sadsad x
asdasd
Toplam 39 Ürün Bulundu
Görünüm :

Kedi Kumu

Küçük dostlarınız içgüdüsel olarak temizlik alışkanlığına sahip canlılardır. Bu nedenle tuvalet gibi alışkanlıklarını özel ve temiz bir alanda gidermeyi tercih ederler. Evcil dostunuz için özel olarak tasarlanan kedi kumu çeşitleri ile süreci yönetebilir ve sağlığını destekleyebilirsiniz. Doğada bu ihtiyaçlarını, toprağı kullanarak karşılayan küçük dostlarınız, ev ortamında kedi kumu ürünleri sayesinde bu ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu nedenle seçimleriniz son derece önemlidir. Seçeceğiniz ürünler, tuvalet alanının hijyenik kalması açısından da son derece önemlidir.

Kedi Kumu Çeşitleri Nelerdir?

Üretiminde doğadan sağlanan hammaddeler kullanılarak yapılan kedi kumu çeşitleri, doğal seçenekleri ile sizlere sunulur. Doğal malzemelere bazı kimyasallar eklenerek üretilen seçenekler ise doğal olmayan kedi kumlarıdır. Küçük dostunuzun ihtiyaçlarına göre bu seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Her ürünün kendine göre bazı avantajları vardır.

Doğal Kedi Kumu

Doğal malzemeden üretilen türdür. Katkı maddesi bulunmaz. Doğal içeriğe sahip ürün çeşitleri kullanılan ana maddeye göre adlandırılır. Doğal kedi kumu çeşitleri bentonit kedi kumu olarak bilinir. Bentonit madeninden üretilir, kimyasal içermez. Yüksek ısıl işleme tabi tutulur ve eleklerden geçirilir. Malzemenin doğasına uygun yüksek emiş kapasitelidir ve topaklanır. Üretim şekline bağlı olarak toz yapmaz veya çok az toz yapar. Küçük dostlarınızın farklı ihtiyaçları dikkate alınarak ince ve kalın taneli kedi kumu olarak iki farklı şekilde üretilir. Aşağıdaki gibi listeleyebiliriz;

Diatomit Kedi Kumu: Diatomit mineralinden üretilir, doğaldır ve ince tanelidir. Sıvıyı hızlıca emer ve tabanında toplar, topaklanma özelliği bulunmaz.

Sepiyolit Kedi Kumu: Sepiyolit malzeme kokuyu tutma ve sıvıyı çekme özelliğine sahiptir. Sıvıyı kısa süreli sakladığından sık temizlenmesi gerekir ve topaklanma özelliği güçlü değildir.

Doğal kedi kumu çeşitleri kokusuz olarak üretildiği gibi, eklenen aromalar sayesinde kokulu türleri de bulunur. Lavanta, sabun, gül, pudra gibi alternatif koku seçenekleri mevcuttur. Kokulu ürünlerde sıvı teması ile hoş koku tuvalet alanına yayılır. Kötü kokuların önlenmesinde yardımcı olur.

Organik ürünlerden bir diğeri ise ağaç talaşından üretilen çam peleti kedi kumudur. Üretildiği bitki kokusunu taşır, sıvıyı rahatlıkla emer. Sıvı ile temasında tozlaşır, toz haline gelen kısım ayrıştırılarak atılır. Malzemenin yumuşak yapısı nedeniyle kirli bölümün ayrılması zor olabilir. Sık temizlenmesi gerekir, bu sebeple diğer ürün çeşitlerine göre daha fazla miktarda kullanılmaya ihtiyaç duyulabilir.

Aktifkarbonlu kedi kumu çeşitleri de içeriğinde aktif karbon bileşenleri sayesinde, kokuyu hapseder ve güçlü bir emicilik sağlar. Kedi kumu karbonlu bileşeni sayesinde, rahat ve konforlu bir kullanım olanağı sunar. Burada dikkat edilmesi gereken konu içerik kontrolüdür. Bazı üretim aşamalarında farklı katkı maddeleri ile doğallıktan uzaklaşılabilmektedir. Bu nedenle tercih ettiğiniz ürünlerin içerik bilgilerini kontrol etmenizi öneririz.

Doğal Olmayan Kedi Kumu

Kristal kedi kumu olarak da bilinir, doğal ürün hammaddesinin kimyasal ile işlenmesi sonucu elde edilir. Yapısı itibariyle diğer çeşitlerine göre daha hafiftir. Sıvıyı emer ve kontrol altına alır, tozlanma yapmaz. Kristal parçacıklar sıvı ile dolduğunda renk değiştirir ve ürünün değişim zamanını hatırlatır. Sabun, lavanta gibi özel kokulu olanları bulunduğu gibi kokusuz olarak da üretilir. Özellikle toz hassasiyeti bulunan patiler için önerilir.

