sadsad x
asdasd
Madde Madde Köpeğe Banyo Yaptırmak
08 Ağustos 2022

Madde Madde Köpeğe Banyo Yaptırmak

Madde Madde Köpeğe Banyo Yaptırmak
Öncelikle banyosu için gereken bütün malzemeleri hazırladığınızdan emin olun. Başlamadan önce yapmanız gerenken ilk şey, banyo yada odanın kapısını kapamak olsun. Her ihtimale karşı, köpeğiniz banyodan yada odadan kaçabilir.
1.     Madde: 
Köpeğinizi Fırçalayın herzaman köpeğinize banyo yaptırmadan önce onu mutlaka fırçalayın. Böylece, cansız ve kopmuş, düğümlenmiş ve keçelenmiş tüylerden kurtulmuş olursunuz. Tüyleri karmakarışıkken köpeği yıkamak herşeyi daha da kötü yapar.
2.     Madde: 
Köpeğinizin her iki kulağına pamuk taktıktan sonra, köpeğinizin banyo küvetine girmesini sağlayın.
3.     Madde: 
Suyu Açın ve köpeğinizi önden arkaya doğru alt kısmını ılık su ile ıslatın. Kafasını hemen ıslatmayın çünkü kafası ıslanmadığı sürece silkelenmeye yeltenmeyecektir. Ayrıca banyo süresince silkelenmesini önlemek için boynundaki tüylerden ya da ağzından tutar iseniz silkelenmesinin önüne geçmiş olursunuz.
4.     Madde: 
Şampuanlama sırasında olabildiğince az miktarda şampuan kullanın, böylece durulamayı daha kolay yapabilirsiniz. Şampuanın iyi köpürmesi için boyundan başlamanız en iyi yöntemdir ve kuyruğuna doğru ilerleyiniz. Şampuanı vücuduna yayarken tüylerinin uzama yönüne doğru ovalayınız. Karnı, koltuk altı, kasıkları ve parmak aralarını unutun.Eğer köpeğinizin tüyleri uzunsa, şampuanı sürerken ovmak yerine tüylerini sıkarak ve baskı yaparak şampuanı sürün. Diğer türlü köpeğinizin tüyleri düğümlenebilir.
5.     Madde: 
Durulayın ve gerekliyse tekrarlayın şampuan gidene kadar iyice durulayın. Herhangi bir pisliğin tüylerinin arasında kalmamasına dikkat edin, ellerinizi üzerinde gezdirin. Eğer bir pislik kalmış ise bunu sade su ile durulayın. Banyosu bittikten sonra şampuanlama köpeğinizin cildini tahriş eder. Fakat köpeğinizin belirli bölgeleri özellikle kirli ve kokuyorsa sadece o bölgeyi tekrar şampuanlayıp durulayabilirsiniz.
6.     Madde: 
köpeğinizin yüzünü en son sıkayın Köpeğinizin kafasını dikkatlice ıslatın ve ya kendi parmaklarınızla ya da yıkama beziyle köpeğinizin ağzını, burnunu ve kulaklarını güzelcene yıkayın. Şampuanı gözlerinden uzak tutun. Sonra heryerini en baştan en arkaya kadar yıkayıp durulayın ve hiçbiryerinde sabun ve kir kalmamasına dikkat edin.
7.     Madde: 
Silkelenmesi için hazırlayın ve sonra kurulayın. Köpeğinizin kulaklarında bulunan pamukları çıkarın. Havluyu alın ve köpeğinizin arkasında durun, silkelenmesine izin verin. Eğer silkelenmiyor ve olduğu yerde sabit kalıyorsa, köpeğinizin kulağına üfleyerek silkelenmesini sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin kuruması için mümkün olduğunca havlu kullanın. Eğer tüyleri uzunsa, tüylerinin düğümlenmesini önlemek için okşayarak kurulayınız, hiç bir şekilde ovalamayın. Köpeğiniz yıkandıktan sonra, çılgın olabilir ve yerde yuvarlanmak isteyebilir, bu nedenle tamamen kurumadan dışarıya çıkarmayın.
Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.