanıklı ürünler seçebilirsiniz.

- Sevimli dostunuzun seveceği ürün modeline karar verdikten sonra, renk ve desen konusunda seçimlerinize geçebilirsiniz. Sevimli dostunuzun sevdiği ve ilgi duyduğu desen ve renkte ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

- Tüm bu unsurlara ek seçmiş olduğunuz köpek oyuncağının malzeme kalitesi de oldukça önemlidir. Sağlam şekilde tasarlanmış ürünleri tercih ederek, sevimli dostunuzun uzun süre ürün ile vakit geçirmesine olanak sunabilirsiniz.

- Siz de kaliteli ürünlere Markamama.com.tr adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Sevimli dostunuzun gelişimine kaliteli ürün ve çeşitlilik ile destek olabilirsiniz.

Evcil Köpek Oyuncakları Fiyatları

Köpek oyuncakları fiyat seçenekleri her ihtiyaca, zevke ve bütçeye uygun alternatifler sunar. Bu sayede evcil hayvan sahipleri hem sevimli dostlarının gereksinimlerine hem de kendi ekonomik beklentilerine hitap eden tercihler yapabilir. Kalite ve güvenilirlik standartlarını, daima yüksek seviyede tutan üreticiler, sadık dostlarına uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşatmayı arzu eden kullanıcıları memnun etmeyi hedefler. Bu nedenle gerek mühendislik ve materyal kalitesinin gerekse üretimde kullanılan yenilikçi teknolojilerin ileri seviyede olması konusunda yüksek hassasiyet gösterirler. Bu nedenledir ki köpek oyuncakları fiyatları şekillenirken etkili olan en önemli hususlardan biri, ürünün markasıdır.

Yavru dostlarınız için tasarlanan ürünler ile yetişkin dostlarınız için tasarlanan ürünlere göre hem tasarım hem de ebat yönünden minimalist oldukları için ekonomik skalada seyreder. Küçük köpek oyuncakları, imalatında kullanılan malzeme kalitesinin yanı sıra işlevsel özelliklerinin bulunması da fiyat unsuruna etki eder. Dünyaca ünlü seçkin markaların kaliteli ve işlevsel ürünlerini bir araya getiren Markamama, evcil hayvan sahiplerinin sevimli dostlarıyla olan bağlarını güçlendirmeyi hedefler. Ayrıca eğlenceli ve dayanıklı yapılarıyla öne çıkan köpek oyuncakları, patili dostunuzun evde yalnız başına kalması gereken zamanları, daha keyifli geçirmesine olanak tanır. Güvenilir ve kaliteli ürün yelpazesi ile Markamama.com.tr web sitesi sayesinde, sevimli dostunuzun hem yaşına ve ırkına hem de fiziksel ve karakteristik özelliklerine uygun olan tasarımı seçebilirsiniz.

Köpek Oyuncakları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

Sevimli dostlarınızın gelişim aşamasında bu ürünler oldukça faydalıdır. Yavru dostlarınız 3 aylık olduklarında diş çıkarma dönemine girerler. Bu dönemde kaşıntı ve ağrı hissedebilirler. Uygun ürün seçimleri ile bu dönemi sorunsuz atlatmasına olanak sağlayabilirsiniz. Ağız sağlığı için bu oldukça önemlidir. Ayrıca yavru dostunuzun içgüdülerinin gelişmesine olanak sağlar.

Köpek oyuncakları, sadece keyifli vakit geçirmesine olanak sağlamakla kalmaz, ayrıca yetişkin sevimli dostlarınız için egzersiz imkânı da sunar. Sevimli dostunuz egzersiz yaparken keyifli zaman da geçirir. Bu durum aranızda olan bağı güçlendirir.

Köpek Oyuncakları Nasıl Olmalıdır?

Sevimli dostlarınız için seçmeyi planladığınız ürünler, sevimli dostunuzun fiziksel ve zihinsel sağlığını destekleme konusunda oldukça etkilidir. Bu nedenle seçimlerin oldukça önemlidir. Seçim yaparken aşağıdaki durumları göz önünde bulundurabilirsiniz.

-Sevimli dostunuz için köpek oyuncağı seçerken, dayanıklılık oldukça önemlidir. Dayanıklı malzemelerden tasarlanan ürünler, uzun kullanım olanağı sunar.

-Seçmiş olduğunuz köpek oyuncağının, güvenlik standartlarına uygun olması gerekmektedir. Sevimli dostunuzun oyun sırasında yutamayacağı boyutlarda olması oldukça önemlidir. Köpek oyuncağı seçimlerinizin küçük parçalar içermemesi ve toksik maddelerden üretilmemiş olmasına özen göstermelisiniz.

-Seçmiş olduğunuz köpek oyuncağının, sevimli dostunuzun zekâ seviyesini geliştiren özelliklere sahip olması önemlidir. Siz de seçim yaparken, seçmiş olduğunuz ürünün, sevimli dostunuzun problem çözme yeteneklerini geliştiren özelliklere sahip olmasına dikkat edebilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Nasıl Yıkanır?