Neden Kedi Kumu Kullanılmalı?

Evde beslenen tüylü dostlarınız genellikle dışarı çıkmazlar, dışarı çıksalar bile bu çok sınırlı bir zaman dilimini kapsar. Tuvalet ihtiyaçlarını evde giderirler. Bunun için belirlenmiş alandaki kedi kumlarını kullanırlar.

Bu ürünler, sevimli dostların farklı özellikleri dikkate alınarak üretilir, bu ürünler ile öncelikle onların sağlığının korunması hedeflenir. Tozlanma yapmaz, solunum sistemlerini etkilemezler. Sıvıyı emer, kokuyu saklar ve hijyeni sağlarlar. Sürdürülebilir hijyen sayesinde ev ortamında bakteri oluşumuna da set çekerler.

Hayatınızı ve evinizi patili bir can ile paylaşıyorsanız, sağlığınız için kedi kumu kullanımı gereklidir. Atık kâğıt, toprak gibi ürünler temizlik ve hijyen kurallarına uygun değildir, tavsiye edilmez.

Doğru Kedi Kumu Seçimi Nasıl Yapılır?

Küçük dostunuz için seçim yapmak kolay olmayabilir. Memnun olmadıkları her ürün huzurlarını kaçırır. Birincil öncelikleri mama olsa da kedi kumu da kritik önemdedir. Tadını sevmedikleri mamayı asla yemedikleri gibi rahatsızlık veren ürünleri de kullanmazlar. Seçilen ürün, evcil dostunuzun ihtiyaçlarını karşılar özellikleri taşımalıdır. Boyut ve miktar olarak uygun özellikleri taşıyor olması önerilir. Çok fazla patili dost bakıyorsanız 20 lt kedi kumu paketlerini tercih edebilir ve ekonominize katkı sağlarken aynı zamanda ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ya da daha az miktardaki ihtiyaçlarınız için kedi kumu 10 lt paketler yardımı ile de süreci yönetebilirsiniz. Evde tek canlı besleyen ya da tuvalet kabı daha küçük boyutlarda olan kişiler için 10 lt kedi kumu paketleri uygun kullanım olanakları sunmaktadır.

Kedi kumu seçiminiz, küçük dostunuzun sağlığı ile birebir ilişkilidir. Alerjisi, solunum problemi olan kediler için, ürünlerin kimyasal içermesi ve tozlanma yapması sorunlara neden olabilir. Bu ve benzeri sağlık sorunları olan küçük dostlarınızda kokulu ürün kullanımı da önerilmez. Kokusuz kedi kumu öncelikle tercih edilir.

Ürünün ince ya da iri taneli kedi kumu olması da farklı bir açıdan önemlidir, çok ince taneli ürünler, patinin arasına girer ve her adımda küçük dostunuzun canını acıtabilir. Özellikle yavru küçük dostlarınız için kalın taneli ürün tavsiye edilir, ince taneli ürünler, yavruların patilerini rahatsız eder. Ayrıca yavru dostlarınız ürünün tadına bakmak isteyebilir, kalın taneli ve kristal formadaki ürünleri yeme olasılıkları daha düşüktür.

Sıvı emme kapasitesi yüksek, hızlı topaklanan ürünler diğer çeşitlere göre daha kolay ve hızlı temizlenir. Kürek yardımı ile kirli parçaları tuvalet kabından çıkarmak ve çöpe atmak yeterli olur. Küçük dostunuzun tuvaleti filtreli ise topaklanan kısımlar filtrede kalır ve temizlik işleminde ekstra rahatlık sağlar, zaman kazandırır. Temiz kedi kumu, küçük dostunuzun sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir.

Ürün seçiminde tozlanma olmaması, kolay topaklanma özelliklerinin yanında kötü kokunun saklanması da önem taşır. Koku yapmayan ürün seçimi ile uzun süre kötü kokuyu hapseder ve daha avantajlıdır. Alerji sorunu olmayan küçük dostlarınız için aromatik kokulu ürünler de denenebilir.

