sadsad x
asdasd
Toplam 89 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3

Köpek Tasmaları

Köpek tasması, sevimli dost sahiplerinin, evcil hayvanlarını güvende tutabilmesi ve kontrol edebilmesi için gerekli olan ürünlerin başında gelir. Dostunuzu güvende tutmak için kritik önem taşır.  Bu aşamada sizin seçimleriniz oldukça önemlidir. Dostunuzun güvenliği kadar önemli olan bir konuda rahatlığıdır. Seçmiş olduğunuz ürünlerin, sevimli dostunuzun ihtiyaçlarını karşılıyor olması gerekmektedir. Bu ihtiyaçları karşılarken aynı zamanda rahat ve sağlık açısından risk taşımaması de son derece önemlidir. Siz de sevimli dostunuz için en kaliteli ürün çeşitlerine, Markamama.com.tr güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Sizler içeriğimizde köpek tasması çeşitlerine ve işlevlerine kısaca değineceğiz. Dilerseniz içeriğimize başlayalım.

Köpek Tasması Modelleri

Bu ürün grubu, sizlere çok farklı özelliklerde fazlaca ürün sunmaktadır. Siz bu ürünler arasından dostunuzun ihtiyaçlarına uygun ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca farklı model ve renklerdeki ürünler sayesinde, dostunuzun karakterine uygun en şık ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Sizler için yazımızın devamında ürün modellerine ve özelliklerine değineceğiz.

Yavru Köpek Tasması

Yavru köpek tasması, küçük yavrularınız için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler, genellikle küçük dostunuzun boyun yapısına uygun yumuşak malzemelerden üretilmiştir. Kullanılan malzeme özelliğine bağlı, dostunuzun cildinde alerjik etkilere neden olmadan kullanım olanağı sunar. Ayarlanabilir özellikleri sayesinde, küçük dostunuz büyüdükçe boyun yapısına göre ayarlayabilirsiniz. Bu ürünler, küçük dostunuzun ilk yürüyüşünde ve eğitimlerde güvenliği sağlamak için idealdir.

Köpek Pire Tasması

Köpek pire tasması modelleri, dostunuzu pirelerden korumak için ideal bir seçimdir. Bu ürünler, pireleri uzak tutmaya yarayan maddeler içerir. Bu ürünler, genellikle birkaç ay etkilidir. Bu süreçte dostunuzun, pirelerden arınmasına olanak sağlar. Özellikle pirelerin çok sık görüldüğü yaz aylarında oldukça etkilidir. Bu gibi ürünleri, veteriner hekiminizden onay almadan kullanmamalısınız.

İsimli Köpek Tasması

Köpek tasması isimli modeller sayesinde, dostunuzun ismini ve iletişim bilgilerinizi yazdırabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde dostunuzun kaybolmasını engelleyebilirsiniz. İsimli ürünler, çeşitli renk ve modellerde kullanımınıza sunulmuştur. Siz de bu modeller arasından, dostunuza en uygun ürünü seçebilirsiniz. Dostunuzun güvenli kalması için oldukça uygundur.

Köpek Havlama Tasması

Köpek havlama tasmaları, dostunuzun aşırı havlamasını kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu ürünler, dostunuz havladığında titreşim yayarlar. Bu şekilde doğru kullanıldığında, sevimli dostunuzun istenmeyen havlama davranışları ortadan kalkar. Bu ürünlerin kullanımında dikkatli ve bilinçli olmanızda fayda vardır.

Kangal Köpek Tasması

Köpek tasması kangal cinsi dostunuz için ideal seçenekler sunar. Özellikle kangal cinsi gibi büyük ırklar için özel olarak tasarlanan modeller mevcuttur. Bu ürünler, sevimli dostunuzun gücüne karşılık verecek dayanıklılığa sahiptir. Genellikle kalın ve geniş yapılıdır. Bu nedenle dostunuza zarar vermeden kullanma olanağı sunar.

Köpek Tasması Zincir

Köpek tasması zincirli modellerle de karşınıza çıkmaktadır. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan bu kategori sayesinde, sevimli dostlarınız için en ideal ve kullanışlı ürünlere, kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zincir köpek tasması, eğitim amaçlıdır. Bu ürünler, özellikle temel itaat eğitimleri için idealdir. Doğru ve etkili kullanımı son derece önemlidir. Yoksa dostunuza zarar verebilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.

