sadsad x
asdasd
Beyaz Kedi Cinsleri Nelerdir?
11 Haziran 2024

Beyaz Kedi Cinsleri Nelerdir?

Beyaz kedi cinsinin, insanları büyüleyici bir yanı vardır. Bembeyaz kedi cinsi, birçok farklı ırkta ortaya çıkmaktadır. Bazı kediler tamamen beyaz renge sahip olurken bazı kediler farklı renk notaları ile karşınıza çıkabilir.

Kedilerin, dış görünüşü kadar önemli olan bir konu da bakımıdır. Titizlik ve özveri gerektiren bir süreçtir. Sağlıklı bir ömür için bakımı ve beslenmesi oldukça önemlidir. Siz de kediniz için uygun ortam ve şartları oluşturmalısınız. Kedinizin, mama ve su kabının temiz olmasına önem vermelisiniz. Uygun içeriğe sahip kedi maması  kullanmalısınız. Ayrıca minik beyaz kediniz için uygun kedi tuvaletleri  seçerek sürecin daha sağlıklı ilerlemesine olanak sağlayabilirsiniz.

Yazımızda tamamen beyaz kedi cinslerine ve kısmen beyaz renge sahip olan kedilere sizler için kısaca değinmek istiyoruz.

Beyaz Yavru Kedi Cinsleri

Yavru beyaz kediler, sayıca çok azdır. Aslında beyaz kedi cinsleri diye bir tür yoktur. Farklı ırklarda saf beyaz renge sahip olan küçük dostlarınız vardır. Sayıca az oldukları için ilgi odağı olma konusunda oldukça iyidirler.

Beyaz Tüylü Kedi Cinsleri

Beyaz kedi cinsleri denildiğinde, British Shorthair, saf beyaz renkte dahil farklı renk tonları ile karşınıza çıkmaktadır. British beyaz kedi cinsleri, eşsiz dokusu ve zarafeti ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Göz rengi üç çeşittir. Mavi, bakır ve altın rengi tonlarında karşınıza çıkabilirler. Bu kediler genellikle sakin ve sevgi dolu bir mizaca sahiptir.

Beyaz uzun tüylü kedi cinslerine karşı ilginiz var ise aradığınız kedi, British Longhair’dir. Uzun ipeksi tüy yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İlgi odağı olmayı seven bu kediler, sizinle vakit geçirmekten son derece mutlu olurlar.

Siz de yeşil gözlü beyaz kedi cinslerine karşı ilgiliyseniz. Maine Coon sizin için son derece büyüleyici olabilir. Bu kedi cinsi, sosyal ve nazik yapıları ile tanınmaktadır. Farklı renk kombinasyonları ile de karşınıza çıkmaktadır.

Rus beyazı, beyaz kedi cinsleri içinde saf beyaz renge sahiptir. Güzel huyu ile dikkatleri üzerine çeken bu kedi ırkı, insanlar ile dostluk kurmaktan çok hoşlanır.

Beyaz kedi cinsleri konulu içeriğimize, Türk Angorasını ekleyerek devam edelim. Bu zarif kedinin, ipek gibi tüyleri mevcuttur. Saf beyaz renginin yanı sıra farklı renk kombinasyonları ile de karşınıza çıkabilir. Bu kedi cinsi, enerjik yapısı, eğlenceli mizacı ve arkadaş canlısı olma özelliği ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştır.

Küçük beyaz kediler denildiği zaman akla gelen, Devon Rex cinsidir. Peri masalını andıran elf benzeri özelliklere sahiptir. Kürkü kısa, yumuşak ve dalgalıdır. Saf beyaz dahil olmak üzere farklı renk kombinasyonları mevcuttur. İnsan ilişkilerinde oldukça iyi olan bu tür, yakın bağ kurma konusunda da iyidir.

Kısa tüylü beyaz kedi cinslerinde akla gelen ilk isim, American Shorthair’lerdir. Kısa, kalın ve sert hava koşullarına dayanıklı kürklere sahiptirler. Bu kedi cinsi, saf beyaz renk ve farklı renk kombinasyonları ile de karşınıza çıkabilmektedir. Bu kedi cinsi sevdiklerine karşı oldukça ilgili, arkadaş canlısı, sadık ve şefkatlidir.

Beyaz kedi cinsinde isminden söz ettiren bir başka sevimli canlıda, Van kedisidir. Bu kedi güzelliği ile dünyada tanınmış ve benimsenmiştir. Farklı göz renkleri, atletik yapısı ve sevecenliği ile bilinir. Siz de ipeksi beyaz kürke sahip bir kedi arayışı içindeyseniz, tercih edebileceğiniz en popüler kedilerden biridir.

Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.