Kedi Kumu Markaları

Ever Clean Kedi Kumu: 

Küçük dostunuz için uygun özelliklere sahip yüksek kalitede bir ürün arıyorsanız. Tercih edebileceğiniz ürünler arasında bu markaya şans verebilirsiniz. Yüksek emiciliği sayesinde sıvıyı anında emer ve hapseder. Aynı zamanda hızlı topaklanma özelliği ile temizlik aşamasını rahatlatır. Aktif karbon özelliği ile kokuyu hapseder ve kötü kokuların önüne geçer. Tozlanma miktarı az olduğu için hem size hem de küçük dostunuza konforlu bir ortam sağlar. Evinizdeki ince toz oranını azalmasına olanak sağlar. Doğal bileşenler ile üretilmiştir. Farklı özelliklere sahip küçük dostlarınızın ihtiyaçlarına yanıt verir. Antibakteriyel ve hassas patiler için özel çeşitlere sahiptir. Kokulu ve kokusuz farklı çeşitleri mevcuttur.

Vancat Kedi Kumu:

Kedi kumu önerisinde bulunurken, doğallık ve küçük dostunuzun seçimleri oldukça önemlidir. Bu marka doğal bentonit kilinden üretilmiştir. Bu nedenle küçük dostlarınızın kullanımına uygundur. Kokulu ve kokusuz seçenekleri ile kullanımınıza sunulmuştur.

İri, küçük ve orta boy tane yapısı seçenekleri mevcuttur. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde küçük dostunuzun sağlığına önem vermektedir. Aynı zamanda az tozlu yapısı ile kullanım sırasında sizi ve küçük dostunuzu rahatsız etmez.

Hızlı emicilik ve topaklanma sayesinde temizlenmesi kolaydır. Uzun kullanım olanağı sunar.

Sanicat: 

Geniş bir ürün yelpazesine sahip bir markadır. Yüksek emiciliğe ve kötü kokuları hapseden bir özelliğe sahiptir.

Hızlı topaklanma özelliği sayesinde temizlik süresini kısaltır. Kokulu ve kokusuz formları sayesinde farklı ihtiyaç gruplarına hitap eder. Düşük toz yapısı sayesinde kullanım konforunu artırır. Farklı tane yapıları sayesinde, uygun ürünü bulmanız konusunda size yardımcı olur.

Biokitty: 

Doğal ve çevre dostu malzemelerden üretilmiştir. Yüksek emicilik özelliği ile nemli ve ıslak kalmasını engeller. Koku kontrolü sayesinde kötü kokuları hapseder. Sağlıklı ve konforlu bir kullanım olanağı sağlar. Hızlı topaklanma özelliği sayesinde temizlik aşamasını kolaylaştırır. Uzun kullanım olanağı sunar. Farklı ürün boyutları ile kullanım seçeneği sunar.

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Evde bakılan küçük dostlarınız için özel bir tuvalet alanı gerekir. Bu alanın küçük dostunuzun tuvaletinin yerleşimi için uygun ve patili arkadaşınızın güvende hissedeceği bir noktada olması önemlidir. Banyo tercih edilebilir ya da varsa kapalı balkon doğru alan olabilir. Sık kullanılan bir yer olmaması avantaj sağlar çünkü küçük dostunuz, genellikle tuvalet ihtiyacını giderirken yalnız olmak ister. Sevimli dostlar rutine bağlı yaşamayı sevdiklerinden tuvalet kabının yerinin değişmesi de rahatsızlık yaratabilir. 

Küçük dostunuz evde yaşamaya başlamadan önce tuvalet kabının yerleştirilmesi doğru olur. İlk ihtiyaç anında tuvaletinin yerini öğrenir ve uygun bulursa benimser. Tuvalet alanına alıştığında kendisinin ve çevresinin hijyenini korur, bu sayede siz de istenmeyen durumlar yaşamazsınız.

Tuvalet seçiminiz, küçük dostunuzun özelliklerine göre seçilmiş olmalıdır. Küçük dostunuzun yaşı ile kabın ölçüsünün uyumu önemlidir. Yavru patiler için kabın yüksekliği düşük tutulmalıdır, aksi durumda girişte ve çıkışta sorun yaşarlar. Ürün seçimi küçük dostunuzun ihtiyacına uygun seçilmelidir. Kabın derinliğine göre ölçeklendirilerek ürün eklenir. Kullanıma bağlı olarak kirli alanlar atılır, yerine temiz ürün eklenir. Günde iki kez tuvaletinin temizlenmesi önerilir, temizleme işlemi kürek ile rahatça yapılabilir. Sabah ve akşam saatlerinde kirli ürünün temiz ile değişimi hijyenik ortamı korur. Bu sayede minik dostunuz kendini rahat ve mutlu hisseder.