Köpek Tasması Dikenli

Dikenli köpek tasması modelleri, genellikle dostunuzun çekme davranışını engellemek amacı ile kullanılır. Bu ürünler, kullanım sırasında sevimli dostunuzun boynuna baskı uygulayarak, çekme davranışını durdurmaya yardımcı olur. Ancak bu ürünler, dikkatli ve bilinçli şekilde kullanılmalıdır. Aksi taktirde sevimli dostunuzun yaralanmasına neden olabilir. Ayrıca bu ürünleri uzun süre kullanmamalı sadece eğitim sırasında kullanmalısınız.  Bu ürünleri, uzman eğitmen gözetiminde kullanmanız, sürecin daha sağlıklı ilerlemesine olanak sunar.

Büyük Irk Köpek Gövde Tasması

Büyük ırk köpek gövde tasması modelleri, dostunuzun gövdesini sararak daha fazla kontrol imkânı sunan ürünlerdir. Bu modeller sayesinde, özellikle büyük ve güçlü dostlarınızı daha kontrollü şekilde yönlendirebilirsiniz. Bu modelleri yürüyüş ve eğitimler sırasında kullanabilirsiniz.

Deri Köpek Tasması

Deri köpek tasmaları, dayanıklı malzemeleri ve şıklıkları ile göze hitap eden ürünlerdir. Bu ürünler, dostunuzun boynuna zarar vermeden uzun kullanım olanaklarından faydalanmanıza imkân sunar. Dostunuzun cildine zarar vermez ve uzun süre kullanım olanağı sunar.

Çivili Köpek Tasması

Bu ürünler, sevimli dostunuzun çekme davranışını engellemek için kullanılmaktadır. Özel kullanım ürünleridir. Dostunuzun boynuna hafif baskı uygulayarak, çekme davranışının son bulmasına olanak sunar. Özel kullanım amaçlı ürünler olduğu için bilinçli ve dikkatli kullanmak son derece önemlidir. Bu ürünler sadece eğitim sırasında, uzman eğitmen gözetiminde kullanılmalıdır.

Makaralı Köpek Tasması

Bu ürünler, dostunuza daha fazla hareket özgürlüğü sunarken, aynı zamanda kontrolün siz de olmasına olanak sunar. Bu ürünler, içerisindeki mekanizma sayesinde dostunuzun rahatça dolaşmasına olanak sunar. Yürüyüşler için oldukça ideal olan bu ürünleri, kalabalık ve tehlikeli alanlarda dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz.

Işıklı Köpek Tasması

Bu ürünler, özellikle gece yürüyüşlerinde dostunuzun daha güvende kalmasına olanak sağlar. Bu ürünler sayesinde, dostunuzun fark edilmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Büyük Irk Köpek Boyun Tasması

Köpek tasması büyük ırk için tasarlanan ürünler, güçlü ve büyük köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler, dostunuzun boynuna zarar vermeden güvenli kontrol imkânı sunar. Kalın ve dayanıklı yapısı sayesinde, büyük dostlarınızın gücüne karşı dayanıklılık sağlar.

Elektrikli Köpek Tasması

Bu ürünler, dostunuzun istenmeyen davranışlarını kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Bu ürünler sayesinde, dostunuz istenmeyen bir davranış sergilediğinde, hafif titreşim ve elektrik şoku uygulayarak bu davranışı sonlandırmanıza yardımcı olur. Bu ürünler, eğitim amaçlı kullanılmaktadır. Bu ürünlerin oldukça dikkatli şekilde sadece eğitim sırasında kullanılması gerekmektedir. Eğitim dışı kullanım için uygun değildir.

K9 Köpek Tasması

Bu ürünler, özellikle polis ve hizmet için tasarlanmıştır. Bu ürünler, dostunuzun güvenliğini sağlamak ve onu kontrol altında tutabilmek için kullanılır. K9 köpek tasmaları, dayanıklı malzeme yapısı sayesinde uzun kullanım olanağı sunar.

