sadsad x
asdasd
Toplam 114 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Köpek Tasmaları

Tasma, her köpek sahibinin edinmesi gereken temel malzemeler arasında bulunur. Köpek tasmaları ilk kullanılmaya başlandığında sevimli dostlarınızın buna alışması biraz zaman alabilir. Özellikle ilk kez köpek sahibi oluyorsanız bu süreci sabırlı bir şekilde yönetmelisiniz. İlk olarak sevimli dostunuzun tasmayı ikinizi birbirine bağladığını öğrenmesi gerekir. Belirli bir süre sonra köpekler, tasmayı yürüyüşe çıkmak gibi keyifli şeylerle ilişkilendirerek benimser. Bununla beraber sevimli dostunuza tasma takarak yaşanabilecek kazaların önüne geçebilirsiniz. Tasma, köpeğinizin trafikteki arabalara atlamasını engeller ya da yolun ortasında başıboş dolaşarak yayalarla yaşayabileceği kazalara karşı onları korur. Bununla beraber tüylü dostlarınızın bir anda ortadan kaybolmasını da engeller. Markamama bünyesinde aralarından seçim yapabileceğiniz birbirinden farklı özelliklere sahip pek çok model bulunur. Köpek tasmaları fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz özelliklere sahip olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Köpek Tasması Modelleri

Köpek tasma çeşitleri incelendiğinde birbirinden farklı özelliklere sahip olan çok fazla alternatif olduğu görülebilir. Her model, kullanıcılarına farklı avantajlar sunarak günlük hayatınızı kolaylaştırır. Köpek tasması modelleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Boyun tasması olarak da nitelendirilen modeller, günlük yürüyüş ya da temel eğitim için kullanılan en yaygın modeller arasında bulunur. Çoğunlukla naylon ya da deri gibi malzemelerden üretilir. Kauçukla kıyaslandığında bu malzemeler, tasmaların daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Bu ürünlerin ucunda genellikle köpeğinizin tasmasına takabileceğiniz bir klips ve elde rahatlıkla tutmanıza yardımcı olan bir halka yer alır.
 • Otomatik köpek tasması, günlük hayatınıza pratiklik kazandırabilir. Bir mekanizmadan oluşan ürünler, içerisinde çeşitli uzunluklarda bant ya da kordon içerir. Tasmaları dilediğiniz uzunluğa geldikten sonra kilitleyebilirsiniz. Tuşlu bir sisteme sahip olan ürünler, ipi uzatma ya da sabitleme işlemlerini pratik bir şekilde gerçekleştirmenize imkan tanır. Bununla beraber bu ürünleri kullanırken bir gözünüzün sevimli dostunuzun üzerinde olmasında fayda vardır. Yanlış hareketler sonucunda tasma dolanabilir ya da köpeğiniz tehlikeli bir duruma girebilir.
 • Zincir boyun tasma modelleri, çoğunlukla her nesneyi çiğnemeye meyilli olan köpekler için tercih edilir. Farklı kalınlık ya da uzunluklarda mevcut olduğu için her köpek için uygundur.
 • Sağlam ve özel bir polyester malzemeden üretilen tracking kayışı, su geçirmez yapısıyla öne çıkar. Böylece köpeklerinizi yağışlı havalarda bile rahatlıkla gezdirmenizi mümkün hale getirir. Birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olan tracking kayışları, sevimli dostlarına hareketli parçalar giydirmek isteyen kişilere hitap eder.
 • Köpek tasma modelleri arasında tek bir uçtan iki farklı köpeği bağlayabileceğiniz parçalara sahip olan ürünler de bulunur. İki tane köpeğiniz varsa ve tek seferde ikisini de yürüyüşe çıkartmak istiyorsanız iki köpek gezdirme tasması modelleri size hitap edebilir.
 • Köpek göğüs tasması da sıklıkla tercih edilen alternatifler arasında bulunur. Bu tasmaların köpekler için daha rahat olduğu ve sevimli dostlarınızın onlara uyum sağlamasının daha kolay olduğu düşünülür.
 • 5 metre ya da 10 metre gibi çeşitli uzunluklara sahip olan bahçe bağlama halatları da tasmalar içinde önemli bir yere sahiptir.