Sevimli dostunuz için seçmiş olduğunuz ürünlerin yıkanabilir olması sağlık açısından oldukça önemlidir. Köpek oyuncaklarını yıkama aşaması şu şekildedir;

- Seçmiş olduğunuz köpek ürünün, yıkama talimatlarına uygun şekilde temizlemelisiniz. Plastik ve kauçuk gibi malzemelerden üretilen ürünlerin bulaşık makinesinde yıkamaya uygunluğunu araştırmalısınız. Uygun ise küçük dostunuzun sağlığını tehlikeye atmayan bir ürün ile yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

- Doku ve özellik olarak bez ve peluş olan ürünleri, sıcak su ve sabun yardımı ile yıkayabilirsiniz. Bakteri üretiminin önüne geçebilmek için iyice kuruduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.

- Yıkama talimatlarına uygun şekilde elde veya makinede temizliğini sağlayabilirsiniz.

Köpek Oyuncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

- Köpek oyuncağı seçerken boyutuna dikkat etmelisiniz. Seçmiş olduğunuz ürünün boyutunun, sevimli dostunuzun kullanımına uygun boyutlarda olması gerekir.

- Sevimli dostunuz için ürün seçerken malzeme yapısı da oldukça önemlidir. Öncelikle sevimli dostunuz için toksik etkisi olmayan malzemeden üretilmiş ürünler tercih etmelisiniz. Sevimli dostunuzun kullanım sırasında parçalanmayan dayanıklı ürünler seçmelisiniz. Bu şekilde yutma gibi olumsuz durumların önlemini alabilirsiniz.

- Bir başka önemli nokta da seçmiş olduğunuz ürünün işlevidir. Sevimli dostunuz için tercih ettiğiniz ürünün, enerjini atmasına ve zihinsel olarak uyarılmasına katkıda bulunan ürünlerden yana seçim yapmalısınız. Farklı işlev ve özelliklere sahip ürünler arasından sevimli dostunuz için en uygun ürünü Markamama.com.tr adresinden bulabilirsiniz.

Köpekler Hangi Oyuncakları Sever?

Sevimli dostlarınız bireyseldir. Bu nedenle köpek oyuncağı seçimleri de farklılık gösterebilir. Genel olarak sevimli dostlarınızın sevdiği ürünler aşağıdaki gibidir;

- Sevimli dostlarınız içgüdüsel olarak çiğneme özelliği bulunan ürünleri sever.  Kauçuk malzemeden üretilen kemikler, diş sağlığını destekleyen oyuncaklar ve halatları, hayır demeyecekleri ürün grubundadır.

- Sevimli dostlarınızın dikkatini çeken bir başka ürün grubu da fırlatmalı köpek oyuncaklarıdır. Toplar, frizbiler sevimli dostlarınızın koşma ve yakalama içgüdülerini teşvik eder. Beraber eğlenceli vakit geçirirken aynı zaman da egzersiz yapmasına da olanak sağlar.

- İçerisine ödül maması koyulabilen köpek oyuncağı modelleri de tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Sevimli dostlarınız bu ürünler ile oynarken, zihinsel gelişimi desteklenir. Aynı zamanda ödül maması sayesinde oyunlar daha zevkli ve lezzetli geçebilir.

Köpek Oyuncağı Renkleri Nelerdir?

Köpek oyuncakları renkleri, sevimli dostlarınızın görme fonksiyonları göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Bilindiği üzere sevimli dostlarınız. Kırmızı ve yeşili ayırt etmekte sorun yaşarlar. Bu iki rengi gri olarak algılarlar. Bu nedenle seçimlerinizi bu yönde planlayabilirsiniz.

- Sevimli dostlarınız için mavi renge sahip köpek oyuncağı tercih edebilirsiniz. Bu renk grubundaki ürünler sevimli dostunuzun oldukça dikkatini çekebilir.

- Köpek oyuncağı seçiminde sıklıkla tercih edebileceğiniz bir başka renk tonu da sarıdır. Sarı renk, sevimli dostunuzun kolayca görebileceği bir renk tonudur. Bu nedenle bu renge sahip ürünleri tercih ederek, sevimli dostunuzun dikkatini çekebilirsiniz.

Sağlıklı Köpek Oyuncağı Çeşitleri Nelerdir?

Sağlıklı köpek oyuncağı, sevimli dostunuzun hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini destekleyen ürünler için kullanılır. İşte bu ürünler şu şekildedir;

Dental Köpek Oyuncakları: Bu ürün grubundaki ürünler, sevimli dostunuzun diş sağlığı destekler. Diş etlerine etki ederek plak oluşumunu engeller. Ayrıca diş çıkarma dönemlerinde iyi bir kaşıyıcıdır.

Zekâ Köpek Oyuncakları: Bu gruba ait ürünler, sevimli dostunuzun zihinsel uyarılmasını sağlar. Sevimli dostunuzun problem çözme yeteneğini geliştirerek uzun süre oyunda kalmasına olanak sunar.

Egzersiz Köpek Oyuncakları: Bu ürün grubu sevimli dostunuzun, oynarken enerjisini atıp egzersiz yapmasına olanak sağlar. Sağlıklı yaş almasında oldukça önemlidir. Enerjisini doğru oranda atan dostunuz daha mutlu ve huzurlu olur.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.