Köpek Tasması İsimlik

Bu tür modeller sayesinde, dostunuzun kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Bu ürünlerin isim ve iletişim bilgilerinin yazıldığı bölüme, iletişim bilgilerini ekleyerek dostunuz kaybolduğunda güvenli şekilde teslim alabilirsiniz.

Zilli Köpek Tasması

Bu özelliğe sahip ürünler, dostunuzun nerede odluğunu takip etmenize olanak sunar. Dostunuzu özellikle serbest dolaşmasına izin verdiğiniz zamanlarda, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Zil sesi sayesinde, dostunuza güvende tutabilir ve kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

Çoban Köpek Tasması

Bu ürünler, özellikle bu ırkın kullanımı için tasarlanan ürünlerdir. Dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilmişlerdir. Bu nedenle uzun kullanım olanağı sunar. Dostunuza zarar vermeden, güvenli ve rahat bir kullanım olanağı sunar.

Kalın Zincirli Köpek Tasması

Bu ürünler, büyük ve güçlü canlıların kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Zincirin dayanıklı yapısından faydalanılmıştır. Ayrıca dostunuzun çekme davranışının engellenmesi için de kullanabileceğiniz özelliğe sahiptir. Doğru kullanımı oldukça önemlidir. Aksi durumlarda dostunuzun boynunda yaralanmalara neden olabilir.

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasması fiyatları, kullanılan malzemeye, markaya, tasarıma ve sunduğu özelliklere göre farklı fiyat aralığına sahiptir. Basit özelliklere sahip ürünler, daha uygun fiyata bulunabilirken, özellikli ürünler daha pahalıdır. Kaliteli malzemeden üretilmiş ürünleri seçerek uzun kullanım olanaklarından faydalanabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz.

Köpek Tasması Nasıl Takılır?

Köpek tasmasını doğru şekilde takmak son derece önemlidir. Bu şekilde dostunuzun rahat ve güvende olmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Doğru ürün kullanımı için adımlar şu şekildedir;

 • Dostunuzun boyun bölgesini ölçerek, uygun boyutlara sahip ürün seçmelisiniz. Dostunuz için seçtiğiniz ürünün ne çok sıkı ne de çok bol olmaması gerekir.
 • Ürünü dostunuzun boynuna geçirin ve kilit mekanizmasını kapattığınızdan emin olun. Ürün düzgün şekilde oturmuş olmalı ve dostunuzun boynunu sıkmamalıdır.
 • Bazı modeller ayarlanabilir özellikler taşımaktadır. Bu şekilde bir köpek tasmasına sahipseniz, dostunuzun boynuna göre ürünün ayarlanmasını yapabilirsiniz. Ürün ile dostunuzun boynu arasında 2 parmaklık boşluk kalması doğru kullanım ölçüsüdür.
 • Köpek tasmasını taktıktan sonra, dostunuzu gözlemleyin, eğer dostunuz rahat tavırlar sergiliyorsa sorun yoktur demektir.

Köpek Tasması Nasıl Seçilir?