Birbirinden farklı renk ve tasarıma sahip olan köpek tasması çeşitleri, herkesin aradığını kısa süre içinde bulmasını kolaylaştırır. Markamama’daki seçenekleri inceleyerek istediğinize hemen ulaşabilirsiniz.

Köpek Tasması Nasıl Seçilir?

Köpek tasması seçmeden önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Köpeğinizin kilosu, bu kriterler içinde önemlidir. Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin S ya da M gibi çeşitli bedenlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Evcil hayvanınızın kilosunu dikkate alarak seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki listeden tasma modellerinin hangi köpeklere uygun olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Naylon ya da kumaştan üretilen boyun tasmaları genellikle büyük köpekler için idealdir. Bununla beraber çiğnemelere karşı dayanıklı olduğu için tasmasını kemiren evcil hayvanlar için de uygundur.
 • Köpeğinizin tasmasını bırakmadan sizden uzaklaşmasına izin vermek istiyorsanız otomatik köpek tasması modellerine göz atmanız gerekir. Bununla beraber otomatik olanları köpeğiniz tasma kullanmaya alıştıktan sonra kullanmanız önerilir. Aksi takdirde köpeğiniz tasmayı çekmesine izin verdiğinizi düşünerek otoritenizi sarsabilir.
 • Zincir boyun tasmalarını kullanırken köpeklerinize dikkat etmeniz gerekir. Tüylü dostunuz tasmanın çiğnenebilir bir yapıda olmadığını algılamazsa dişlerinde hasara neden olabilir.
 • Evcil hayvanınızla sabahları koşuya çıkmak ya da hareketli aktiviteleri birlikte yapmak istiyorsanız tracking kayışı edinebilirsiniz. Dayanıklı ve sağlam yapısıyla öne çıkan ürünler, kolay temizlenebildiği için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ormanlık yerlerde köpeğinizle sıklıkla vakit geçiriyorsanız kolay temizlenebilir yapısıyla tracking kayışı size hitap edebilir.
 • Köpek göğüs tasması, evcil hayvanlarınızın üzerinde daha fazla kontrol elde etmenize yardımcı olabilir. Yürüyüş yaparken sürekli sizi çekmeye çalışan bir köpeğiniz varsa göğsü saran modeller ile onu daha kolay bir şekilde eğitebilirsiniz.
 • Köpeklerinizi geceleri bahçede bırakıyorsanız ve güvenlikleri hakkında endişe duyuyorsanız bahçe bağlama halatlarına göz atabilirsiniz. Farklı uzunlukta olan ürünler, sağlam yapılarıyla öne çıkar. Bu ürünleri köpeklerin parçalaması oldukça zordur.
 • Köpeğin ağzını da bağlamanıza imkan tanıyan ürünler, uzman köpek eğitim tasması olarak nitelendirilir. Köpekler üzerinde sakinleştirici bir etkiye de sahip olan ürünler, genellikle eğitim amaçlı kullanılır.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra Markamama’daki en iyi köpek tasmaları arasından seçim yapabilir, istediğiniz özelliklere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Köpek Tasması Nasıl Takılır?

Köpek tasması seçimi yaptıktan sonra sırada onları köpeklerinize takmanız gelir. Her ne kadar zorlu bir süreç gibi gözükse de sevimli dostlarınıza kısa süre içinde tasma takabilirsiniz. Boyun tasması takacaksanız, ilk önce evcil hayvanınızın dikkatini dağıtmanız gerekir.

Köpeğinizin bir noktaya odaklanmasını sağladıktan sonra hızlı bir şekilde tasmayı takabilirsiniz. Boyun tasmasını taktıktan sonra çoğu diğer modeli ucunda bulunan klipsle boynundaki parçaya bağlayarak kullanabilirsiniz. Bununla beraber köpek boyun tasmasını takmanız biraz daha zor olabilir.

Tasmayı köpeklerinizin ayaklarından geçirdikten sonra sırt bölgesinde sabitleştirmeniz gerekir. Sabitleştirme işlemini de kısa süre içinde gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde köpeğiniz kendini kısıtlanmış hissedeceğinden dolayı sizden kaçabilir. Markamama’daki birbirinden uygun köpek malzemeleri ve fiyatlarını ve sayısız seçenek arasında istediğinizi kısa sürede bulabilirsiniz.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.