sadsad x
asdasd
Köpekler İçin Barf Diyeti Nedir?
03 Ekim 2022

Köpekler İçin Barf Diyeti Nedir?

İnsan hayatında ve hayvanların yaşamında beslenmenin yeri büyüktür.  Her canlının sağlıklı bir biçimde yetişmesi için yeterli besini alması gerekmektedir.  Yavru köpeklerinde sağlıklı bir yavruluk dönemi geçirmesi yetişkinlik dönemlerini etkilediği için sağlıklı bir bakıma ve beslenmeye ihtiyaç duyarlar.  Evinize yeni bir üyenin katılması eminiz ki sizi çok mutlu edecektir, ancak büyük bir sorumluluk yüklendiğinizi de belirtmeliyiz.

Daha önce Barf diyeti hakkında hiçbir şey duymamış olabilirsiniz.  Bu yazımızda yavru köpekler için Barf diyetinin uygun olup olmadığını açıklayacağız.  Barf kelimesinin açılımı şu şekildedir; Biyolojik olarak uygun çiğ gıdadır. Çiğ gıdaya dayalı bir beslenme düzeni olan bu diyette her köpeğin ihtiyacına göre özel olarak ayarlanır.

Yavru köpekler için barf diyetinin uygun olup olmadığı hep tartışılan bir konu olmuştur. Normal şartlarda sütten ayrılan köpekler doğal ortamlarında kendi besinlerini bulmak zorundalar.  Köpeklerin evcilleştirilmesiyle birlikte avcılık güdüleri körelmeye başlamış, hazır besinleri tüketmeye alışmışlardır. Uygun olarak hazırlanan bir barf diyetinin küçük yavru köpeklere fayda sağlayabileceğini söyleyebiliriz.  Şunu unutmamalıyız ki yavru köpekler yetişkinlere kıyasla daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyarlar.

Bu aşamada köpeğinizin ihtiyacı olan yağ ve proteinleri kontrol etmeli, kas-iskelet sistemlerinde sorun çıkmaması için özenle hazırlanmalıdır. Yavru köpeğinize çiğ besin verip vermeme kararını veterinerinize danışarak almanız en akıllı çözümdür…

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.