Küçük dostunuzun tuvaletinin bulunduğu alanın ve ürünün temiz olması can dostunuz için önemli bir ihtiyaçtır. Küçük dostlarınız kendi temizliğinde titiz olduğu kadar yaşadığı alan için de hassas davranır. Kedi kumu temizliği zamanında yapılmaz ise bakteriler oluşabilir. Ayrıca küçük dostunuz, tuvaletini kirli bulduğunda ihtiyacını gidermek için uzun süre bekler. Farklı alanları tuvalet ihtiyacı için kullanabilir. İki durumda da sağlık sorunları oluşabilir.

Küçük dostunuzun patilerine yapışarak kabın dışına taşınan ürünler de kirlenmeye sebep olur. Ürün tanelerinin evin diğer alanlarına taşınmaması için paspas kullanımı alternatif çözümdür. Tuvalet kabı önüne yerleştirilen özel paspaslar patilere yapışan ürünleri toplayıcı özellikte tasarlanır ve üretilir. Paspas kullanımı ile ürünlerin etrafa dağılması önlenir.

Kedi Kumu Fiyatları

Kedi kumu fiyatları seçtiğiniz ürünlerin özelliklerine, markasına ve çeşidine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Doğal kedi kumları ile doğal olmayanlar, kokusuz olanlar ile kokulu çeşitler arasında fiyat farkı olabilir. Ürün ambalaj miktarı da birim fiyatı etkiler. Kedi kumları genellikle 5 lt, 6 lt,10 lt ve 20 lt ölçeğinde satışa sunulur. Kedi kumu ambalajı içinde saklanması kolay bir üründür. Kısa sürede tükenmeyecek olsa da büyük paketlerin tercih edilmesi avantajlı olur.

Küçük dostunuz için ürün seçimini netleştirdiğinizde kampanyaları takip ederek indirimli fiyatlardan faydalanabilirsiniz. En ucuz kedi kumu arayışınızda birim fiyatı ve ürün kullanım ömrünü dikkate almalısınız. Paket fiyatı en düşük olan kedi kumu en ucuz kedi kumu olmayabilir. Ucuz fiyatlı düşük kaliteli ürünün kullanım süresi sınırlı olabilir. Bütçenize uygun ekonomik alışverişin bir yöntemi de tüm ihtiyaçların toplu alınmasıdır. Küçük dostunuzun, tüm ihtiyaçları için toplu alışveriş yapmayı seçerek daha uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Küçük dostunuzun tüm ihtiyaçları için Markamama’yı tercih edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kedi Kumu Ne Kadar Gider?

Kedi kumlarının kullanım süresi yapacağınız temizliğe göre değişiklik göstermektedir. Örneğin 5 Litrelik bir kedi kumunun kullanım süresi 1 ila 1,5 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Küçük dostunuz tuvaletini yaptıktan sonra uzun süre tuvalet kabını pis bırakmamalısınız ve günlük olarak temizlemelisiniz. Kirli alanı uzaklaştırdıktan sonra temiz ürünü ekleyerek, uygun ürün miktarını koruyabilirsiniz.

Kedi Kumu Kaç Cm Olmalıdır?

Küçük dostunuzun tuvalet kabı, yaklaşık 7 cm yüksekliğine ulaşana kadar uygun ürün ile doldurulur. Düzenli aralıklarla tuvalet kabındaki kirli alanlar bir kürek yardımıyla alınır ve tuvalet kabının temiz kalmasına özen gösterilir. Topaklaşmış, kirlenmiş kedi kumlarını tuvalete değil, mutlaka çöpe atılır.

Kedi Kumu Ne Kadar Konulur?

Küçük dostunuzun tuvalet kabının yaklaşık 7 cm yüksekliğine ulaşana kadar kedi kumu konulduğunu yukarıda belirtmiştik. Kalan ürünü saklamak için nemsiz, serin, kuru ve güneş ışığı alamayan bir yerde ağzı kapalı olarak saklayabilirsiniz.

Kedi Kumu Kaç Günde Değişir?

Kedi kumunun değişim zamanı, topaklanmayan ürünlerde haftada 1 kez, topaklanan ürünlerde ise bu durum 30 günde 1 önerisini vermektedir. Eğer tuvalette ağır bir koku varsa ya da tuvaletin tabanından idrar birikimi gerçekleşiyorsa ürünün tamamen boşaltılması, tuvalet kabının temizlenmesi ve yeni ürün eklenmesi gerekir. Ürün değişimi zaman aralığı, kullanım yoğunluğuna bağlıdır. Ortalama 1 hafta veya 10 günlük sürelerde ürünün tamamının yenilenmesi önerilir. Temiz ürün tuvalete eklenmeden önce kabın sabunlu su ile yıkanarak kurulanması faydalı olur. Küçük dostunuzun tuvaletinin temiz kalması için poşet kullanımı da tercih edilebilir. Özel üretilen hijyenik poşetler sayesinde ürün kaba temas etmez ve yıkama sıklığı azalır.

Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir kedi kumu ne çok ince ne çok kalın olmalıdır. Çünkü ince taneli ürünler solunum yollarına ve hatta minik dostunuzun gözlerine zarar verebilir. Çok kalın ve büyük taneli ürünler ise eşinmesini engellemenin yanı sıra patilerine de zarar verebilir. Bu nedenle doğal içeriğe sahip, küçük dostunuzun özel durumlarına uygun ürünler tercih etmelisiniz. Toz yapmayan kokuyu hapseden hızlı emiciliğe sahip ürünler tercih etmenizi öneririz.

Kedi Kumu Nereye Koyulur?

Kedi kumu, küçük dostunuzun ihtiyacının karşıladığı tuvalet kabının içerisine konulmaktadır. Küçük dostunuzun rahatça ulaşabileceği, gözden uzak, yol üzerinde ve ayak altında olmamasına özen göstermelisiniz. Küçük dostunuz tuvaleti geldiğinde, tuvalet kabını rahatça bulabilmelidir. Ayrıca tuvalet alanının havalandırmasının iyi olması kötü koku oluşumunun önüne geçmenizde destek sağlar.

Kedi Kumu Kaç Günde Bir Temizlenir? Kedi Kumu Nasıl Temizlenir?

Küçük dostunuzun tuvaletini yaptıktan hemen sonra temizliğini gerçekleştirmek en doğru yöntem olacaktır. Küçük dostunuzun çok fazla dışkısını biriktirmeden günde en az iki kere temizlemeniz gerekmektedir. Eğer küçük dostunuz tuvaletini yaptıysa ve temizlenmediyse bu durum hem siz hem de can dostunuz için büyük sağlık sorunları doğurabilir. Günlük olarak sabah ve akşam olmak üzere temizlik işlemini tekrarlamalısınız. Temiz tuvalet kabı, küçük dostunuzun sağlıklı gelişimini destekler ve kötü hijyen koşullarının sebep olduğu rahatsızlıklardan uzak tutar.

Küçük dostunuzun, tuvalet kabını temizlerken, kendi sağlığınız için eldiven ve maske takmalısınız. Dışkı ve idrar kalıntılarını poşete koyarak ortamdan uzaklaştırmalısınız. İşlem sonrası mutlaka ellerinizi ve yüzünüzü yıkamalısınız.

En İyi Kedi Kumu Hangisidir?

Bu sorunun yanıtı sizin tercihlerinize göre değişmektedir. Farklı markaların çok fazla ürün çeşitleri vardır. Burada önemli olan sizin ve küçük dostunuzun kullanım sonrası memnuniyet durumunuzdur. Temiz içeriğe sahip ürünlerin tercihi bu aşamada oldukça önemlidir.

Kedi Kumu Kokusu Nasıl Giderilir?

Evinizdeki kötü kokuyu gidermenin en iyi yolu düzenli aralıklarla temizlik ve total ürün değişiminin yapılmasına bağlıdır. Farklı bir öneri olarak eğer küçük dostunuz alerjik yapıda değil ise kokulu ürünlerden yana seçim yapabilirsiniz. Tuvalet alanının temizliğine önem verebilirsiniz. Kötü kokuyu gidermeye yönelik küçük dostunuzun kullanımına uygun olarak tasarlanmış spreyleri kullanabilirsiniz.

10 Litre Kedi Kumu Kaç Kg?

1 litre ortalama 775 grama denk gelir. 10 litre ürün, 7750 gramdır.

20 Litre Kedi Kumu Kaç Kg?

20 litre ürün 15 kilo 500 gramdır.

Kedi Kumunun Eve Dağılmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Ürünün evinizin farklı alanlarına dağılmaması için, tuvalet önü paspası tercih edebilirsiniz. Tuvalet önü paspası farklı boyut ve özelliklerde geniş ürün yelpazesine sahiptir. İhtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahip paspası tuvalet kabının önüne yerleştirerek istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz.

20 Litre Kedi Kumu Ne Kadar Gider?

Temizlik rutininiz ve ürün ekleme oranınıza göre değişkenlik göstermektedir. Günlük kabınıza temizlik sonrası 500 gram kadar ürün eklemesi yaptığınızı varsayarsak, ortalama olarak 31 gün gider. Toplu değişimler hariç.

Kedi Kumu Nerelerde Satılır?

Kaliteli ve temiz içeriğe sahip ürünlere Markamama.Com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.