Köpek tasması seçmeden önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Dostunuzun kilosu, bu kriterler içinde önemlidir. Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin S ya da M gibi çeşitli bedenlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Evcil hayvanınızın kilosunu dikkate alarak seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki listeden ürün modellerinin hangi canlılar için uygun olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Naylon ya da kumaştan üretilen ürünler, genellikle büyük dostlarınız için idealdir. Bununla beraber çiğnemelere karşı dayanıklı olduğu için ürünü kemiren evcil hayvanlar için de uygundur.
 • Köpek tasmasını bırakmadan sizden uzaklaşmasına izin vermek istiyorsanız, otomatik köpek tasması modellerine göz atmanız gerekir. Bununla beraber otomatik olan ürünleri, dostunuz, köpek tasması kullanmaya alıştıktan sonra kullanmanız önerilir. Aksi takdirde dostunuz, ürünü çekmesine izin verdiğinizi düşünerek otoritenizi sarsabilir.
 • Zincir boyun modelleri kullanırken, dostunuza dikkat etmeniz gerekir. Tüylü dostunuz, ürünü çiğnenebilir bir yapıda olmadığını algılayamazsa, dişlerinde hasara neden olabilir.
 • Evcil hayvanınızla sabahları koşuya çıkmak ya da hareketli aktiviteleri birlikte yapmak istiyorsanız tracking kayışı edinebilirsiniz. Dayanıklı ve sağlam yapısıyla öne çıkan ürünler, kolay temizlenebildiği için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ormanlık yerlerde dostunuzla sıklıkla vakit geçiriyorsanız kolay temizlenebilir yapısıyla tracking kayışı size hitap edebilir.
 • Köpek göğüs tasması, evcil hayvanlarınızın üzerinde daha fazla kontrol elde etmenize yardımcı olabilir. Yürüyüş yaparken sürekli sizi çekmeye çalışan bir dostunuz varsa göğsü saran modeller ile onu daha kolay bir şekilde eğitebilirsiniz.
 • Dostunuzu, geceleri bahçede bırakıyorsanız ve güvenlikleri hakkında endişe duyuyorsanız bahçe bağlama halatlarına göz atabilirsiniz. Farklı uzunlukta olan ürünler, sağlam yapılarıyla öne çıkar. Bu ürünleri, dostunuzun parçalaması oldukça zordur.

Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Tasması Ne Kadardır?

Köpek tasması fiyatları, yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi, markaya ve ürün özelliklerine göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Siz de kaliteli ürünlere Markamama.com.tr adresini ziyaret ederek temin edebilirsiniz.

Köpek Tasması Nasıl Olmalıdır?

Dostunuz için en iyi ürün, rahat ettiği aynı zamanda güvenli şekilde kullanım olanağı sunan ürünlerdir.

Sizler için olması gereken ürün özelliklerini şu şekilde belirttik;

 • Seçmiş oluğunuz köpek tasması ürününün, rahat olması son derece önemlidir. Ürün, dostunuzun boyun yapısına uygun ve rahat malzemelerden üretilmiş olmalıdır.
 • Seçmiş olduğunuz ürünün, dostunuzun hareketlerini kısıtlamayan ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır.
 • Dostunuzun boyun yapısına göre ayarlanabilir olması son derece önemlidir.
 • Dostunuzun kolayca çıkaramayacağı özelliklere sahip bir ürün olmalıdır.

Köpek Tasması Nerede Satılır?

Köpek tasması, pet shoplarda, veteriner kliniklerinde ve online alışveriş sitelerinde satılır. Siz de alışveriş için güvenli ve kaliteli bir site arayışı içindeyseniz, Markamama.com.tr adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Yavru Köpek Tasması Nasıl Seçilir?

Yavru dostlarınız için ürün seçimlerinizde, son derece dikkatli ve özenli olmanızı tavsiye ederiz. Küçük dostunuzun boyun yapısına uygun ürünlerden yana tercih kullanmalısınız. Hafif ve yumuşak malzemelerden üretilen ürünler daha uygun olabilir. Ayrıca ayarlanabilir özelliği olan köpek tasması modellerini seçerek, dostunuz büyüdükçe boyut ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

İsimli Köpek Tasması Neden Önemlidir?

Bu özelliğe sahip köpek tasması ürünleri, dostunuzun ismini ve sizin iletişim bilgilerinizi ekleyebileceğiniz alan olanağı sunar.  Bu ürünler, dostunuzun kaybolması durumunda, güvenli şekilde size ulaştırılmasına olanak sunar. Farklı model ve renklerde tercih edebileceğiniz ürün çeşitliliğine sahiptir.

Köpek Havlama Tasması Nasıl Çalışır?

Bu köpek tasması ürünleri, dostunuzun aşırı havlamasını önlemek amacı ile kullanıldığını yazımızda belirtmiştik. Bu ürünler, dostunuz havladığında, bu davranışa tepki olarak hafif elektrik veya titreşim vererek çalışır. Bu ürünlerin dikkatli kullanılması gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Kangal Köpek Tasması Nasıl Olmalıdır?

Bu ürünler, özellikle kangal gibi güçlü ve büyük dostlarınız için özel olarak tasarlanmıştır. Öncelikle güvenli ve dostunuzun kuvvetine karşı koyabilecek kadar dayanıklı olmalıdır.

Dikenli Köpek Tasması Zararlı mıdır?

Bu ürünler, dikkatli ve bilinçli kullanıldığı durumlarda zararlı değildir. Ürün kullanımında nazik ve dikkatli olmalısınız. Bu tarz ürünler, eğitim sırasında mutlaka uzman eğitmen gözetiminde kullanılmalıdır.

Gövde Tasması Ne İşe Yarar?

Bu ürünler, dostunuzun gövdesini sararak daha fazla kontrol şansı sağlar. Bu özelliği ile özellikle güçlü dostlarınızın kullanımı için son derece uygundur. Aynı zamanda dostunuza daha fazla hareket özgürlüğü sunmaktadır.

Deri Köpek Tasması Neden Tercih Edilir?

Hem estetik görünüm hem de doğal malzemelerden üretilmesi nedeni ile çok sık tercih edilen ürünler arasındadır. Aynı zamanda dostunuzun boynuna zarar vermeden, uzun yıllar kullanım imkânı sunar.

2 Aylık Köpeğe Tasma Takılır mı?

Sevimli dostunuz, 8 ila 10 haftalık olduğunda köpek tasması takmaya başlamalısınız. Bu süre, dostunuzun ürüne kolay alışması için idealdir. Bu zaman döneminde ürünü kısa sürelerde takıp çıkarmanızı öneririz.

Köpeğime Tasma Ne Zaman Takmalıyım?

Sevimli dostunuzu dışarıya çıkarırken mutlaka köpek tasması takmanızı öneririz. Bu şekilde güvenli ve kontrollü bir gezinti sağlayabilirsiniz.

Köpek Tasmasının Neden Olduğu Tahrişi Nasıl Önleyebilirim?

Bu gibi yaralanmaların olmaması için uygun ürün seçimi oldukça önemlidir. Öncelikle dostunuzun boyun yapısına uygun ürünler seçmelisiniz. Seçmiş olduğunuz ürünün yumuşak ve kaliteli ürünlerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Çok gevşek ve çok sıkı modeller seçmemelisiniz. Eğer kullandığınız üründen sonra tahriş ile karşılaşırsanız, ürünü kullanmayı bırakıp, başka bir ürün ile yola devam etmelisiniz.

Köpeğim Tasmayı Çeliştiriyor, Ne Yapmalıyım?

Ürün kullanımında en çok karşılaşılan durumlardan biri de budur.  Bu gibi bir durum ile karşılaştığınız zaman, sabırlı ve tutarlı bir eğitim uygulamalısınız. Bu davranışın önüne geçebilmek için, dostunuzun sakinleşmesini bekleyebilir ve ardından yürüyüşe devam edebilirsiniz. Ayrıca çekiştirmeyi önlemeye yönelik tasarlanmış olan ürünleri de kullanabilirsiniz.

Küçük Irk Köpek Tasması Nasıl Olmalıdır?

Aslında küçük ırk dostlarınız için en uygun ürün modeli, ince ürünler veya göğüs tipi ürünlerdir. Bilindiği üzere boyun ürünleri, dostlarınızın boyutlarına göre kalınlaşmaktadır. Bu nedenle siz de sevimli dostunuzun vücut ve boyun yapısına en uygun olan ürünü seçmelisiniz.

Köpek tasması Ne İşe Yarar?

Bu ürünler, sevimli dostunuzun sağlığı için de oldukça önemlidir. Ürün kullanımı sayesinde, sevimli dostunuzu çarpışmalar, kazalar veya diğer tehlikelerden korumanıza yardımcı olur.

Şok Tasması nedir?

Bu ürünler, dostunuzun istenmeyen davranışlarını fiziksel müdahale ile önlemeyi amaçlar, istenmeyen davranış varlığında, dostunuza fiziksel uyarılarda bulunur ve istenmeyen davranışları önler.

Boğma Tasması Ne Demek?

Bu ürünler, dostunuzun eğitimlerinde ve günlük aktivite yürüyüşlerinde kullanılabilir. Kullanım amacı, dostunuzun daha iyi kontrol edilebilmesine olanak sağlamaktır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.